منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • دلایل تغییر دامنه سایت چیست؟ چگونه دامنه خود را بدون آسیب رساندن به سئو انتقال دهیم؟

دلایل تغییر دامنه سایت چیست؟ چگونه دامنه خود را بدون آسیب رساندن به سئو انتقال دهیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دلایل تغییر دامنه سایت چیست؟ چگونه دامنه خود را بدون آسیب رساندن به سئو انتقال دهیم؟

با سلام خدمت دوستان پشتیبانی سایت همانطور که می دانید صاحبان وب سایت ها به دلایل مختلفی نام دامنه وب سایت خود را تغییر می دهند. در جلسه قبل به دلایل تغییر دامنه سایت وردپرسی پرداختیم. در این آموزش به ادامه جلسه قبل در رابطه با راهنمای کامل تغییر نام دامنه وب سایت بدون از دست دادن ترافیک، سئو و نتایج سایت می پردازیم.

راهنمای کامل تغییر نام دامنه وب سایت

آنچه در این مقاله می خوانید:

دلایل تغییر نام دامنه سایت

همانطور که قبلا ذکر شد، موارد زیر رایج ترین دلایل تغییر نام دامنه سایت است.

 1. تغییر نام تجاری
 2. از جریمه ها و جریمه های نامطلوب گوگل خودداری کنید
 3. دامنه قوی تری داشته باشید
 4. انتقال از HTTP به HTTPS
 5. تراز کردن وب سایت ها
 6. و…

نام دامنه سایت را تغییر دهید

برخی افراد کسب و کار خود را تغییر نام می دهند. برخی دیگر نام دامنه دیگری را در نظر می گیرند که بهتر به خاطر بسپارد و کاربر با آن احساس راحتی بیشتری کند، اصولاً وقتی نام دامنه مناسب نیست، نام دامنه مشکل دارد یا طولانی است و نمی توان آن را به خاطر آورد، فکر تغییر نام دامنه به ذهن می رسد. به ذهن صاحب وب سایت. در موارد دیگر، افراد ممکن است به تغییر دامنه برای تغییر پروتکل فکر کنند و از تغییر مسیرهای زیاد و…نکته: در زیر به بررسی هر یک از این موارد و شرح مفصل آنها خواهیم پرداخت. در پایان جلسات آموزش تغییر نام دامنه وردپرس شما قادر خواهید بود وب سایت خود را بدون از دست دادن ترافیک و امتیاز سئو به دامنه جدید منتقل کنید. اکنون به بررسی و تفسیر سایر دلایل تغییر دامنه وب سایت می پردازیم.

انتقال از پروتکل HTTP به HTTPS

آمار و گزارش ها نشان می دهد که گوگل به امنیت وب سایت توجه ویژه ای دارد. تغییر از پروتکل HTTP به پروتکل HTTPS منجر به افزایش ترافیک وب سایت می شود.

 • تغییرات در ترافیک وب سایت: در گذشته، 301 تغییر مسیر منجر به کاهش 15 درصدی ترافیک وب سایت شده است. اما امروزه با چنین مواردی برخورد می کند و 301 تغییر مسیر می دهد، بنابراین پس از ریدایرکت، لینک های قبلی به آدرس های جدید منتقل می شوند.
 • سئو سایت: فرآیند تغییر از HTTP به HTTPS با ZDirect 301 کار می کند و درست مانند جابجایی به یک دامنه جدید است. لطفا توجه داشته باشید که تغییر به HTTPS بازی کودکانه نیست و کوچکترین اشتباه می تواند سئوی شما را از بین ببرد!
 • جابجایی دائم یا موقت: شایان ذکر است که تغییر مسیر 301 به این معنی است تغییر مسیر و تغییر مسیر ثابت از یک URL به URL دیگر. Redirect 302 و Redirect 307 به عنوان تغییر مسیر و تغییر مسیر موقت استفاده می شود. در مورد دامنه جدید باید از ریدایرکت 301 کمک بگیرید.

چندین وب سایت را ادغام کنید

برخی از افراد چندین وب سایت دارند که هر کدام با یک یا چند کلمه کلیدی موفق هستند، و ناگهان تصمیم می گیرند که ای کاش آن دامنه ها و رتبه بندی ها در یک سایت قرار می گرفتند! اگر می خواهید وب سایت های مختلف خود را در یک دامنه ادغام کنید، تغییر مسیر و تغییر جهت آدرس های هر سایت وردپرس مشکلی نیست. فرآیند دقیقاً مشابه مراحل تغییر مسیر دامنه است، حالا فرقی نمی کند یک دامنه را ریدایرکت کنید یا ده دامنه. اما به خاطر داشته باشید که این فرآیند بسیار حساس و دشوار است. اگر حتی کوچکترین اشتباهی مرتکب شوید، ممکن است آسیب ببینید. این کار را حتما زیر نظر متخصص انجام دهید. اگر این فرآیند را به درستی انجام دهید دامنه جدید رتبه خوبی کسب می کند زیرا هر سایت دارای چندین کلمه کلیدی خوب و قوی است و طبیعتا نتیجه خوبی محسوب می شود. در عین حال باید محتوای سایت را به سایت جدید منتقل کنید و ریدایرکت را به درستی انجام دهید.

اهداف تجاری

اهداف تجاری از تغییر دامنه سایت

اگر دیگر از یک گزینه یا محصول استفاده نمی کنید و می خواهید ترافیک آن را به گزینه جدیدی هدایت کنید، باید یک تغییر مسیر بین دامنه ایجاد کنید.مثال: تصور کنید وقتی به خانه جدیدی نقل مکان می کنید و به اداره پست تغییر آدرس خود را اطلاع نداده اید چه اتفاقی برای نامه شما می افتد؟ ممکن است مقداری از نامه های خود را گم کنید، اینطور نیست؟ به عنوان مثال، از دست دادن یک نامه مانند از دست دادن یک فروش است.نکته بسیار مهم: تغییر دامنه کار بسیار حساس است، به خاطر داشته باشید که باید اهداف تجاری خود را در نظر بگیرید. استدلال ما در اینجا رسیدن به اهداف تجاری و سپس سئو است.

نتیجه گیری نهایی

در جلسه اول و دوم دلایل متعددی را بیان کردیم که منجر به تغییر نام دامنه وب سایت می شود. از جمله تغییر پروتکل های سایت، اجتناب از جریمه یا جریمه های گوگل، جمع آوری امتیاز، ساخت دامنه قوی، ترکیب دامنه های متعدد، اهداف کسب و کار وب سایت، برندسازی و … همه این دلایل باعث می شود که صاحبان وب سایت به تدریج به فکر تغییر نام دامنه بیفتند. در جلسات بعدی آموزش پشتیبانی وردپرس به روند انتقال کامل وب سایت از دامنه ای به دامنه دیگر و تغییر آدرس سایت می پردازیم. تا پایان جلسات با ما همراه باشید تا در نهایت به تمامی اصول و قوانین تغییر نام دامنه مسلط شوید.

پایان جلسه دوم تغییر نام دامنه وب سایت

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای