منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه انتقال وردپرس از سرور محلی به هاست آنلاین (با افزونه)

نحوه انتقال وردپرس از سرور محلی به هاست آنلاین (با افزونه)

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه انتقال وردپرس از سرور محلی به هاست آنلاین (با افزونه)

یکی از راه‌های افزایش سرعت طراحی وب‌سایت، طراحی وب‌سایت‌ها بر روی سرور سیستم محلی رایانه شخصی شما و سپس انتقال وردپرس از سرور محلی به میزبان آنلاین با استفاده از ابزارهایی مانند xampp و wampp در ویندوز و MAMP در دستگاه‌های مک است. هنگامی که کار طراحی وب سایت در رایانه شخصی به پایان رسید، زمان انتقال سایت ما به یک سرور آنلاین است. در این مقاله نحوه انتقال وردپرس از سیستم محلی به سرور آنلاین را توضیح خواهیم داد، پس با این مقاله پشتیبانی وردپرس همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

قبل از شروع

برای انتقال وردپرس از سیستم محلی به سرور آنلاین:

  • مطمئن شوید که یک وب سایت آماده در سیستم محلی دارید.
  • شما یک هاست آنلاین با دامنه خریداری کرده اید.
  • نرم افزار FTP را روی سیستم نصب کنید.

نحوه انتقال وردپرس از سرور محلی به هاست آنلاین (با افزونه)

این روش تقریباً یک روش آسان است و استفاده از این روش به افراد مبتدی توصیه می شود.

مرحله اول: نصب و راه اندازی افزونه mirroring

در مرحله اول باید افزونه mirroring را دانلود و نصب کنید. پس از نصب افزونه باید به منوی تکراری رفته و مطابق تصویر زیر در قسمت بسته ها بر روی گزینه create new item کلیک کنید.

نصب و راه اندازی افزونه Duplicationپس از کلیک بر روی این گزینه روی دکمه next کلیک کنید سپس افزونه سیستم را از هر نظر تست می کند. اگر همه موارد به خوبی گزارش شده اند، باید روی گزینه ساخت کلیک کنید.

اسکن کامل شداین فرآیند بسته به اندازه وب سایت شما می تواند مدتی طول بکشد. پس از اتمام فرآیند، پنجره ای را مشاهده خواهید کرد که در تصویر زیر نشان داده شده است:

وضعیت ساخت و سازکه پکیج کامل بسته نصبی و نصب کننده آن را در اختیار شما قرار می دهد. بر روی گزینه ذکر شده در تصویر کلیک کنید تا بسته نصبی کامل برای شما دانلود شود. اکنون ممکن است تعجب کنید که چه فایل هایی حاوی این موارد هستند. یک کپی کامل از وب سایت شما که شامل تمامی فایل های اصلی وردپرس، تصاویر، آیتم های آپلود شده و پایگاه داده سایت وردپرس شما می باشد.نصب کننده همچنین نصب کننده فایل آرشیو است که برای نصب بسته استفاده می شود.

مرحله دوم: ایجاد یک پایگاه داده در یک هاست آنلاین

قدم بعدی این است که اگر پایگاه داده مناسبی روی هاست آنلاین خود ایجاد نکرده اید این کار را انجام دهید، اگر هاست شما cpanel است به کنترل پنل رفته و بر روی آیکون mysql کلیک کنید.mysqlدر صفحه ای که ظاهر می شود، یک پایگاه داده جدید با نام دلخواه مطابق تصویر زیر ایجاد کنید:پایگاه داده جدیدپایگاه داده جدید شما ایجاد شده است و اکنون باید در این صفحه کمی به پایین اسکرول کنید و در قسمت کاربران یک کاربر جدید برای پایگاه داده ایجاد کنید:کاربر جدیدپس از ایجاد یک کاربر جدید، دسترسی به کار با پایگاه داده باید به این کاربر داده شود:پایگاه داده کاربردر حال حاضر دیتابیس کاملا آماده است و باید تمام مواردی که در اینجا وارد کرده اید را برای مرحله بعد ذخیره کنید.

مرحله 3: فایل ها را در سرور آنلاین آپلود کنید

در این مرحله باید فایل هایی را که در مرحله قبل ساخته و دانلود کرده اید (پکیج و نصب کننده) در روت سرور آنلاین آپلود کنید. پوشه اصلی در هاست های آنلاین public_html است. می توانید آپلود را با یک حساب FTP انجام دهید.

آپلود میزبان

مرحله 4: فایل installer.php را اجرا کنید تا نصب شروع شود

در مرحله بعد باید فایل installer.php را که در روت سایت آپلود کرده اید اجرا کنید.اگر آدرس سایت خود را به جای exaple.com در http://example.com/installer.php قرار دهید، این فایل اجرا شده. بنابراین با اجرای این آدرس پنجره زیر باز می شود:

گسترشهمانطور که می بینید، کپی رایتر بسته را بررسی کرده و نتایج را اعلام کرده است، در صورتی که همه بررسی ها خوب باشد، پس از بررسی توافق نامه با شرایط و ضوابط، پنجره زیر باز می شود:

پایگاه داده نصبکه باید اطلاعات پایگاه داده ای که قبلا ایجاد کرده اید را در اینجا وارد کنید. پس از وارد کردن این موارد، گزینه بعدی را انتخاب کنید. در مرحله بعد از شما خواسته می شود آدرس سایت خود را به روز کنید. این مرحله به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به انجام کار خاصی ندارید.

به روز رسانی داده هاروی گزینه بعدی کلیک کنید. تبریک می گویم! مراحل انجام شده و سایت به طور کامل منتقل می شود و می توانید وارد کنترل پنل شوید و مدیریت سایت خود را شروع کنید.ورود ادمینامیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد. اگر پیشنهاد یا نظری دارید، خوشحال می شویم در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. با پشتیبانی وردپرس همراه باشید.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای