منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • وردپرس چند سایتی و راه اندازی کامل همراه با آموزش 5 وظیفه ضروری یک مدیر شبکه وردپرس

وردپرس چند سایتی و راه اندازی کامل همراه با آموزش 5 وظیفه ضروری یک مدیر شبکه وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وردپرس چند سایتی و راه اندازی کامل همراه با آموزش 5 وظیفه ضروری یک مدیر شبکه وردپرس

سلام دوستان؛ یکی از ویژگی های وردپرس چند سایتی، سهولت راه اندازی و مدیریت چندین وب سایت وردپرسی به طور همزمان است. این ویژگی با افزودن یک کد کوچک فعال می شود. در سه جلسه قبل به طور مفصل به مراحل راه اندازی شبکه وردپرس و مزایا و معایب آن پرداختیم. در این جلسه آموزش پشتیبانی از وردپرس قصد داریم به مدیریت وب و تکنیک های کار وردپرس بپردازیم.

 چند سایت وردپرس

همه چیزهایی که برای راه اندازی و راه اندازی چندین سایت وردپرس نیاز دارید:

 1. سایت را به شبکه وردپرس اضافه کنید
 2. تم ها و افزونه های وردپرس چند سایتی را به روز کنید
 3. چگونه یک کاربر جدید به چند سایت وردپرس اضافه کنیم
 4. پیکربندی شبکه وردپرس
 5. وب وردپرس را به روز کنید

آنچه در این مقاله می خوانید:

چند سایت وردپرس

با فرض اینکه وردپرس مالتی‌سایت طبق آموزش‌های قبلی راه‌اندازی و اجرا می‌شود، اکنون باید ویژگی‌های اولیه آن را یاد بگیریم. بیایید با یادگیری نحوه افزودن یک سایت جدید به شبکه وردپرس شروع کنیم.وردپرس چند سایتی است

1- افزودن سایت های جدید به شبکه وردپرس

اول اینکه شبکه شما باید فقط یک سایت داشته باشد. با این حال، یک سایت شبکه محسوب نمی شود. در مرحله اول باید وب سایت هایی را که می خواهیم به چند سایت وردپرس اضافه کنیم. برای این کار ابتدا به دنبال تب Sites > Add New یا Site > Add Site بگردید. در آن می توانید گزینه هایی را مشاهده کنید که می توانید آدرس سایت، عنوان، زبان و ایمیل مدیر را در آن قرار دهید. مطابق تصویر زیر:

افزودن سایت های جدید به شبکه وردپرسفیلدهای موجود را پر کنید و روی دکمه افزودن سایت کلیک کنید. سپس می توانید سایت جدید خود را در برگه Sites > All Sites مشاهده کنید:سایت های وردپرس را در وب مرور کنیدمی توانید این روند را تکرار کنید تا هر تعداد سایتی که می خواهید اضافه کنید. شایان ذکر است از طریق این قسمت می توانید داشبورد هر سایت را ویرایش، مشاهده و دسترسی داشته باشید.

۲- قالب و افزونه های وردپرس خود را به روز کنید

به عنوان یک مدیر شبکه، شما تنها فردی هستید که اجازه نصب افزونه ها و تم های جدید را دارید. مراحل نصب مانند نصب های معمولی وردپرس است، هنگامی که یک افزونه یا تم را فعال می کنید، این کار را برای کل شبکه انجام می دهید:

قالب و افزونه های وردپرس خود را به روز کنیدتوجه داشته باشید که پس از نصب، شما فعال کنید الگوها و افزونه های شبکه به طور خودکار برای هر شبکه ایجاد نمی شوند، اما باید روی دکمه فعال کردن شبکه کلیک کنید. همچنین مطمئن شوید که به عنوان یک مدیر باید افزونه ها و قالب های وب سایت وردپرس را به روز کنید. تمام این اختیارات در دست مدیر شبکه است و او می تواند این کارها را برای تمامی وب سایت های موجود در شبکه تنها با یک کلیک انجام دهد.

3- افزودن کاربران جدید به شبکه چند سایتی وردپرس

به طور پیش فرض، ویژگی چند سایتی وردپرس همه ثبت نام کاربران شبکه را غیرفعال می کند. می توانید این کار را با اضافه کردن کاربران به صورت دستی انجام دهید. شخصاً روش دوم را ترجیح می دهم زیرا به ما کنترل کامل روی هر حساب را می دهد. برای این کار به تب Users > Add users مراجعه کنید، در صفحه بعد باید تمامی این فعالیت ها را انجام دهید تا رمز عبور و ایمیل مربوطه را کنترل کنید و روی دکمه Add new user کلیک کنید.

افزودن کاربران جدید به شبکه وردپرس چند سایتی

اکنون کاربر جدید شما به شبکه چند سایتی دسترسی دارد و می تواند به شما در مدیریت سایت کمک کند. از طرف دیگر، می‌توانید از وضعیت فوق‌العاده مدیریت برای لذت بردن از ویژگی‌های مشابه استفاده کنید. برای انجام این کار، به بخش کاربران بروید و در زیر حسابی که می‌خواهید ارتقا دهید، روی Edit کلیک کنید:

کاربر را به شبکه وردپرس اضافه کنیددر صفحه بعد به دنبال گزینه Super Admin بگردید و روی Next کلیک کنید. اکنون شبکه شما شخص دیگری برای مدیریت خواهد داشت. به یاد داشته باشید، اگر واقعاً به شخصی نیاز دارید، به او اجازه دسترسی کامل به حساب اصلی خود را بدهید و کارتان تمام است.

4- پیکربندی شبکه وردپرس

به برگه تنظیمات و زیر منوی تنظیمات شبکه مراجعه کنید. چند تنظیمات اول مهم نیستند، فقط باید عنوان و ایمیل مدیر را تغییر دهید. به پایین بروید و گزینه ای برای فعال کردن ثبت نام خود پیدا کنید. حتی گزینه ای برای ثبت نام کاربران در سایت وجود دارد:

پیکربندی شبکه وردپرس

به عنوان یک مدیر چند سایتی وردپرس، باید بتوانید ویژگی های جدیدی را به سایت خود اضافه کنید. به پایین بروید و گزینه ای برای تنظیم ایمیل خوش آمدگویی و تنظیمات مشابه پیدا کنید اکنون تنها گزینه ای که باید به آن توجه کنید دکمه تنظیمات شبکه است. می توانید اندازه پیوست ها و چیزهایی را که می توان در سایت های شبکه خود آپلود کرد محدود کنید و همچنین می توانید نوع فایل ها را مشخص کنید:

پیکربندی شبکه وردپرسپس از انجام تنظیمات فوق، یک آپدیت برای شما اعمال می شود.

5- شبکه وردپرس چند سایتی خود را به روز کنید

در نهایت هسته وردپرس را به روز کنید. اگر نسخه جدید موجود باشد، پیامی در صفحه اصلی برای شما ظاهر می شود. یا می‌توانید از داشبورد به‌روزرسانی کنید. روی دکمه به روز رسانی شبکه کلیک کنید و منتظر بمانید.

وب وردپرس را به روز کنیدهنگامی که به روز رسانی کامل شد، وردپرس یک پیام به روز رسانی موفقیت آمیز را نمایش می دهد. این فرآیند ساده به شما کمک می کند تا سایت وردپرس خود را به خوبی و همیشه به روز نگه دارید.

نتیجه گیری نهایی

وردپرس یک ابزار قدرتمند مدیریت وب سایت است و مسئولیت پذیری در وردپرس کار دشواری است. البته استفاده از چندین سایت وردپرسی وظایف مدیریتی را آسان تر می کند، همچنین می توانید آنها را به یک روش کنترل کنید تا این روند آسان تر شود.در اینجا مراحل فعال کردن وردپرس چند سایتی وجود دارد:

 1. فایل wp-config.php خود را به روز کنید.
 2. پیکربندی ساختار شبکه
 3. فایل های wp-config.php و htaccess. به روز رسانی
 4. دسترسی به چند سایت وردپرس

در نهایت، شما قادر خواهید بود چندین وب سایت وردپرس را به طور همزمان مدیریت کنید. 😉

پایان دوره آموزش رایگان چند سایتی وردپرس

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای