منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • Google Console یا Google Search Console چیست و چگونه سایت خود را در آن ثبت کنیم

Google Console یا Google Search Console چیست و چگونه سایت خود را در آن ثبت کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Google Console یا Google Search Console چیست و چگونه سایت خود را در آن ثبت کنیم

Google Console یا Search Console یکی از کاربردی ترین ابزار گوگل است که به مدیران وب سایت و فروشگاه های آنلاین کمک زیادی می کند. این ابزار تا چندی پیش با نام Webmaster Tools شناخته می شد و راحتی خوبی را در اختیار کاربران خود قرار می داد، اما گوگل آن را به کنسول گوگل تغییر داد و ظاهر این ابزار را به طور کامل تغییر داد تا افراد بهتری بتوانند از آن استفاده کنند. در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد که کنسول گوگل چیست و چه کاربردهایی دارد و در نهایت در مورد آموزش ثبت نام. این سایت در کنسول گوگل است، بنابراین می توانید با ثبت سایت خود در این ابزار اطلاعات خوبی به دست آورید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

کنسول گوگل چیست؟

کنسول گوگلاین ابزار نرم افزار تحت وب است که مدیران کسب و کار اینترنتی قطعا به آن نیاز دارند. با ثبت سایت خود در کنسول گوگل، به اطلاعات خاصی در مورد وب سایت خود دسترسی خواهید داشت. این اطلاعات را نمی توان در هیچ ابزار دیگری یافت. ما قطعا توصیه می کنیم که سایت شما در کنسول گوگل ثبت شود تا این اطلاعات در دسترس شما باشد. در این ابزار گوگل شما اطلاعاتی مانند بازدیدهای دقیق از سایت، رفتار کاربران سایت و یا مدت زمان بازدید از سایت توسط افراد مختلف و غیره دارید، شاید در نگاه اول این اطلاعات ممکن نیست بسیار مهم است، اما اگر از منظر سئو و بازاریابی دیجیتال به آن نگاه کنید، متوجه خواهید شد که این اطلاعات بسیار خاص و مهم هستند.

گوگل کنسول چه کاربردهایی دارد؟

در این قسمت از مقاله تصمیم گرفتیم کاربردهای خاص کنسول گوگل را برای شما توضیح دهیم تا با این ابزار بیشتر آشنا شوید. در واقع کنسول گوگل کاربردهای زیادی دارد که نمی توان آنها را در یک مقاله بیان کرد. ما بهترین این کاربردها را به شما معرفی می کنیم تا از خواندن این مقاله خسته نشوید.

صفحات محبوب سایت را شناسایی کنید

از طریق ابزار Google Console می توانید صفحات محبوبی که مورد استقبال کاربران قرار می گیرد را شناسایی کرده و به طور مستمر روی آنها کار کنید، این امر باعث علاقه کاربران شما به سایت شما و در نتیجه فروش و محبوبیت سایت می شود. برای استفاده از این ویژگی بیشتر خواهید داشت، فقط باید سایت خود را در کنسول گوگل ثبت کنید و شروع به استفاده از این ابزار کنید.

نقشه سایت خود را به موتورهای جستجو ارسال کنید

هر نقشه سایت یکی از مهم ترین موضوعاتی است که می تواند سئو سایت و فروشگاه اینترنتی را تحت تاثیر قرار دهد، اگر نقشه سایت مناسبی برای سایت خود تهیه نکنید، ممکن است موتورهای جستجو نتوانند آن را به خوبی مشاهده کنند، می توانید از yoast استفاده کنید. افزونه seo به سایت شما. هنگامی که نقشه سایت خود را ایجاد کردید، باید آن را در کنسول گوگل آپلود کنید تا ربات های موتور جستجوی گوگل بهتر بتوانند سایت شما را بخزند. حتما این کار را انجام دهید تا شاهد افزایش رتبه گوگل باشید.

کلمات کلیدی را بررسی کنید

یکی از بهترین ویژگی هایی که می توانید از کنسول گوگل دریافت کنید این است که کلمات کلیدی خود را بررسی کنید. در واقع می توانید ببینید که برای کدام کلمات کلیدی رتبه بالاتری دارید. قطعا در آینده سایت خود به این ویژگی نیاز خواهید داشت و باید آماری از کلمات کلیدی سایت خود داشته باشید. کنسول گوگل به این موضوع حساس است و به همین دلیل این آمار بسیار دقیق است و در نموداری به شما نشان می دهد که افراد با چه عبارات جستجویی وارد سایت شما شده اند.

نظارت و تجزیه و تحلیل دقیق مراجع

بک لینک همیشه برای سئو مهم بوده و هست، البته بک لینک های دریافتی از سایت های اسپم می توانند به شدت مضر باشند و سایت شما را از بین ببرند. از طریق این ابزار می توانید به سایت خود بک لینک دریافت کنید. لینک های ارائه شده را بررسی کنید و از سلامت آنها مطمئن شوید. به یاد داشته باشید که بک لینک های زیاد همیشه باعث افزایش رتبه سایت شما نمی شوند. کسب و کار خود را توسعه دهید تا گوگل سایت شما را جریمه نکند.

بررسی 404 پیوند (شکسته)

هر از گاهی ممکن است تصمیم به تغییر آدرس صفحات یا حذف صفحات بگیرید، این تصمیم باعث افزایش تعداد لینک های خراب در سایت شما می شود و زمانی که ربات های گوگل سایت شما را بررسی می کنند با 404 صفحه مواجه می شوند. این باعث می شود ربات های گوگل دیگر به سایت شما اعتماد نکنند و در نتیجه رتبه گوگل خود را افزایش نخواهید داد. با استفاده از کنسول گوگل، می توانید لینک های شکسته را در سایت خود بررسی و پیدا کنید و به سرعت صفحات را به آنها تغییر مسیر دهید یا به آنها اختصاص دهید.

بررسی مسائل امنیتی سایت

ما در تیم پشتیبانی وردپرس همیشه بر امنیت تاکید داشته ایم، امنیت سایت یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کرد، چندین مقاله در مورد افزایش امنیت وردپرس در وبلاگ پشتیبانی وردپرس توضیح داده ایم تا بتوانید از سایت خود محافظت کنید. کاملا امن است، اکنون کنسول گوگل نیز به امنیت سایت حساس است و اگر مشکل امنیتی با سایت خود دارید، بلافاصله آن را به شما گزارش می دهد تا بتوانید در اسرع وقت آن مشکلات امنیتی را برطرف کنید. اگر با امنیت وردپرس آشنایی ندارید، می توانید خودتان را آماده کنید دوره جامع آموزش تعمیر و نگهداری سایت با تبدیل شدن به یک متخصص امنیت وردپرس می توانید هر مشکل امنیتی را در سایت خود برطرف کنید. در این دوره شما بیش از چند ساعت را صرف امنیت وردپرس خواهید کرد و قدم به قدم یاد خواهید گرفت. امنیت وردپرس ما در این دوره شما را معرفی کرده ایم، به شما توصیه می کنیم اگر می خواهید متخصص وردپرس شوید، این دوره را تهیه کنید و به پایان دوره برسید، علاوه بر تخصص، فرصت های شغلی زیادی نصیب شما خواهد شد. تا این قسمت از مقاله سعی کردیم بهترین مزایای کنسول گوگل را به شما معرفی کنیم تا با این ابزار قدرتمند گوگل بیشتر آشنا شوید. در واقع اگر این ابزار را داشته باشید دیگر نیازی به نصب چندین پلاگین آماری و … در سایت خود ندارید و سایت شما وزن می کند.

نحوه ثبت سایت در کنسول گوگل

در این قسمت از مقاله تصمیم گرفتیم مرحله به مرحله ثبت سایت در کنسول گوگل را به شما آموزش دهیم تا بتوانید از این ابزار قدرتمند در سایت خود استفاده کنید و اطلاعات ویژه ای را از سایت خود دریافت کنید. ابتدا باید به Google Go به کنسول آدرس وب (https://search.google.com/search-console) بروید، پس از بازدید از این سایت صفحه زیر را مشاهده می کنید که باید آدرس سایت خود را وارد کنید.نحوه ثبت سایت در کنسول گوگلپس از مشاهده این صفحه به دو صورت می توانید آدرس وب سایت خود را ثبت کنید. اگر قادر به دیدن این صفحه نیستید، باید یک حساب جیمیل برای خود در گوگل ایجاد کنید تا دسترسی سریع به این صفحه داشته باشید.

دامنه :

از این قسمت باید آدرس سایت خود را بدون www و http وارد کنید. اگر سایت خود را با استفاده از این روش در کنسول گوگل ثبت کنید، تمامی زیر دامنه های www و غیر www و آدرس سایت در کنسول گوگل ثبت می شود. این روش برای سایت است برای کسانی که می خواهند اطلاعات به صورت یکپارچه برای مدیران نمایش داده شود خوب است.

پیشوند URL :

اگر می خواهید اطلاعات یک آدرس خاص را داشته باشید و بتوانید آن را از طریق کنسول گوگل آنالیز کنید، باید از این روش استفاده کنید، اگر می خواهید یک سایت با چندین آدرس با www و بدون www به طور جداگانه در کنسول گوگل ثبت کنید، این روش خواهد بود. مناسب برای شما . در این آموزش تصمیم گرفتیم که سایت را به عنوان پیشوند URL در کنسول گوگل ثبت کنیم تا از این آموزش برای ثبت آدرس های مختلف سایت خود در کنسول گوگل و اطلاعات بسیار ارزشمند در مورد سایت و صفحات خود استفاده کنید.در قسمت پیشوند URL، آدرس سایت خود را که می خواهید آنالیز کنید وارد کنید، باید این آدرس را با www یا با http وارد کنید، چون آدرس سایت خاصی را در این روش می خواهیم تا آنالیز کنیم.ثبت سایت در کنسول جستجوی گوگلدر مرحله بعد، باید یک روش تأیید مالکیت سایت را انتخاب کنید و با استفاده از آن روش ها، مالکیت سایت را به کنسول Google اثبات کنید. موردی را که برای شما در دسترس است انتخاب کنید و احراز هویت را انجام دهید.

فایل HTML : این روش بسیار ساده است، کنسول گوگل یک فایل html به شما می دهد که باید آن را در هاست خود آپلود کنید، پس از آپلود این فایل، روی گزینه VERIFY کلیک کنید تا گوگل فایل آپلود شده را در هاست شما تایید کند و شما را احراز هویت کند. انجام دهید.

تگ HTML

: در این روش دیگر نیازی به آپلود فایل یا دسترسی به هاست سایت ندارید، بلکه می توانید با استفاده از یک قطعه کد ارائه شده توسط کنسول گوگل احراز هویت را انجام دهید، این قطعه کد باید در فایل هدر باشد. سایت خود را قرار دهید و سپس بر روی گزینه VERIFY کلیک کنید تا کنسول گوگل بخشی از کد سایت شما را تایید کند. سایر روش های موجود برای احراز هویت کمی پیچیده هستند و به سادگی دو روش قبلی نیستند. پیشنهاد می کنیم از این دو روش استفاده کنید. از روشی که ما ارسال کردیم و سایت خود را تأیید کردیم استفاده کنید. در این مقاله سعی کرده ایم کنسول گوگل را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از این ابزار بسیار مفید گوگل استفاده کنید، اگر می خواهید سایت شما موفق باشد و بهترین رتبه گوگل را برای سایت خود ببینید، به یاد داشته باشید که آن را در سایت ثبت کنید. کنسول گوگل از طریق آماری که کنسول گوگل در اختیار شما قرار می دهد، می توانید مشکلات سایت خود را برطرف کنید یا ویژگی های بهتری را برای جذب کاربران بیشتر اضافه کنید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و دانش شما از کنسول گوگل افزایش یافته باشد. موفق باشید.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای