منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لزوم استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی برای جلوگیری از سرقت اطلاعات مشتریان

لزوم استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی برای جلوگیری از سرقت اطلاعات مشتریان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
لزوم استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی برای جلوگیری از سرقت اطلاعات مشتریان

SSL در یک فروشگاه آنلاینسلام دوستان؛ اگر قصد دارید فروشگاه WooCommerce خود را راه اندازی کنید، باید از فناوری لایه اتصال SSL بر روی سرور خود استفاده کنید. هدف این پروتکل رمزگذاری اطلاعات در صفحات وب سایت است. پروتکل امنیتی یک ارتباط امن بین بازدید کننده و وب سایت شما ایجاد می کند. داشتن SSL در فروشگاه آنلاین یا هر نوع وب سایتی بسیار مهم است.

آنچه در این مقاله می خوانید:

SSL در یک فروشگاه آنلاین

به دلیل افزایش امنیت اطلاعات کارت اعتباری و جلب اعتماد مشتریان، استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی توصیه می شود. این گواهی مزایای خود را دارد، مقوله امنیتی بالاتر از همه چیز است.

تفاوت بین وب سایت با SSL و بدون SSL چیست؟

قبل از اینکه به مزایای گواهی SSL برای WooCommerce بپردازیم، دو وب سایت با و بدون SSL را با هم مقایسه می کنیم و تفاوت ها را می بینیم. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که گواهینامه SSL واقعا چیست و چه مزایایی دارد؟ وقتی از وب سایتی بازدید می کنید که گواهینامه SSL ندارد و رمزگذاری نشده است، پروتکل HTTP را در آدرس آن می بینید، اما وب سایت های امن پروتکل HTTPS را در آدرس خود دارند. تفاوت این دو پروتکل در سطح امنیت آنهاست. پروتکل HTTPS دارای یک لایه امنیتی برای رمزگذاری اطلاعات است و در معرض سرقت داده ها و سایر تهدیدات سایبری است.

چرا بهتر است از گواهی SSL استفاده کنیم؟

دلایل زیادی برای استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی وجود دارد که در ادامه به مهمترین آنها می پردازیم.

1- اعتماد

با ارتقای سطح امنیتی فروشگاه ووکامرس خود و دریافت گواهینامه SSL، تصویری قابل اعتماد برای برند خود ایجاد خواهید کرد. وقتی کاربر از وب سایت شما بازدید می کند و پروتکل HTTPS را در نوار آدرس مرورگر می بیند، معتقد است که اطلاعات شخصی و کارت بانکی که وارد کرده است امن است. هر گونه اطلاعاتی که به سایت شما ارسال می شود، مانند شماره کارت اعتباری، مشخصات بانکی و غیره، فقط توسط سایت شما دریافت می شود. و هر اطلاعاتی که سایت شما برای آنها ارسال می کند فقط توسط آنها دریافت می شود. بنابراین، این سطح از امنیت و ذخیره سازی داده ها می تواند احساس امنیت را در کاربران ایجاد کند.

۲- گواهی مورد نیاز درگاه های پرداخت

اکثر درگاه های پرداخت توصیه می کنند که وب سایت از پروتکل SSL استفاده کند. اگر فروشگاه ووکامرس شما دارای درگاه پرداخت آنلاین است، برای برآورده کردن شرایط درگاه پرداخت به گواهی SSL نیاز دارید. این امر به دلیل افزایش سطح ایمنی خرید آنلاین انجام می شود. تنها استثنا در فروشگاه های اینترنتی این است که اگر از روش تحویل مستقیم درگاه استفاده می کنید، نیازی به رمزگذاری ندارید، زیرا آدرس واقعی که مشتری از طریق آن اطلاعات پرداخت خود را وارد می کند توسط درگاه پرداخت مربوطه مدیریت و محافظت می شود.

SSL در یک فروشگاه آنلاین

3- رتبه بندی موتورهای جستجو

بهینه سازی فروشگاه ووکامرس برای رتبه بهتر و افزایش ترافیک و فروش نهایی بسیار مهم است. اگر فروشگاه اینترنتی شما از سطح امنیتی لازم برخوردار باشد و توسط موتورهای جستجو به عنوان یک وب سایت خطرناک شناخته نشود، می تواند موقعیت بهتری کسب کند که باعث می شود بازدید بیشتری داشته باشید. البته راه های بی شماری برای هدایت ترافیک به فروشگاه شما وجود دارد و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یکی از مقرون به صرفه ترین آنهاست. موتورهای جستجو برای تعیین رتبه وب سایت از صدها عامل از جمله لینک ها، محتوای وب سایت و غیره استفاده می کنند. در سال 2014، گوگل تایید کرد که استفاده از پروتکل HTTPS یک عامل موثر است و بر رتبه وب سایت تاثیر می گذارد. اساساً این تأیید به این معنی است که وب سایت های دارای پروتکل HTTPS نسبت به وب سایت های دارای پروتکل HTTP رتبه بهتری دارند.

4- حرفه ای گری

استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی به این معنی است که سایت شما به پروتکل HTTPS مجهز شده و تصویر حرفه ای تری برای شما ایجاد می کند. وقتی برای گواهی امنیتی درخواست می کنید، وب سایت شما به طور کامل بررسی و تأیید می شود، بنابراین معمولاً از نظر بازدیدکنندگان، وب سایت هایی با پروتکل HTTPS حرفه ای تر از وب سایت های HTTP هستند.

نتیجه گیری نهایی

هر نوع وب سایتی باید از روش های رمزگذاری برای افزایش امنیت تبادل اطلاعات استفاده کند. اهمیت این موضوع در وب سایت های خرید نسبت به سایر وب سایت ها به دلیل تراکنش های مالی اهمیت بیشتری دارد. وب سایت های تجارت الکترونیک برای اطمینان از امنیت اطلاعات مشتریان خود به گواهی SSL نیاز دارند. به لطف ویژگی های فوق العاده وردپرس و ووکامرس، ساخت یک فروشگاه آنلاین مطمئناً به یک موضوع بسیار آسان تبدیل شده است. اما تنها ساختن فروشگاه کافی نیست، باید به فکر تامین امنیت اطلاعات و لزوم استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی نیز باشید. امیدواریم اهمیت لزوم استفاده از SSL در فروشگاه اینترنتی را درک کرده باشد. در صورت وجود مشکل می توانید با قسمت پشتیبانی سایت در میان بگذارید. شانس. 😉

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای