منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه انتخاب قالب مناسب سایت وردپرس و عوامل مهم آن چیست

نحوه انتخاب قالب مناسب سایت وردپرس و عوامل مهم آن چیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه انتخاب قالب مناسب سایت وردپرس و عوامل مهم آن چیست

سلام دوستان، به پشتیبانی وردپرس خوش آمدید، بسیاری از دوستان به خصوص کسانی که تازه وارد سایت سازی شده اند، نگرانی بزرگی هستند. قالب مناسب را انتخاب کنید شما در وردپرس دارید. انتخاب قالب اصول و قواعد خاص خود را دارد و همیشه باید برخی از عوامل حیاتی قالب ها را بررسی کنید و در نهایت در مورد ظاهر قالب تصمیم بگیرید که آیا آن را دوست دارید یا نه. سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما می توانید هر شرکتی، شخصی، فروشگاهی و غیره ایجاد کنید. سایت ها و استفاده از آنها؛ اما هر کدام از این دسته بندی ها فرمت های خاص خود را دارند. برای مثال اگر قصد راه اندازی وبلاگ را دارید باید قالبی را انتخاب کنید که خواندن و یافتن آن در سایت کار سختی نباشد و همه چیز کاملا واضح باشد یکی از مهم ترین عوامل در مورد قالب ها سفارشی سازی آنهاست تا بتوانید آن را بسازید. تغییراتی که می خواهید در قالب هر زمان که بخواهید؛ اما زمانی که این قابلیت در پوسته نباشد و سواد برنامه نویسی نداشته باشید، مشخص است که دچار مشکل خواهید شد و سایت شما دوام زیادی نخواهد داشت.

آنچه در این مقاله می خوانید:

فاکتورهای مهم برای انتخاب قالب سایت وردپرس مناسب

1. سادگی

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

برخی از قالب ها در طراحی زیاده روی کرده اند و از رنگ ها، انیمیشن ها و غیره استفاده کرده اند. اما بیشتر اوقات همه این موارد در طراحی همیشه مفید و چشمگیر نیستند.هدف شما از ساخت یک وب سایت ساده کردن کارهای روزمره برای کاربران است. بنابراین به هیچ وجه نباید سایت خود را شلوغ کنید تا مشکل جدیدی برای خود ایجاد کنید و همه چیز ساده و در نظر کاربر باشد.

2- طراحی ریسپانسیو الزامی است

ریسپانسیو بودن قالب

اکنون هر وب سایت ساخته شده است باید پشتیبانی از حالت واکنشی یا پاسخگو با توجه به تحقیقات انجام شده، حدود 50 درصد از کاربران سایت شما از تلفن همراه استفاده می کنند و این به وضوح هدف تسهیل بسیاری از افراد را نشان می دهد. برای تست طراحی ریسپانسیو از سایت Mobilr Friendly گوگل استفاده می کنیم، پیشنهاد می کنیم. عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

3- سازگار با تمامی مرورگرها

سازگار با تمام مرورگرها

اکنون مرورگرهای زیادی در دستگاه های کاربران فعال هستند و هرکس بنا به عادت خود از مرورگر مورد علاقه خود استفاده می کند. اما نکته مهم این است که ما نمی توانیم کاربران را مجبور به استفاده از کارگردان ها کنیمتوجه!!! شما نمی توانید کاربر را مجبور کنید که فقط از یک نوع مرورگر استفاده کند.

4- پشتیبانی از افزونه

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

البته افزونه ها بخش مهمی از سایت های شما هستند و بدون آنها طبیعتا فقط یک وبلاگ وردپرس داریم و نه یک سایت شرکتی یا فروشگاهی.

5- زبان الگو

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب قالب، زبان آن قالب است که باید با زبان مادری شما یا زبان محل شرکت و غیره مطابقت داشته باشد.

سازندگان در 6 صفحه

نحوه انتخاب قالب مناسب سایت وردپرس و عوامل مهم آن چیست

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردم، قابلیت شخصی سازی قالب بسیار مهم است تا بتوانید از طریق کدنویسی از ایجاد تغییرات رهایی یافته و از طریق پنل وردپرس تمامی تغییرات مورد نظر خود را انجام دهید. با استفاده از افزونه های مخصوص این کار می توانید هر تعداد صفحه یا نوشته با طرح و چیدمان شخصی خود ایجاد کرده و در سایت منتشر کنید.

7- سئو سازگار است

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

فاکتورهای مهم در انتخاب قالب مناسب برای سایت، مهمترین عامل در بین چندین فاکتور معرفی شده، سازگاری با سئوی قالب است. زیرا سئو اولین کلمه برای موفقیت سایت است و باید قوانین و مقررات آن رعایت شود تا بتوانید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و از طریق موتور گوگل مخاطبان زیادی پیدا کنید.

8- امکان بررسی و ارزیابی

عوامل مهم در انتخاب قالب وب سایت مناسب

فاکتورهای مهم در انتخاب فرمت سایت مناسب یکی از فاکتورهای حیاتی برای سئوی سایت، داشتن قابلیت نظرسنجی و امتیاز دهی به سایت است تا بازدیدکنندگان بتوانند در مورد محتوا نظر دهند و به آن امتیاز دهند. با گذشت زمان و پس از مدتی که سایت شما فعالیت خوبی داشته باشد، این نقاط (یا به اصطلاح Rich Snippets) و ستاره ها در محتوای سایت شما برای جستجوی گوگل نمایش داده می شوند.

نتیجه!

اکنون می توانید چک لیستی از موارد ذکر شده در بالا تهیه کنید و هنگام انتخاب قالب برای راه اندازی سایت از این لیست استفاده کنید تا هنگام انتخاب قالب چیزی از دست ندهید. لطفا تجربه انتخاب قالب خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید. آنها را برای استفاده ما و سایر دوستان قرار دهید و این مقاله را همیشه به روز نگه دارید.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای