منو سایت

نحوه رفع محدودیت حافظه PHP در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه رفع محدودیت حافظه PHP در وردپرس

سلام دوستان؛ گاهی اوقات هنگام کار با وردپرس با مشکلاتی مانند میزان حافظه مجاز و خطای محدودیت حافظه PHP در وردپرس مواجه می شویم. این مشکل یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است. در این موارد می توان محدودیت های حافظه را حذف و سقف آن را افزایش داد. در این مقاله از پشتیبانی وردپرس، نحوه افزایش محدودیت حافظه PHP در وردپرس و افزایش آن، بررسی محدودیت های زمانی و بررسی خواهیم کرد…

سیستم مدیریت محتوای وردپرس بر اساس PHP که یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است نوشته شده است و هر وب سایتی برای اینکه امکاناتش به درستی کار کند نیاز به یک سرور میزبانی دارد. وب سرورها مانند سایر رایانه ها هستند و آنها برای ذخیره و اجرای چندین برنامه به طور همزمان به حافظه نیاز دارند. به آن دلیل مدیران سرور مقدار مشخصی از حافظه را به برنامه های مختلف از جمله PHP اختصاص می دهند.حالت پیش فرض این است که اگر فضای مورد نیاز کمتر از 64 مگابایت باشد، وردپرس به طور خودکار سعی می کند محدودیت حافظه PHP را افزایش دهد. با این حال، 64 مگابایت برای اکثر افراد به اندازه کافی زیاد نیست و ممکن است با خطای مشابه زیر مواجه شوند.

برای حل این مشکلات می توانید محدودیت حافظه php در وردپرس را افزایش دهید تا از خطاهای احتمالی مربوط به حافظه جلوگیری کنید.

آموزش افزایش محدودیت حافظه php در وردپرس

ابتدا باید فایل wp-config.php را در سایت وردپرس خود ویرایش کنید. این فایل در پوشه ریشه وب سایت وردپرس شما قرار دارد و برای دسترسی به آن باید از طریق یک سرویس گیرنده FTP یا مدیر فایل وارد کنترل پنل میزبانی وب خود شوید.سپس باید قطعه کد زیر را در فایل wp-config.php درست قبل از خط اضافه کنید. همین، دست از ویرایش بردارید! وبلاگ نویسی مبارک قرار دادم.

تعریف کنید (‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘256M’);

این قطعه کد به وردپرس می گوید که محدودیت حافظه PHP را به 256 مگابایت افزایش دهد. پس از انجام این کار، باید تغییرات را ذخیره کرده و فایل wp-config.php را در سرور خود آپلود کنید.

نکته: توجه داشته باشید که اگر این راه حل برای شما کار نمی کند، به این معنی است که ارائه دهنده میزبانی وب شما آن را اجازه نمی دهد محدودیت حافظه php وردپرس را افزایش دهید. در چنین مواردی، باید از ارائه دهنده هاست خود بخواهید که محدودیت حافظه PHP را به صورت دستی تنظیم کند.

مشکل نصب نشدن افزونه ها

یکی از مشکلات رایج که محدودیت حافظه PHP در وردپرس علت آن ناتوانی در نصب افزونه های وردپرس است. به گونه ای که کاربر می تواند منوی افزونه ها را ببیند و به آن ها دسترسی داشته باشد اما نتواند افزونه را نصب کند و در حین نصب با پیغام عدم موفقیت در نصب مواجه شود. این مشکل معمولاً به دلیل محدودیت های اعمال شده بر روی حافظه PHP ایجاد می شود. اما همانطور که گفتیم تنظیماتی در هاست و داخل وردپرس وجود دارد که میزان حافظه قابل استفاده یک فرآیند PHP را محدود می کند. و هنگامی که یک فرآیند به این محدودیت حافظه می رسد، فرآیند از کار می افتد. همانطور که گفته شد در چنین مواقعی باید محدودیت حافظه php را نیز افزایش دهید.

محدودیت های زمانی در وردپرس

علاوه بر محدودیت ذکر شده در مقاله بالا، گاهی اوقات شاهد محدودیت هایی در زمان اجرای فرآیندهای وردپرس هستیم. به عنوان مثال هنگام نصب افزونه با خطای زمان بندی و محدودیت های مربوط به زمان اجرای فرآیند مواجه می شویم که برای حل این گونه مشکلات دو روش وجود دارد:

  1. خوبفایل htaccess به صورت دستی ویرایش کنید.
  2. برای رفع این خطا از افزونه استفاده کنید.

فایل htaccess را ویرایش کنید. برای تعیین مهلت

با استفاده از یک سرور FTP مانند Filezilla به وب سایت خود متصل شوید. فایل htaccess. را دانلود کنید که عمدتاً در پوشه های /wp-content/ و /wp-admin/ قرار دارد. سپس قطعه کد خط زیر را به فایل htaccess اضافه کنید.

php_value max_execution_time 300

کد بالا حداکثر زمان اجرای فرآیند را 5 دقیقه (300 ثانیه) تعیین می کند. اگر خطا ادامه داشت، مقدار 600 را امتحان کنید.

اطلاعات حافظه وردپرس

به طور کلی مدیریت حافظه بسیار مهم است. در بسیاری از موارد، می توانید میزان حافظه ای که سرور اختصاص می دهد را مشاهده کنید. اگر هاست شما در سی پنل اجازه دهد، می توانید این موارد را ببینید. برای این کار می توانید روی گزینه کلیک کنید وضعیت سرویس که در گوشه سمت چپ پایین صفحه ورود به cPanel قرار دارد، برای مشاهده حافظه کلیک کنید.

دانستن میزان مصرف مجاز حافظه به شما کمک زیادی می کند. مرحله میزان مصرف حافظه به صورت درصدی از کل حافظه نمایش داده می شود. میزبان های دیگری که از cPanel استفاده نمی کنند ممکن است گزینه های مشابهی برای مشاهده میزان استفاده از حافظه و محدودیت های استفاده بیش از حد داشته باشند. در صورت لزوم، می توانید از میزبان خود بخواهید که حافظه اختصاص داده شده به وب سایت شما را هنگام اجرای اسکریپت ها یا افزونه ها افزایش دهد.

پس زندگی کن