منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شبکه اترنت چیست؟ – به وردپرس نیاز دارد

شبکه اترنت چیست؟ – به وردپرس نیاز دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شبکه اترنت چیست؟ - به وردپرس نیاز دارد

امروزه اکثر مردم با مفهوم اینترنت آشنا هستند و به نوعی از آن استفاده می کنند. در واقع اینترنت نمونه ای معمولی از یک شبکه کامپیوتری است که میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان به آن متصل هستند. شبکه های کامپیوتری بر اساس مولفه های مختلف دسته بندی های مختلفی دارند که یکی از آنها «حوزه جغرافیایی» است. در این دسته شبکه های کامپیوتری به دو دسته LAN (شبکه محلی) و WAN (شبکه وسیع) تقسیم می شوند. شبکه اترنت در واقع یک شبکه LAN یا محلی است که در آن مجموعه ای از دستگاه ها در یک موقعیت جغرافیایی محدود مانند یک اتاق به یکدیگر متصل می شوند. امروزه به دلیل استفاده از فیبر نوری با مزیت پهنای باند بالا و ضریب خطای کم در این شبکه ها، امکان اتصال چند دستگاهی که حتی تا چندین کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند، وجود دارد.

مقایسه اینترنت، اترنت، اینترانت و اکسترانت
همه این اصطلاحات شباهت هایی در کلمات خود دارند. دانستن شباهت ها و تفاوت های آنها می تواند در استفاده صحیح و مناسب از آنها مفید باشد.
از شباهت های اینترنت، اترنت، اینترانت و اکسترانت می توان به این نکته اشاره کرد که همگی بر اساس معیارها و معیارهای خاصی بر اساس TCP/IP بوده و از برنامه های رایج استفاده می کنند. همچنین با استفاده از IP می توانند ارتباط و ارتباط بین دستگاه های مختلف برقرار کنند.
برای درک بهتر تفاوت ها بهتر است تعریف کلی آنها را بدانید. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، اینترنت عمومی ترین شبکه متشکل از میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان است که به یکدیگر متصل هستند. اترنت بخش کوچکتری از اینترنت و شبکه ای محدود به یک مکان جغرافیایی است که دستگاه های موجود در آن مکان را به هم متصل می کند. اینترانت اساساً یک شبکه خصوصی برای مکانی است که از بیرون بسته است و فقط اطلاعاتی که در آن قرار می گیرد برای کسانی که از آن استفاده می کنند قابل دسترسی است و اکسترانت نوع بزرگتری از اینترانت است که برای گسترش آن استفاده می شود. این امکان وجود دارد که برخی از کاربران به صورت محدود و ایمن به اینترنت متصل شوند.