منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تفاوت متن و تب در وردپرس چیست و هر کدام چه کاربردی دارند

تفاوت متن و تب در وردپرس چیست و هر کدام چه کاربردی دارند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تفاوت متن و تب در وردپرس چیست و هر کدام چه کاربردی دارند

تفاوت پست و صفحه در وردپرس چیست؟ وردپرس به طور کلی از دو ساختار برای انتشار محتوای سایت استفاده می کند که به آنها “نوشته شده است“و”ورقآشنایان. حال برای افرادی که به تازگی با این سیستم مدیریت محتوا شروع به کار کرده اند، ممکن است این سوال پیش بیاید بین این دو چه فرقی هست؟

تفاوت پست و بخش در وردپرس

آنچه در این مقاله می خوانید:

پست های وردپرس

پست ها طبقه بندی اولیه برای انتشار محتوا در وردپرس هستند. به عبارت دیگر از مقالات برای انتشار محتوای اصلی استفاده می شود. مثلا در راهنمای وردپرس مطالب آموزشی را از طریق پست منتشر می کنیم. پست ها بر اساس زمان نمایش داده می شوند. آخرین مقاله منتشر شده در ابتدا قرار می گیرد و به همین ترتیب بقیه مقالات در زیر آن قرار می گیرند و در نهایت به صفحات و آرشیوهای زیر منتقل می شوند و همچنین مقالات دارای قسمت نظرات هستند که بازدیدکنندگان می توانند از طریق آن نظرات خود را دریافت و پاسخ دهند. برای مدیریت بهتر پست ها می توانید از “برچسب ها” و “دسته ها” استفاده کنید.

برگه های وردپرس

بخش هایی را می توان به عنوان صفحاتی از سایت در نظر گرفت که محتوای آنها نباید تغییر کند. به عنوان مثال، با استفاده از تب ها می توانید صفحاتی درباره ما، قوانین، تماس با ما و غیره ایجاد کنید. بخش‌ها برخلاف مقاله‌ها در صفحه اصلی نمایش داده نمی‌شوند و اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان به آن‌ها دسترسی داشته باشند، باید خودتان آن‌ها را اضافه کنید. به عنوان یک ساختار سلسله مراتبی. این بدان معنی است که یک صفحه را می توان به عنوان صفحه اصلی دیگر انتخاب کرد و صفحات فرزند از ساختار صفحه اصلی پیروی می کنند.

تب ها قابلیت دیگری نیز دارند و آن امکان استفاده از قالب مجزا از پوسته اصلی سایت است. با این قابلیت می توانید برخی از صفحات خود را با طرح های مختلف در سایت قرار دهید و از آنها برای مقاصد مختلف استفاده کنید. برای مثال داشتن صفحه فرود برای فروش یک محصول خاص بسیار مهم است و می توانید با استفاده از تب ها این مشکل را حل کنید.

نتیجه

به طور خلاصه، تفاوت بین یک پست و یک بخش در وردپرس را می توان به این صورت بیان کرد که از پست ها برای انتشار محتوا و بخش ها برای ارائه اطلاعات خاص استفاده می شود. پست ها را می توان از سرویس های خبرخوانی یا خبرنامه های ایمیل ارسال کرد. قابل استفاده است، اما روی ورق ها امکان پذیر نیست. پست ها باید از ساختار پوسته اصلی سایت پیروی کنند، اما صفحات می توانند قالب متفاوت و جداگانه ای برای خود داشته باشند.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای