منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نشانه های هک شدن وردپرس و 7 نشانه هک شدن سایت شما!

نشانه های هک شدن وردپرس و 7 نشانه هک شدن سایت شما!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نشانه های هک شدن وردپرس و 7 نشانه هک شدن سایت شما!

سلام دوستان؛ چه بخواهید در مورد آن صحبت کنید یا نه، هر سیستم متنی می تواند هدف هکرها باشد و به نظر ما سیستم های دیگر حتی بدتر هستند (که نام نمی بریم!)، هک وردپرس مشکل جدیدی نیست. اما باید علائم وب سایت هک شده را بدانید. به همین دلیل است که در زیر به 7 نشانه هک شدن وردپرس می پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

نشانه های هک وردپرس

در پست های قبلی روش های جلوگیری از هک شدن وب سایت و اقدامات امنیتی برای افزایش سطح امنیت وردپرس را به تفصیل بررسی کرده ایم. نکته مهمی که باید بدانید این است که در وهله اول باید از هک شدن و به خطر انداختن خود اجتناب کنید.

نشانه های هک وردپرس

به روز رسانی منظم افزونه ها و پشتیبان گیری منظم و اسکن های امنیتی باید در بالای لیست کارها باشد. بیایید نگاهی به علائم و نشانه های هک وردپرس بیندازیم.

1- ارسال ایمیل و اسپم!

نشانه های هک وردپرسارسال ایمیل های جعلی یکی از نشانه های هک وردپرس و یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای یک سایت هک شده رخ دهد. تغییرات ایمیل به صورت زیر ظاهر می شود:

 • هکرها وارد سایت وردپرس شما می شوند و اسکریپت هایی را نصب می کنند که هزاران ایمیل از آدرس IP شما ارسال می کند.
 • کاربران این ایمیل ها را به عنوان هرزنامه گزارش می کنند.
 • لیست های هرزنامه مانند org و spamhaus.org گزارش ها را می بینند و شما را به لیست های بلاک خود اضافه می کنند.

گاهی اوقات شما حتی نمی دانید که سایت شما هک شده است، فقط متوجه می شوید که کاربران ایمیل های شما را دریافت نمی کنند. اگر فروشنده هستید و یک وب سایت میزبانی می کنید، این مسدود کردن دامنه مشتریان شما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

2- محتوای بد به سایت شما اضافه شده است

اگر سایت شما هک شود، هکرها به فایل های قالب شما دسترسی خواهند داشت. در این صورت به راحتی می توانند کدهای مخرب را به سایت شما اضافه کنند که به آن تزریق کد می گویند. یکی از 7 نشانه هک وردپرس این است که این کدها به وب سایت تزریق می شوند. این فعالیت مخرب می تواند آزاردهنده یا مخرب باشد، به عنوان مثال:

 • کد بد نامرئی به وب سایت ها اضافه می شود به گونه ای که این کد برای گوگل قابل مشاهده است اما برای انسان قابل مشاهده نیست و می تواند عملکرد و سرعت سایت را کاهش دهد و منجر به قرار گرفتن شما در لیست سیاه شود.
 • سایت هایی که لینک های اسپم دارند و به هر صفحه محتوا اضافه می کنند.
 • سایت هایی که به طور کامل با محتوای جدید جایگزین شده اند.

اگر این موارد رخ دهد، ممکن است ندانید زیرا محتوا همیشه قابل مشاهده نیست.

3- سایت شما کند است و از کار می افتد

این به چند دلیل اتفاق می افتد. یکی از دلایل این است که هکرها کدهای مخربی را به وب سایت اضافه می کنند که سرعت سایت را کاهش می دهد. دلیل دیگر این است که هکر وب سایت شما را به شبکه ای از سایت ها اضافه می کند یا با ارسال ایمیل های اسپم سرعت سایت را کاهش می دهد و در برخی موارد اثرات تغییر مسیر باعث کاهش سرعت سایت می شود.

نشانه های هک وردپرسدر هر صورت، این خوب نیست، خوشبختانه شما به سرعت متوجه آن خواهید شد.

4- افزایش مصرف پهنای باند

گاهی اوقات دیده می شود که هاست ها پول زیادی برای پهنای باند پرداخت می کنند. پهنای باند در استرالیا بسیار گران است، حداقل 10 برابر بیشتر از ایالات متحده. معمولاً هاست مبلغ مشخصی را برای پهنای باند پرداخت می کند.

نشانه های هک وردپرسیکی دیگر از نشانه های هک وردپرس تغییر در استفاده از پهنای باند است. پهنای باند زمانی استفاده می شود که افراد از سایت شما بازدید می کنند یا برای شما ایمیل می فرستند. هنگامی که سایت شما هک می شود، هزینه های پهنای باند شما سر به فلک می کشد زیرا:

 1. فایل های بزرگی به سایت شما اضافه می شود که باعث افزایش حجم داده هایی می شود که باید در صورت درخواست بازدیدکننده دانلود شوند.
 2. متن های مخرب به سرور اضافه می شود و هزاران ایمیل ارسال می شود و مصرف پهنای باند را افزایش می دهد.
 3. ترافیک زیادی اعمال می شود زیرا سایت شما به یک شبکه متصل است.

این می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد مگر اینکه میزبان شما این هشدار را به مشتریان خود بدهد و شما زودتر متوجه شوید.

5- کاهش چشمگیر بازدید وب سایت

نشانه های هک وردپرسدر هر صورت، تغییرات غیرعادی، چه کاهش ترافیک یا افزایش غیرعادی بازدید، از علائم مشکوک هستند. اگر سایت شما هک شده باشد، در برخی موارد ممکن است متوجه شوید که ترافیک به شدت تغییر کرده و شاهد افت خواهید بود. این به چند دلیل اتفاق می افتد:

 1. اگر سایت از کار بیفتد یا کند شود، کاربران از آن بازدید نخواهند کرد.
 2. اگر گوگل شما را در لیست سیاه قرار دهد، به کاربران هشدار داده می شود و پس از جستجو روی سایت شما کلیک نمی کنند.
 3. ترافیک به طور خودکار به سایت دیگری هدایت می شود.
 4. به محض مشاهده چیز غیرعادی در سایت، ترافیک پرش می کند.

برخی از افراد به طور فعال بر ترافیک سایت خود نظارت نمی کنند، بنابراین کاهش ترافیک برای آنها واضح نیست.

6- جریان ترافیک سریع و غیرعادی

این جریان هم مشکوک است. در نکته 3 در مورد وضعیت اضافه شدن سایت به بخشی از تغییر مسیرهای شبکه صحبت کردیم. این ممکن است نتیجه افزایش سریع ترافیک در کوتاه مدت باشد. اما هیجان زده نشوید چون سودی از این ترافیک ندارد! این کار گزارش های تحلیلی را از بین می برد، سرعت سایت شما را کاهش می دهد، شانس شما را برای قرار گرفتن در لیست سیاه افزایش می دهد و حتی باعث خرابی سرور می شود. در هر صورت این کار تجربه کاربری خوبی را ارائه نمی دهد و قرار گرفتن در لیست سیاه باعث کاهش ترافیک جستجو و اعتماد سایت می شود.

نشانه های هک وردپرس

7- وب سایت شما ناپدید می شود

گاهی اوقات در صورت هک شدن، هکر می تواند کنترل فایل ها را به دست گرفته و کل سایت را حذف کند. حذف سایت از سرورنشانه های هک وردپرس

نتیجه گیری نهایی

هک وب سایت چیزی نیست که بتوان به راحتی اثرات مضر آن را جبران کرد، بنابراین قبل از هر چیز باید اهمیت این مشکل را درک کنید و برای افزایش سطح امنیت وب سایت اقداماتی انجام دهید. با بررسی علائم هک وردپرس که ۷ مورد از آن را در پشتیبانی وردپرس ذکر کردیم، می توانید از سلامت سایت خود مطمئن شوید. در صورت هک شدن وب سایت می توانید اقدام به پاکسازی آن نمایید که در جلسات بعدی به آن خواهیم پرداخت. شایان ذکر است که در جلسات قبلی تمامی روش های موجود برای ارتقای سطح امنیت وردپرس را بررسی کردیم.

شانس.

پاک کردن کدهای مخرب از ویروس ها و سایت های هک شده

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای