تغییر آدرس ورود به وردپرس - آموزش افزونه wp-login.php تغییر نام دهید

تغییر آدرس ورود به وردپرس – آموزش افزونه wp-login.php تغییر نام دهید

آدرس ورود به وردپرس را با تغییر نام wp-login.php تغییر دهید

تغییر آدرس ورود در وردپرس همواره یکی از موضوعاتی بوده که مدیران سایت وردپرسی به دنبال آن هستند تا با استفاده از این قابلیت امنیت سایت خود را افزایش دهند.

در این سری از آموزش های رایگان طراحی وب سایت ما یاد خواهیم گرفت که چگونه آدرس ورود به وردپرس را تغییر دهیم.

تغییر نام wp-login.php یکی از بهترین افزونه های امنیتی است که به دلیل کاربردهای متنوع و رابط کاربری آسان، کاربران زیادی را به خود جذب کرده است، این افزونه بهترین انتخاب برای تغییر آدرس ورود در پنل مدیریت وردپرس است.

یکی از مواردی که باعث محبوبیت این افزونه شده این است که می توان از ورود هکرها با نام کاربری و رمز عبور مدیر سایت جلوگیری کرد، بنابراین با نصب این افزونه می توانید چندین ویژگی را به صورت همزمان به سایت خود اضافه کنید.

این افزونه رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و می توانید خیلی راحت از آن استفاده کنید حتی اگر مبتدی باشید پیکربندی این افزونه زمان بسیار کمی از شما می گیرد به همین دلیل تاکنون بیش از 100000 نصب فعال داشته است.

نحوه کار با افزونه Rename wp-login.php

پس از نصب افزونه و فعال سازی آن در سایت خود، باید وارد داشبورد وردپرس خود شوید و روی Settings » Unique Links کلیک کنید تا صفحه ای مشابه تصویر زیر نمایش داده شود:

اگر به پایین اسکرول کنید، می بینید که گزینه ای به نام “تغییر نام wp-login.php” به تنظیمات اضافه شده است که مربوط به افزونه است و حاوی یک گزینه است. باید در فیلد مقابل گزینه Login URL عبارت مورد نظر خود را جایگزین «ورود» کنید.تغییر آدرس ورود

به عنوان مثال در اینجا همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کلمه Vorod را وارد کردیم; اکنون باید به پایین اسکرول کنید و روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.تغییر آدرس ورود

تایید آدرس ورود به سایت

شما به راحتی توانستید مسیر ورود را تغییر دهید، حالا برای اطمینان از کارکرد افزونه باید به قسمت ورود بروید و خواهید دید که دیگر با کلمه wp-admin وارد پنل مدیریت نخواهید شد و باید از آن استفاده کنید. کلمه Vorod را بنویسید تا مانند تصویر زیر وارد کنترل پنل شوید:

حال کافی است نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد پنل مدیریت سایت خود شوید. با این کار امنیت سایت خود را چند برابر می کنید و از حدس زدن آدرس ورود به سایت توسط هکرها جلوگیری می کنید.

لحظه ای که باید توجه کنید این است که اگر افزونه را غیرفعال یا حذف کنید، تمام تغییرات از بین می رود و تنظیمات آدرس ورود به سایت به حالت پیش فرض باز می گردد، یعنی باید دوباره وارد کنترل پنل شوید. با wp-admin. بلند شو تغییر آدرس ورود

تنظیمات این افزونه بسیار ساده و آسان است، با این افزونه می توانید فایل wp-login.php را به هر آدرسی که می خواهید دسترسی داشته باشید تغییر دهید. سپس صفحه wp-login.php در دسترس نخواهد بود و برای دسترسی به صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس باید URL جدید خود را به خاطر بسپارید.