منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نمی توان خطای دایرکتوری در وردپرس ایجاد کرد و نحوه رفع آن با پیکربندی وردپرس

نمی توان خطای دایرکتوری در وردپرس ایجاد کرد و نحوه رفع آن با پیکربندی وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نمی توان خطای دایرکتوری در وردپرس ایجاد کرد و نحوه رفع آن با پیکربندی وردپرس

با سلام خدمت دوستان پشتیبانی سایت اکثر توسعه دهندگان وردپرس با پیام «آیا فهرست اصلی از سرور قابل نوشتن است؟» مواجه می شوند که این یک خطا است. اکثر توسعه دهندگان وردپرس هنگام برخورد با ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس امکان پذیر نیست آنها به طور غریزی مجوزهای آپلود فایل را در سرور بررسی می کنند. که گاهی برای حل مشکل کافی است.

ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس امکان پذیر نیست

آنچه در این مقاله می خوانید:

ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس امکان پذیر نیست

به غیر از مجوزهای آپلود فایل در سرور، دلایل دیگری نیز باعث ایجاد این خطا می شوند. به عنوان مثال، اگر وب سایت وردپرس خود را به یک هاست جدید منتقل کرده باشید، ممکن است این خطا را مشاهده کنید. با این حال، مهم نیست که چه چیزی باعث آن شده است، این مقاله پشتیبانی وردپرس به شما نشان می دهد که چگونه آن را در عرض چند دقیقه برطرف کنید.

1- دایرکتوری آپلود را در تنظیمات وردپرس تغییر دهید

اگر اخیرا وب سایت وردپرس خود را به هاست جدید وردپرس منتقل کرده اید. به احتمال زیاد مسیر دایرکتوری آپلود وردپرس شما اشتباه است. یک راه آسان برای عیب یابی و رفع خطای عدم ایجاد دایرکتوری در وردپرس این است که تنظیمات این قسمت را بررسی کنید برای این کار وارد کنترل پنل وب سایت وردپرس خود شوید. سپس در تب تنظیمات، رسانه را انتخاب کنید. در قسمت آپلود فایل ها، باید کادری به نام ذخیره فایل های آپلود شده را در این پوشه مشاهده کنید. اکنون مسیر دایرکتوری آپلود خود را بررسی کنید. برای مثال مسیر کامل دایرکتوری آپلود در وردپرس به صورت زیر است:

/در خانه/u694443746/public_html/wpمحتوا/آپلودها

ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس امکان پذیر نیست

سپس با فایل منیجر هاست یا از طریق FTP بررسی کنید که آیا مسیر دایرکتوری آپلود درست است یا خیر. کافی است به پوشه مورد نظر بروید و مسیر را بررسی کنید. در فایل منیجر هاست، مسیر را می توان در سمت چپ بالای صفحه مشاهده کرد. پس از اطمینان از صحیح بودن مسیر ارائه شده، روی دکمه ذخیره کلیک کنید و دوباره فایل های مورد نظر خود را آپلود کنید. اگر نمی توانید مسیر دایرکتوری آپلود را در قسمت مدیریت وردپرس ببینید، می توانید فایل پیکربندی وردپرس را ویرایش کنید. هم کار کن برای این کار ابتدا فایل wp-confing.php را با فایل منیجر یا FTP میزبان خود باز کنید و سپس کد زیر را به آن اضافه کنید:

define(‘UPLOADS’, ‘wp-content/uploads’);

توجه داشته باشید که کد بالا باید قبل از خط کد زیر قرار گیرد:

require_once(ABSPATH . ‘wp-settings.php’);

حالا دوباره فایل های خود را آپلود کنید. اگر خطا ادامه داشت، روش دوم را امتحان کنید.

2- مجوز پوشه را تغییر دهید تا خطای Unable to create directory در وردپرس برطرف شود

با وجود اینکه مراحل ذکر شده در قسمت اول را به طور کامل بررسی کرده اید و از درست بودن مسیر دایرکتوری آپلود مطمئن هستید. اما باز هم خطا” آیا دایرکتوری والد آن از سرور قابل نوشتن است؟ آیا ” را می بینید؟ برای رفع خطای unable to create directory در وردپرس، بهتر است تنظیمات مجوزهای پوشه آپلود را ریست کنید. برای این کار می توانید از برنامه های FTP مانند FileZilla یا File Manager استفاده کنید. مراحل زیر آماده شده است. برای بازنشانی مجوزهای پوشه آپلود با استفاده از FileZilla.

 1. وارد حساب کاربری FileZilla خود شوید.
 2. به محل نصب وردپرس در دایرکتوری خود بروید و پوشه wp-content را باز کنید.
 3. در داخل برنامه، روی پوشه آپلود کلیک راست کنید.
 4. گزینه File Permissions را انتخاب کنید تا پنجره مورد نظر باز شود.
 5. قسمت Numeric value را پیدا کنید و عدد 755 را در آن وارد کنید.
 6. در صورت عدم تیک زدن گزینه Recurse into subdirectory را علامت بزنید.

گزینه Apply to Directories only را انتخاب کرده و در پایان Ok را بزنید.

ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس امکان پذیر نیستتغییر مسیر مجوزهای پوشه آپلود به 755 فقط برای آن پوشه اعمال نمی شود، بلکه همه پوشه های زیر آن دارای مجوزهای 755 نیز خواهند بود. همانطور که در ابتدای این آموزش گفته شد، بازنشانی مجوز پوشه آپلود فقط گاهی می تواند مشکل را حل کند، در نهایت، اگر هر دو روش ذکر شده کار نکرد، می توانید راه حل زیر را نیز امتحان کنید: مجوز پوشه آپلود را از 755 به 777 تغییر دهید. می دهند

ایجاد خطای دایرکتوری در وردپرس امکان پذیر نیست

این مجوز به هر کسی اجازه خواندن/نوشتن در این پوشه را می دهد. حالا یک فایل جدید آپلود کنید. سپس لایسنس را به ۷۵۵ برگردانید.

3- با استفاده از VPS خطای «آیا دایرکتوری والد آن از سرور قابل نوشتن است؟» را برطرف کنید

اگر وردپرس خود را روی VPS راه اندازی کرده اید و به SSH دسترسی دارید. همچنین می توانید راه حل زیر را امتحان کنید. توجه داشته باشید که آموزش زیر برای VPS لینوکس است که از سرور آپاچی استفاده می کند.

قبل از شروع، اجازه دهید کمی پیش زمینه به شما بدهم: به طور پیش فرض، وب سرور آپاچی شما از کاربر www-data و گروه www-data برای دسترسی به فایل ها و پوشه ها استفاده می کند. این امکان وجود دارد که پوشه آپلود در واقع به www-data تعلق نداشته باشد، که طبیعتاً از اجازه نوشتن در پوشه جلوگیری می کند.

برای این کار باید از دستور لینوکس که در زیر نشان داده شده است استفاده کنید.

 1. ابتدا از طریق SHH به VPS خود متصل شوید.
 2. به پوشه wp-content بروید. ما فرض می کنیم که وردپرس شما در پوشه public_html نصب شده است. سی دی public_html/wp-content
 3. حالا مالک و گروه را به www-data تغییر دهید. پلاگین های chown -R www-data:www-data
 4. درست مانند یک حساب میزبانی مشترک، مجوزهای پوشه ممکن است برای وردپرس برای نوشتن در پوشه افزونه کافی نباشد. زمانی که در پوشه wp-content هستید، دستور زیر را اجرا کنید. آپلودهای chmod 755 -R

این دستور مجوزها را برای پلاگین و همه زیرشاخه های داخل آن روی 755 تنظیم می کند.

نتیجه نهایی

دریافت خطای ایجاد نشدن دایرکتوری در وردپرس می تواند بسیار خسته کننده باشد، به خصوص اگر فقط مجوزهای پوشه آپلود را بازنشانی کنید. روش های عملی برای رفع این خطا در این آموزش ذکر شده است که امیدواریم در رفع این خطا به شما کمک کند.

خدمات تحلیل و عیب یابی وردپرس

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای