منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه ایجاد یک RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس | نحوه ایجاد فید RSS

نحوه ایجاد یک RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس | نحوه ایجاد فید RSS

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ایجاد یک RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس | نحوه ایجاد فید RSS

یکی از ابزارهایی که به کاربران امکان می دهد از محتوای جدید وب سایت مطلع شوند، فید RSS نام دارد. فید RSS یک روش شناخته شده و کاربردی در بازاریابی محتوا است که آخرین پست یا محتوای وب سایت شما را در اختیار کاربران قرار می دهد. با این کار کاربران می توانند به راحتی به محتوای جدید سایت دسترسی داشته باشند. در این مقاله نحوه ایجاد فید RSS برای هر دسته در وردپرس را به شما آموزش می دهیم.

نحوه ایجاد یک فید RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس

یک فید RSS برای هر دسته در وردپرس ایجاد کنید

در گذشته، وقتی وب‌سایت‌های مختلف را بررسی می‌کردید و محتوای آن‌ها را دنبال می‌کردید، باید نام آن وب‌سایت را به خاطر می‌آورید تا بتوانید به‌طور منظم وب‌سایت را برای دریافت به‌روزرسانی‌ها و دسترسی به محتوای جدید بررسی کنید. اما امروزه دیگر نیازی نیست که نام و آدرس سایت مورد نظر خود را به خاطر بسپارید و مدام آن را چک کنید، فقط باید در فید RSS آن سایت مشترک شوید.

RSS مخفف Really Simple Syndication یا Summary Site Summary است که به عنوان فید خبری نیز شناخته می شود. با عضویت در فید RSS وب سایت مورد علاقه خود، می توانید به راحتی آخرین مطالب ارسال شده را دریافت کنید، به عبارت ساده، هنگامی که محتوای جدید در سایت ارسال می کنند یا محتوای قدیمی را به روز می کنند از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود. .

اگر در سیستم مدیریت محتوای وردپرس تازه کار هستید، ابتدا باید وردپرس را به طور کامل یاد بگیرید و سپس با ما همراه باشید تا نحوه ایجاد RSS برای هر دسته در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

نحوه ایجاد یک فید RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس

نحوه ایجاد فید RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس

وجود دسته بندی ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار است و با کمک آنها می توانید به راحتی مطالب و مطالب خود را در موضوعات و بخش های مختلف به صورت کاملا سازماندهی شده قرار دهید اما وجود فید RSS مفید و مهم است. روش در زمینه بازاریابی محتوا کاملاً شناخته شده است و به بازدیدکنندگان کمک می کند تا بدون دردسر از محتوای جدید مورد علاقه خود مطلع شوند و مدیر سایت اطمینان حاصل کند که محتوای سایت به دست مخاطبان می رسد.

ایجاد یک فید RSS برای هر دسته در وردپرس یک راه بسیار راحت برای کاربر است تا فقط محتوای مورد علاقه خود را دریافت کند. در زیر به روش های ایجاد فید RSS برای هر دسته در وردپرس خواهیم پرداخت.

1. با ویرایش فایل functions.php فهرستی از فیدهای دسته را نمایش دهید

راه دیگر برای نمایش لیستی از دسته ها به همراه لینک به فید RSS، افزودن یک قطعه کد به فایل functions.php است.مزایای استفاده از این روش این است که اگر دسته ای را به سایت خود اضافه یا حذف کنید، به طور خودکار به روز می شود. .

در مرحله اول باید تصویر یا آیکونی را که می خواهید به عنوان آیکون فید RSS استفاده کنید انتخاب کرده و در سایت وردپرس خود آپلود کنید. در اینجا ما از نماد فید RSS 32×32 پیکسل استفاده کرده ایم. برای آپلود یک فایل، به سادگی منوی “Media” را انتخاب کنید و سپس “Add” را انتخاب کنید. پس از آپلود، دکمه ویرایش را انتخاب کرده و روی گزینه Copy URL to clipboard کلیک کنید.

نحوه ایجاد یک RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس | نحوه ایجاد فید RSS

URL تصویر را در یک ویرایشگر متن مانند Notepad یا Word قرار دهید و آن را ذخیره کنید. بعداً به آن نیاز خواهید داشت.

در مرحله بعد باید فایل functions.php مرتبط با قالب فعلی خود را پیدا کنید، آن را ویرایش کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید.

function wpbeginner_cat_feed_list() {

$string .= ‘<ul>’;

$string .= wp_list_categories( array(

‘orderby’ => ‘name’,

‘show_count’ => true,

‘feed_image’ => ‘/path/to/feed-image.png’

‘echo’ =>

) );

$string .= ‘</ul>’;

return $string;

}

$add_shortcode(‘wpb-cat-feeds’, ‘wpbeginner_cat_feed_list’ );

باید «/path/to/feed-image.png» را با آدرس تصویر نماد فید که قبلا کپی کردید جایگزین کنید. اکنون می توانید از کد کوتاه استفاده کنید [wpb-cat-feeds] از هر جایی در وب سایت وردپرس خود برای نمایش لیستی از دسته ها با نماد فید RSS در کنار هر دسته استفاده کنید.

2. نمایش گزینه اشتراک خوراک RSS در صفحات دسته

صفحات دسته بندی آرشیو وردپرس معمولاً گزینه های اشتراک گذاری ندارند، بنابراین می توانید با افزودن پیوند اشتراک فید RSS به صفحات دسته بندی خود، آن را تغییر دهید. برای این منظور باید تغییراتی را به فایل های category.php یا archive.php در قالب وردپرس خود اضافه کنید.

<?php

if ( is_category() ) {

$category = get_category( get_query_var(‘cat’) );

if ( ! empty( $category ) )

echo ‘<div class=”category-feed”><p><a href=”‘ . get_category_feed_link( $category->cat_ID ) . ‘” title=”Subscribe to this category” rel=”nofollow”>Subscribe</a></p></div>’;

}

?>

پس از انجام تغییرات، فایل را ذخیره کنید و از صفحات دسته بازدید کنید تا مطمئن شوید که لینک اشتراک گذاری را دارند.

فید RSS مخصوص دسته شما می توانید از این افزونه رایگان برای ایجاد فید RSS برای هر دسته در وردپرس استفاده کنید. ابتدا باید افزونه RSS feed را برای یک دسته خاص از قسمت افزونه ها جستجو کرده و آن را نصب کنید.

نحوه ایجاد یک فید RSS مجزا برای هر دسته در وردپرس

پس از نصب و فعال سازی افزونه، گزینه جدیدی به نام Category Specific RSS Feed به منوی تنظیمات وردپرس شما اضافه می شود، با کلیک بر روی آن به صفحه افزونه هدایت می شوید که در آنجا کد کوتاه و تابع فراخوانی را در PHP مشاهده خواهید کرد. دو راه برای استفاده از این افزونه وجود دارد:

ویجت RSS از منوی View و سپس Widgets به نوار کناری سایت خود اضافه کنید.کد کوتاه [category_specific_rss_menu] به پست ها یا صفحات خود اضافه کنید.برای ایجاد فید RSS در وردپرس، می توانید یکی از روش های بالا را امتحان کنید.