منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه بهترین کلید واژه(های) تمرکز را برای سئو انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین کلید واژه(های) تمرکز را برای سئو انتخاب کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه بهترین کلید واژه(های) تمرکز را برای سئو انتخاب کنیم؟

درج بهترین متن برای سایت خود با رعایت قوانین اولیه یکی از بهترین روش های سئو است. گوگل با نظارت بر فعالیت های سایت شما، اطلاعات جدید وارد شده در سایت را ثبت یا ایندکس می کند. همچنین علاوه بر این، شما در تلاش هستید تا ارزش متون درج شده در سایت خود را نیز افزایش دهید. اگر استراتژی کلمه کلیدی مورد نظر شما درست باشد و متن شما به خوبی برای آن کلمات کلیدی بهینه شده باشد، درج متون و در واقع ایجاد محتوا باعث می شود سایت شما به راحتی در نتایج جستجو ظاهر شود. اما واقعا چگونه می توان کلمه مناسب را برای این منظور انتخاب کرد؟ به خصوص زمانی که در حال نوشتن یک مقاله هستید و دنباله کلمات کلیدی شما در حال افزایش است. انتخاب کلمات کلیدی سئو برای شما دشوارتر می شود. امروز در پشتیبانی وردپرس 3 مورد را قبل از نوشتن یک مقاله جالب به شما آموزش می دهم.نکته: در این مقاله “کلمه هدف” و “کلید کلیدی تمرکز” هر دو به یک معنا هستند و من از هر دو کلمه برای جا دادن این مشکل در متن استفاده کرده ام.

آنچه در این مقاله می خوانید:

کلمه کلیدی مورد استفاده برای جستجو را انتخاب کنید

انتخاب کلمات کلیدی سئو

زمانی که پلاگین yoast seo برای اولین بار منتشر شد، این ویژگی را داشت که با وارد کردن عنوان مقاله، لیستی از کلمات هدف پیشنهادی را که از نتایج جستجوی گوگل استخراج شده بود به شما نشان می داد. پس از مدتی گوگل این دسترسی را بست و این قابلیت از این افزونه حذف شد.

اکنون شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد ارزش نتایج جستجو کنید

وقتی با یک سری کلمات هدف مواجه می شوید، باید با حوصله آنها را ارزیابی کنید تا بتوانید بهترین کلمه هدف را انتخاب کنید. برای آسان‌تر کردن این کار، می‌توانید از ۲ روش معمولی استفاده کنید:

  1. با استفاده از گوگل ادوردز یک کمپین راه اندازی کنید و کلمات هدف خود را در آن قرار دهید و نتایج را پس از مدت زمان مشخص و ارزش هر یک از کلمات کلیدی خود را با اعداد اعلام شده توسط گوگل بررسی کنید. ، ببینید (البته این روش مستلزم صرف چند دلار برای راه اندازی کمپین است که می توانید شرایط آن را در خود وب سایت گوگل بخوانید.)
  2. اما راه حل دوم و رایگانی برای این ارزیابی وجود دارد که باز هم توسط گوگل ارائه شده است به نام Google Trends. با استفاده از این سرویس می توانید ارزش کلماتی را که با هم جستجو می کنید در طول زمان از گذشته تا به امروز مشاهده کنید.اگر در حال حاضر وب سایتی دارید که محتوای آن رتبه و بازدید خوبی دارد، باید بدانید که چه نوع محتوایی بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می کند. به خود جذب کرده است شما هستید با استفاده از سرویس Google Trends می توانید کلمات هدف محتوای قدیمی خود را (البته اگر تعداد بازدیدکنندگان سایت شما زیاد و قابل توجه باشد) با کلمه ای که در ذهن دارید مقایسه کنید. با این کار می توانید حدس بزنید که کلمه مورد نظر در ذهن شما چقدر می تواند بازدیدکنندگان را جذب کند. البته به همین دلیل دقت کنید که مقاله قبلی شما شباهت زیادی به مقاله ای که می نویسید داشته باشد و اگر کلمات کلیدی زیادی در ذهن دارید سعی کنید مقاله ای را انتخاب کنید که کلمات کلیدی زیادی داشته باشد.

    1. انتخاب کلمات کلیدی سئو با گوگل ترند

کلمه کلیدی پیشنهادی خود را در گوگل جستجو کنید!

در نهایت اینکه بدانید دیگران دقیقاً از چه کلمات هدفی در محتوای خود استفاده کرده اند و آیا کلمه مورد نظر شما و ایده شما در آن گنجانده شده است یا خیر. بهترین راه این است که کلمه مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید و حداقل 2 صفحه از نتایج جستجو را ببینید.

انتخاب کلمات کلیدی سئو در گوگل

آیا مقالاتی که گوگل نشان می دهد همان کلمات کلیدی مورد نظر شما را دارند؟ آیا وب سایت شما جزو نتایج است؟ اگر تصمیم به نوشتن مقاله یا ایجاد صفحه در سایت خود دارید، باید بدانید که بهینه سازی مقاله یا صفحه خود با این کلمه کلیدی باعث می شود سایت شما در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود یا خیر. در تصویر بالا پشتیبانی از کلمه کلیدی wordpress من جستجو کردم و همانطور که می بینید سایت پشتیبانی وردپرس در اولین نتیجه گوگل قرار دارد و در صفحه بعد می توانید سایت های دیگر را مشاهده کنید. فراموش نکنید که از محتوای نتایج جستجو استفاده کنید و از آنها الهام بگیرید. آیا ایده های خوب و تمیزی در این نتایج پیدا کردید (به هیچ وجه شما را تشویق به کپی کردن مطالب نمی کنیم ما نمی کنیم; ما فقط می خواهیم مطمئن شویم که شما چیزی را در مقاله خود از دست نداده اید)؟ اما مهمتر از آن، چگونه مطمئن می شوید که محتوای خود برجسته و معتبر است؟ چگونه مقاله شما می تواند بهتر، جذاب تر و معتبرتر از سایر مقالات موجود در نتایج جستجوی گوگل باشد؟ مطمئن شوید که راه هایی را پیدا کنید که بتوانید از آنها برای جلب نظر مخاطبان خود استفاده کنید “کلیک” و “اشتراک گذاری” بخوانید، فکر کنید. (این راه ها بسته به نوع سایت شما و محتوای موجود در آن متفاوت است و باید از ایده های جدید و تمیزی که خودتان به ذهنتان خطور کرده اید یا در سایت های دیگر دیده اید استفاده کنید)

خلاصه: پیدا کردن کلمه مورد نظر اصلا آسان نیست

انتخاب کلمات کلیدی سئو از دانش یا روش علمی خاصی پیروی نمی کند. شما باید از کلماتی که مخاطبان شما در جستجوی کلمات کلیدی هستند آگاه باشید.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای