منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پلاگین Regenerate Thumbnails – آموزش Regenerate Thumbnails

پلاگین Regenerate Thumbnails – آموزش Regenerate Thumbnails

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
پلاگین Regenerate Thumbnails - آموزش Regenerate Thumbnails

افزونه ای برای بازسازی ریز عکسها

گاهی اوقات وقتی قالب وردپرس خود را تغییر می دهید، تصاویر کوچک سایت که در کنار پست های وبلاگ ظاهر می شوند در اندازه های اشتباه بارگیری می شوند. افزونه Regenerate Thumbnails به شما کمک می کند تا تصاویر کوچک را در اندازه های صحیح نمایش دهید.

در این سری از آموزش های رایگان طراحی سایت، افزونه Regenerate Thumbnails را می آموزیم.

افزونه Regenerate Thumbnails افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید اندازه های جدیدی را برای عکس های کوچک سایت خود تعریف کنید و مشکل نمایش آن ها در اندازه های نادرست را برطرف کنید.

هنگامی که یک تصویر را در سایت وردپرس خود آپلود می کنید، وردپرس نسخه های مختلفی از آن تصویر را در ابعاد مختلف ایجاد می کند. شما می توانید از ایجاد این تصاویر توسط وردپرس جلوگیری کنید.

افزونه Regenerate Thumbnails افزونه ای است که با استفاده از آن می توانید اندازه های جدیدی را برای عکس های کوچک سایت خود تعریف کنید و مشکل نمایش آن ها در اندازه های نادرست را برطرف کنید.

آموزش پلاگین Regeneration Thumbnail

چرا تصاویر کوچک سایت به درستی بارگذاری نمی شوند؟

امروزه بسیاری از وب سایت ها از تصاویر زیادی در سایت خود استفاده می کنند. به طور پیش فرض، وردپرس از چندین اندازه مختلف برای ذخیره تصاویر در سایت استفاده می کند. هر زمان که تصویری را در وب سایت خود آپلود می کنید، وردپرس به طور خودکار یک تصویر کوچک برای آن با استفاده از وضوح خاصی ایجاد می کند و آن را در پوشه بارگذاری ذخیره می کند.

در واقع، وردپرس به طور خودکار اندازه هر تصویری را که در سایت وردپرس خود آپلود می کنید با استفاده از سه مجموعه از اندازه های پیش فرض تغییر می دهد. تنظیمات پیش‌فرض وردپرس برای تصاویر کوچک 150×150 پیکسل است که مربع است. همچنین تصاویری با اندازه متوسط ​​300 در 300 پیکسل و اندازه بزرگ که 1024 در 1024 پیکسل است ایجاد می کند.

این ابعاد برای نمایش صحیح تصاویر در وب سایت بدون در نظر گرفتن اندازه واقعی عکس ضروری است. می توانید این تنظیمات را با رفتن به تنظیمات » داشبورد رسانه وردپرس تغییر دهید.

چرا تصاویر کوچک سایت به درستی بارگذاری نمی شوند؟

با استفاده از این قابلیت وردپرس می توانید تصویر آپلود شده را در هر اندازه ای که می خواهید در پست ها و صفحات قرار دهید.

چرا تصاویر کوچک سایت به درستی بارگذاری نمی شوند؟

این سیستم تا زمانی که قالب سایت خود را به قالب دیگری تغییر دهید که از مجموعه ای از اندازه های پیش فرض متفاوت استفاده می کند به خوبی کار می کند. قبل از اینکه به آموزش پلاگین Regenerate Thumbnails بپردازیم، به شما نشان خواهیم داد که چگونه این می تواند مشکل ساز شود.

بسیاری از تم های وردپرس ابعاد پیش فرض را تغییر می دهند. یعنی از این تابع استفاده می کنند و ابعاد جدیدی برای تصاویر تعریف می کنند. اما مشکل اینجاست که این تغییرات فقط برای تصاویری اعمال می شود که پس از فعال شدن قالب آپلود شده اند و روی تصاویر قدیمی کار نمی کنند.

این می تواند یک مشکل بزرگ باشد زیرا تصاویر کوچک نقش مهمی در بسیاری از وب سایت ها بازی می کنند. به عنوان مثال، در وبلاگ ها، معمولاً از تصاویر کوچک در آخرین لیست پست ها و نتایج جستجو استفاده می شود.

هنگامی که یک تم جدید را در سایت خود نصب و فعال می کنید و شروع به استفاده از تم جدید می کنید، هر تصویری که پس از فعال سازی تم آپلود می کنید با مجموعه ای از وضوح های جدید تولید می شود. اما هر تصویری که قبلا آپلود کرده اید با اندازه های قبلی نمایش داده می شود که با اندازه های جدید متفاوت است و ظاهر وب سایت را به هم می زند.

توجه داشته باشید که صرف نصب و فعال سازی قالب جدید این مشکل را ایجاد نمی کند، اما اگر خودتان سایز پیش فرض تصویر را تغییر دهید، ممکن است با این مشکل نیز مواجه شوید.

اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، باید کتابخانه تصویر کوچک خود را بازسازی کنید. به این ترتیب، تمام تصاویر کوچک قدیمی شما به درستی در قالب جدید نمایش داده می شوند.

اگرچه می توانید تمام تصاویر را به صورت دستی تغییر دهید، اما زمان زیادی می برد. بهترین راه برای بازیابی و پخش ریز عکسها استفاده از یک افزونه است.

آموزش بازسازی تصاویر کوچک وردپرس با افزونه Regenerate Thumbnails

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دانلود کرده و در قسمت افزونه ها در سایت خود نصب کنید. اگر منوی افزونه ها را نمی بینید یا به اطلاعات دقیق تری نیاز دارید، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را بررسی کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، یک منوی فرعی جدید به نام «بازیابی ریز عکسها» به منوی ابزار داشبورد وردپرس شما اضافه می شود.

با کلیک بر روی این زیر منو صفحه ای شبیه به زیر مشاهده خواهید کرد.

آموزش بازسازی تصاویر کوچک وردپرس با افزونه Regenerate Thumbnails

در این صفحه هدف افزونه توضیح داده شده است. همچنین دو گزینه در زیر وجود دارد که می توانید قبل از اجرای افزونه پیکربندی کنید.

نادیده گرفتن ریز عکسها با اندازه صحیح (سریعتر): فعال کردن این گزینه به افزونه اجازه می دهد تا از تصاویر کوچک با اندازه صحیح رد شود. بهتر است این گزینه را فعال بگذارید.

برای آزاد کردن فضای سرور، فایل های ریز برای اندازه های ثبت نشده قدیمی را حذف کنید: با استفاده از این تنظیم می توانید فضای سرور را آزاد کنید. اما این بدان معناست که اگر به ابعاد تصویر اصلی برگردید، باید دوباره تصاویر کوچک خود را بازسازی کنید. افزونه Regenerate Thumbnails این کار را بسیار آسان می کند. بنابراین می توانید این گزینه را نیز فعال کنید.

اکنون که تنظیمات افزونه را پیکربندی کرده‌اید، می‌توانید روی دکمه «بازیابی ریز عکس‌ها برای همه … پیوست‌ها» یا «بازیابی ریز عکس‌ها برای … فقط تصویر برجسته» کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه مورد نظر، افزونه تصاویر کوچک جدیدی را برای تصاویر قدیمی شما ایجاد می کند. توجه داشته باشید که این فرآیند بسته به اندازه کتابخانه وردپرس و عملکرد میزبان وب شما ممکن است مدتی طول بکشد.

اگر فقط می خواهید چند تصویر خاص را بازیابی کنید و نیازی به بازیابی همه تصاویر ندارید، می توانید در منوی وردپرس به Media » Library رفته و تصویر مورد نظر را انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی دکمه “Regenerate Thumbnails” که پس از نصب و فعال سازی افزونه Regenerate Thumbnails اضافه شده است، تصویر مورد نظر را تکثیر کنید.

آموزش بازسازی تصاویر کوچک وردپرس با افزونه Regenerate Thumbnails