منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه نصب وردپرس در لوکال هاست (کامپیوتر خودمان).

نحوه نصب وردپرس در لوکال هاست (کامپیوتر خودمان).

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه نصب وردپرس در لوکال هاست (کامپیوتر خودمان).

آنچه در این مقاله می خوانید:

وردپرس را روی کامپیوتر خود (لوکال هاست) نصب کنید!

با سلام خدمت دوستان عزیز در سه جلسه قبلی آموزشگاه در مورد نصب و راه اندازی وردپرس در cpanel و سرورهای دایرکت ادمین بحث شد. امروز برنامه مدرسه در مورد نصب وردپرس است، اما این بار در یک محیط آزمایشی!

زمانی که مبتدی هستیم و می خواهیم مهارت های ساخت وب سایت را بیاموزیم، می توانیم در یک محیط آزمایشی به نام لوکال هاست یک سایت ایجاد کنیم و بدون هیچ هزینه ای برای کسب مهارت روی آن کار کنیم و بتوانیم برای ورود به دنیای واقعی محیط وب آماده شویم. یا ما طراح وب سایت هستیم و می خواهیم یک پروژه طراحی سایت انجام دهیم تا کار خود را به صورت اصولی و به دور از باگ و خطا ارائه دهیم، ابتدا در محیط محلی انجام دهیم. هاست تمامی مراحل را انجام داده و پس از رفع اشکال به محیط اصلی منتقل کنید.

با این توضیحات تصمیم گرفتیم آموزش امروز را به نصب وردپرس بر روی هاست لوکال اختصاص دهیم. ما از میزبان محلی Zamp (Xampp) استفاده می کنیم که سازگاری خوبی برای نصب و راه اندازی سایت ها به خصوص وردپرس دارد.

نیاز دارد

1- آخرین نسخه Xampp را برای کامپیوتر دانلود کنید (با توجه به سیستم نصب شده بر روی کامپیوتر شما می توانید Zampp را انتخاب و دانلود کنید.) 2- دانلود آخرین نسخه وردپرس 3- راه اندازی Xampp localhost 4- نصب هاست محلی وردپرس

روی لوکال هاست نصب کنید

نسخه ای که از سایت اصلی گرفته اید را نصب کنید. نصب آن کمی زمان می برد، اما کار ساده ای است. پس از نصب، Zemp را فعال کرده و هر دو گزینه “Apache” و “MySQL” را راه اندازی کنید.نکته!!! اگر آپاچی شما فعال نیست و پیغام خطا می دهد، پورت آن را تغییر دهید تا مشکل برطرف شود. اکنون در مرورگر خود آدرس http://localhost زبان مورد نظر را وارد کرده و انتخاب کنید. ما معمولا انگلیسی را انتخاب می کنیم در صفحه باز شده از منوی سمت چپ گزینه phpmyadmin را بزنید تا وارد قسمت دیتابیس شوید. در اینجا باید یک پایگاه داده ایجاد کنید.

در صفحه ای که باز می شود باید یک نام برای دیتابیس خود وارد کنید و روی گزینه “ایجاد” کلیک کنید، اکنون دیتابیس ما ساخته شده است، نوبت به دانلود فایل وردپرس می رسد. میزبان محلی آن را نصب کنید و مراحل نصب را شروع کنید. برای قرار دادن پوشه وردپرس باید به مسیر Zamp در کامپیوتر مراجعه کنیم. برای رفتن به این راه، باید به درایو C>>Xampp>>htdocs برویم و پوشه وردپرس خود را در پوشه “htdocs” قرار دهیم.توجه!!! محتویات پوشه وردپرس را در پوشه “htdocs” وارد کنید تا مراحل کار به راحتی ادامه یابد. ابتدا نام آن را به “wp-config.php” تغییر می دهیم، سپس آن را در یک ویرایشگر مانند “notepad” باز می کنیم و اطلاعات مربوط به آن را وارد می کنیم. فقط توجه داشته باشید که در اینجا اطلاعات باید متفاوت وارد شود.این فایل به اطلاعاتی مانند نام پایگاه داده (DB_NAME)، نام کاربری (DB_USERNAME) و رمز عبور (DB_PASSWORD) برای پایگاه داده نیاز دارد، فقط نام پایگاه داده ایجاد شده را وارد کرده و سپس تنظیم می کنیم. نام کاربری را به عنوان روت و پسورد را خالی بگذارید. مانند تصویر زیر.

تنظیمات را ذخیره کنید و سپس آدرس را دوباره در مرورگر وارد کنید همانطور که مشاهده می کنید صفحه نصب وردپرس ظاهر می شود. می توانید اطلاعات را وارد کرده و وردپرس خود را راه اندازی کنید.

نتیجه!

اگر می خواهید یک سایت را قبل از انتشار در شبکه جهانی وب تست کنید و ایرادات آن را برطرف کنید، می توانید ابتدا آن را در یک محیط آزمایشی به نام لوکال هاست امتحان کنید و تمام مشکلات و جوانب را اندازه گیری کنید و سپس به محیط اصلی منتقل کنید.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای