منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

نحوه استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

سلام دوستان در هفتمین جلسه آموزشگاه wphelper در خدمت شما هستیم. در جلسه ششم به قسمت نوشتن آمدیم و ویرایشگر تصویری و متنی وردپرس را بررسی کردیم. همچنین، با هم نحوه ایجاد یک مقاله و ویرایش آن را انجام دادیم. همانطور که در منوی سمت راست وردپرس مشاهده می کنید، دو گزینه وجود دارد دسته ها و برچسب ها همچنین در منوی پست ها موجود است. امروز ما خود را وقف آموزش این دو بخش می کنیم و به نحوه عملکرد و مزایای آنها نگاه می کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دسته بندی ها

هر شی که ساخته می شود باید با توجه به نوع فعالیتی که دارد متمایز شود گروه بندی تا کاربران در هنگام استفاده از سایت با مشکل و سردرگمی مواجه نشوند. به همین دلیل در وردپرس این کار را می توان با استفاده از گزینه انجام داد دسته بندی ها، گروه بندی راهنماهای سایت ایجاد کرد. خلق كردن دسته بندی از منوی رکوردها>> زیر منو دسته بندی ها ما انتخاب میکنیم

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در این بخش قرار دارد دسته بندی ها می توانید موضوعات سایت خود را دسته بندی کنید. در قسمت نام می توانید نامی برای آن وارد کنید دسته بندی به خودتان فکر کنید و در برگه نام می توانید یک نام مستعار برای آن ایجاد کنید دسته بندی در نظر گرفته شود اگر دسته بندی زیر مجموعه مورد نظر شما دسته بندی دیگری است، بنابراین می توانید از لیست کشویی مادر، دسته بندی اصل آن را بیان کنید و اگر توضیحی برای آن وجود دارد دسته بندی می توانید وارد قسمت توضیحات شوید. با هم یکی دسته بندی ما ایجاد می کنیمدسته بندی مورد نظر را ایجاد کردیم.توجه!!! دسته ها را می توان فراخوانی کرد و به عنوان لیست یا منوهای اصلی سایت از قسمت لیست ها قرار داد. دسته بندی هایی که ایجاد می کنیم کجا استفاده می شوند؟ برای پاسخ به این سوال به قسمت Posts>> Add Post بروید و پس از ایجاد مقاله مورد نظر، نوبت به انتخاب دسته بندی مناسب می رسد. در سمت چپ ویرایشگر گزینه ای به نام Categories را می بینیم که در آن می توانید دسته مورد نظر را انتخاب کنید. اگر در سایت شما، دسته بندی ها شما به عنوان یک لیست انتخاب کرده اید، بنابراین با کلیک بر روی لیست خاص، می توانید مقالات مرتبط را مشاهده کنید دسته بندی به این نگاه کن اما اگر این کار را نکنید، در هر پست، دسته بندی در بخش خاصی به او مربوط می شود. (بستگی به نوع الگو دارد!)

کاربرد دسته ها

دسته بندی ها آنها در سازماندهی وب سایت ما بسیار مؤثر هستند به گونه ای که می توان گفت مرزی برای متون مقدس ایجاد می کند. آنها همچنین به صاحبان سایت در ایجاد چندین پست کمک می کنند. از طرف دیگر، کاربران می توانند به راحتی آنچه را که می خواهند در وب سایت شما پیدا کنند.

برچسب ها

گزینه بعدی موجود در منوی متن، با عنوان برچسب ها می تواند دیده شود. در محیط ویرایشگر وردپرس می توانید بنویسید برچسب ها از سمت چپ وارد شوید. برچسب ها کلماتی هستند که مرتبط با متن و محتوای شما هستند و می توان گفت پرکاربردترین کلمات یا عبارات در متن شما گنجانده خواهد شد. می توان گفت یکی از مهم ترین قسمت های متن را شامل می شود که اولین گزینه برای بهبود وضعیت سئو سایت محسوب می شود که باید با دقت و دقت زیادی انتخاب شود همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، می توانید از کلمه یا عبارت Enter مورد نظر استفاده کنید و روی دکمه add کلیک کنید. هر برچسبی که برای پست های خود انتخاب می کنید در برگه برچسب ها در زیر منوی پست ها موجود است. همچنین می توانید تگ های تکراری و مهم را از این قسمت ثبت کنید.

کاربرد برچسب ها

با انتخاب تگ های مناسب می توانید به بهینه سازی سایت خود کمک کنید و رتبه و ارزش سایت خود را در گوگل خوب کنید. اما به یاد داشته باشید که انتخاب برچسب های مناسب مهم و ضروری است.

نتیجه!

گزینه مهمی در داشبورد وردپرس به نام پست وجود دارد که دارای بخش ویرایشگر وردپرس برای ایجاد و ویرایش پست است. همچنین قسمت های اضافی مانند دسته ها و برچسب ها نیز وجود دارد که هر کدام وظایف مهمی دارند. با کمک دسته بندی ها می توانید موضوعات و موضوعات خود را به درستی دسته بندی کنید و با کمک برچسب ها می توانید کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی محتوا را ایجاد کنید.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای