منو سایت

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید
وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید

آنچه در این مقاله می خوانید:

زمان زیادی تا انتشار نسخه جدید وردپرس یعنی وردپرس 4.7 باقی نمانده است. انتظار می رود وردپرس 4.7 در حدود 6 دسامبر 2016 برای عموم مردم عرضه شود، خوب، اگرچه این نسخه هنوز به عنوان یک نسخه پایدار منتشر نشده است، اما اگر کمی کنجکاو هستید، می توانید نسخه بتای وردپرس 4.7 را دانلود کرده و آن را آزمایش کنید. (البته توصیه می شود این کار را فقط در محیط های تست و به صورت محلی انجام دهید) برای مثال می توانید از افزونه WordPress Beta Tester برای این کار استفاده کنید. این افزونه به راحتی می تواند نسخه وردپرس شما را از نسخه پایدار به نسخه توسعه تغییر دهد.

در این مقاله به بررسی و معرفی ویژگی های جدید وردپرس 4.7 می پردازیم. بنابراین، اگر زمان کافی برای آزمایش بتای وردپرس را به صورت حضوری ندارید، کافی است ما را دنبال کنید و این ویژگی ها را بررسی کنید. در مورد نسخه‌های بتا، مهم است که اگرچه ویژگی‌هایی که در ادامه به آن می‌پردازیم در حال حاضر در این نسخه موجود هستند، اما این احتمال وجود دارد که برخی از این ویژگی‌ها در نسخه پایدار وردپرس 4.7 در دسترس نباشند. اما در هر صورت آشنایی با آنچه در این نسخه دیدیم خالی از لطف نخواهد بود

Twenty Seventeen یک تم جدید وردپرس است

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید
وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید

از آنجایی که وردپرس 4.7 آخرین نسخه نسخه اصلی برای سال 2016 است، بنابراین شاهد رونمایی از یک فرمت جدید برای سال 2017 هستیم. فرمت Twenty Seventeen تفاوت زیادی با نسخه های قبلی خود دارد. تفاوت این نسخه با نسخه های قبلی این است که در این قالب تاکید اصلی بر ایجاد سایت های شرکتی و تجاری است. این در حالی است که در نسخه های قبلی تمرکز اصلی قالب ها بر روی ایجاد وبلاگ وردپرس بوده است.

البته با استفاده از قالب وردپرس Twenty Seventeen به راحتی می توانید وبلاگ خود را ایجاد کنید و در این زمینه احساس کمبود نخواهید کرد. محتوای راه اندازی قالب 2017 در حال حاضر فقط برای سایت های تازه راه اندازی شده در دسترس است، اما انتظار می رود با انتشار رسمی وردپرس 4.7، این محتوا توسط وب سایت هایی که قبلاً دارای محتوا هستند نیز قابل دریافت و استفاده باشد.

وردپرس 4.7 و ویژگی‌ها/تغییرات جدید در نحوه انتخاب و اجرای قالب وردپرس

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید
وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید

در وردپرس 4.7 نمایش پوسته ها و پیش نمایش آنها تا حدودی تغییر کرده است. در این نسخه مشاهده قالب های نصب شده در سایت و مدیریت آنها بسیار راحت تر از قبل می باشد. همچنین در قسمت جستجو و سفارشی سازی قالب ها، تغییراتی در این قسمت ایجاد شده است که استفاده از آن را بسیار کاربردی تر کرده است.

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید/استفاده از CSS سفارشی و مشاهده تغییرات زنده

از نسخه 4.7 به بعد، اگر نیاز به اضافه کردن استایل های سفارشی به قالب دارید، می توانید مستقیماً از طریق بخش سفارشی سازی پوسته این کار را انجام دهید. پیش نمایش تغییراتی که در این قسمت اعمال می کنید همزمان با کار شما در سایت قابل مشاهده خواهد بود. به این ترتیب، می توانید قالب خود را در کمترین زمان به دلخواه خود سفارشی کنید و قبل از اعمال نهایی سبک ها از عملکرد آنها مطمئن شوید.

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید/پشتیبانی از سرصفحه های ویدیویی در وردپرس 4.7

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید
وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید

امکان استفاده از هدرهای ویدئویی قابلیتی است که مدت هاست در قالب های مختلف در اختیار کاربران قرار گرفته است. خوشبختانه با معرفی قالب Twenty Seventeen، قالب استاندارد وردپرس اکنون به شما امکان تعریف هدر ویدیو را نیز می دهد. با استفاده از این گزینه می توانید ویدیوی مورد علاقه خود را در هاست آپلود کرده و در هدر قالب نمایش دهید و یا می توانید از ویدیوهای آپلود شده در یوتیوب یا ویمئو در این قسمت استفاده کنید.

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید/قابلیت تغییر زبان مدیریت توسط کاربران

در حال حاضر در وردپرس، زمانی که یک زبان توسط مدیر سایت انتخاب می شود، سایر کاربرانی که به قسمت مدیریت دسترسی دارند نیز آن بخش را به همان زبان می بینند. به عبارت دیگر کاربران نمی توانند زبان تب مدیریت خود را به زبان دلخواه خود تغییر دهند.

در وردپرس 4.7 این وضعیت تغییر کرده است. کاربران اکنون می توانند زبان دلخواه خود را در نمایه خود انتخاب کنند. البته در این قسمت ذکر این نکته ضروری است که ابتدا باید زبان مورد نظر توسط مدیر سایت نصب شود تا کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید/پیش نمایش PDF

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید
وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید

در حال حاضر وقتی یک فایل PDF را در وردپرس آپلود می کنیم، این فایل تصویر بندانگشتی برای پیش نمایش ندارد و در عوض فقط یک آیکون فایل نمایش داده می شود. خوشبختانه در وردپرس 4.7 دیگر با چنین وضعیتی مواجه نیستیم. از این پس وردپرس به صورت خودکار یک تصویر کوچک برای فایل های PDF شامل پیش نمایش فایل مربوطه آماده می کند و این تصویر را برای فایل مورد نظر نمایش می دهد. وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید

وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید / موقعیت دکمه بهبود یافته در ویرایشگر وردپرس

یکی دیگر از تغییرات کوچک اما مفیدی که در وردپرس 4.7 مشاهده می کنیم، تغییر وضعیت برخی دکمه ها در ویرایشگر وردپرس است. در این نسخه قسمت هایی مانند قسمت انتخاب عنوان از ردیف پایین به ردیف بالای ویرایشگر مهاجرت کرده اند. دکمه زیر خط از این ویرایشگر حذف شده است و دکمه زیر خط و خط افقی به ردیف پایین دکمه ها منتقل شده است.

و سایر تغییرات فنی … وردپرس 4.7 و امکانات جدید

در نسخه 4.7 ما برخی از تغییرات فنی را در نظر گرفته ایم. از جمله این تغییرات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان تعریف اقدامات گروهی سفارشی توسط توسعه دهندگان وردپرس.
  • امکان تعریف قالب های سفارشی برای انواع پست های مختلف. همانطور که قبلا در مورد برگه ها در وردپرس دیدیم.
  • نقاط پایانی را به REST API اضافه کنید.
  • زبان را بر اساس محتوای نمایش داده شده در سایت تغییر دهید. (به این معنا که اگر محتوای وب سایت به زبانی غیر از زبان ناحیه مدیریت نوشته شده باشد، وردپرس به طور خودکار نوار ابزار را به زبانی که محتوا به آن نوشته شده است نمایش می دهد)
  • وردپرس 4.7 و ویژگی های جدید

تیم پشتیبانی وردپرس
امیدواریم از این معرفی کوتاه لذت برده باشید.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای