منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تجارت الکترونیک چیست؟ – به وردپرس نیاز دارد

تجارت الکترونیک چیست؟ – به وردپرس نیاز دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجارت الکترونیک چیست؟ - به وردپرس نیاز دارد

تجارت الکترونیک (تجارت الکترونیک) انجام کلیه فعالیت های تجاری از جمله فرآیند خرید، فروش یا مبادله محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه های کامپیوتری و اینترنت، به عنوان تجارت الکترونیک شناخته می شود. در یک نگاه جامع تر و از نقطه نظر مفهوم خود کسب و کار، کسب و کار الکترونیکی نه تنها شامل مواردی می شود که از «مبادله الکترونیکی داده ها» استفاده می شود، بلکه شامل فناوری های قدیمی تر مانند تلکس و کپی از راه دور نیز می شود. زیرا تجارت و تبادل اطلاعات و معامله در هر بستری در مفهوم تجارت است و اشاره به تجارت الکترونیک تنها اشاره مستقیم به روش و بستر تبادل اطلاعات و انجام معامله است.

در تجارت الکترونیک، مانند تجارت سنتی، چهار دسته B2B، B2C، C2B و C2C وجود دارد.

B2B (کسب و کار به تجارت) – شامل شرکت هایی است که با یکدیگر تجارت می کنند. به عنوان مثال، تولیدکنندگانی که محصول خود را به توزیع کنندگان می فروشند و عمده فروشانی که محصولات را به خرده فروشان می فروشند.
B2C (کسب و کار به مصرف کننده) – شامل مشاغلی می شود که کالاها را از طریق فروشگاه های آنلاین به عموم مردم بدون نیاز به تعامل انسانی می فروشند. این ایده ای است که اکثر مردم در مورد “تجارت الکترونیک” دارند. برای مثال می توان به فروشگاه اینترنتی آمازون اشاره کرد.
C2B (Consumer-to-Business) – در تجارت الکترونیک C2B، مصرف کنندگان پروژه ای را به صورت آنلاین با بودجه تعیین شده ارسال می کنند و شرکت ها برای پروژه پیشنهاد می دهند. سپس کاربر پیشنهادات قیمت را بررسی کرده و شرکت مورد نظر خود را انتخاب می کند. وب سایت النس نمونه ای از این نوع تجارت الکترونیکی است.
C2C (Consumer-to-Consumer) – این نوع کسب و کار در طبقه بندی های آنلاین، انجمن ها یا بازارهایی انجام می شود که افراد می توانند کالاها را به یکدیگر بخرند و بفروشند. Craigslist، eBay و Etsy نمونه هایی از این نوع تجارت الکترونیکی هستند.

مزایای تجارت الکترونیک
1. مزایای تجارت الکترونیک برای مشتریان

راحتی
هر محصولی که بخواهید به معنای واقعی کلمه فقط با یک کلیک در اینترنت فاصله دارد. فقط نام محصول مورد نظر خود را در موتور جستجوی مورد علاقه خود تایپ کنید و همه گزینه ها در عرض چند ثانیه مرتب و مرتب شده ظاهر می شوند.

صرفه جویی در زمان
با تجارت الکترونیک، دیگر نیازی نیست ساعت‌ها در فروشگاه‌ها بگردید و به امید یافتن آنچه می‌خواهید بگردید. فروشگاه های آنلاین طیف کامل محصولات خود را به شما ارائه می دهند و به جای استفاده از فروشگاه برای ارائه محصولات خود از انبارها استفاده می کنند. شما به راحتی می توانید محصولات را پیدا کنید و ظرف چند روز درب منزل شما خواهند رسید.

طیف گسترده ای از گزینه های مختلف وجود دارد
در تجارت الکترونیک مشتری می تواند به راحتی محصولات را بدون نیاز به رفتن از فروشگاهی به فروشگاه دیگر مقایسه کند و بفهمد کدام فروشنده بهترین قیمت را ارائه می دهد و انتخاب های بیشتری دارد. در دنیای واقعی، هر فروشگاه فضای محدودی دارد، اما همان فروشگاه می‌تواند کل موجودی را در اینترنت عرضه کند.

راحتی در مقایسه
در تجارت الکترونیک، مقایسه زوج به زوج آسان است. هنگامی که کالاها به صورت آنلاین عرضه می شوند، تمام مشخصات و ویژگی های آن لیست می شود و فروشگاه های آنلاین از شما می خواهند که کالاهای آنها را با سایر کالاها مقایسه کنید تا بدانید که بهترین گزینه ها را ارائه می دهند و برای خرید دوباره به آن فروشگاه مراجعه می کنند.

به راحتی نظرات و نظرات را پیدا کنید
با رقابت زیاد، شرکت ها از شما می خواهند که به نظرات و بررسی های سایر کاربران نگاه کنید. در هر وب سایتی نظرات مثبت و منفی وجود دارد و جدا از اینکه می توانید نظرات و نظرات مثبت را برای هر محصول ببینید، دلایل کسانی را که آن محصول را دوست نداشتند نیز خواهید فهمید.

کوپن و تخفیف
هزاران کوپن و تخفیف برای هر کسب و کار آنلاینی که به دنبال آن هستید وجود دارد، و این به طور کلی برای مشتریان عالی است. با سایت هایی که مانند فروشگاه های بزرگ عمل می کنند، می توانید اقلامی را تا 80٪ تخفیف پیدا کنید! از این رقابت نهایت استفاده را ببرید و بهترین قیمت موجود را بیابید.

2. مزایای تجارت الکترونیک برای تجارت

افزایش پایگاه مشتریان
مشتری مداری یکی از دغدغه های اصلی تمامی کسب و کارهای آنلاین و آفلاین است. کسب‌وکارهای آنلاین نیازی به نگرانی در مورد بهترین ویژگی‌های شهر خود ندارند، زیرا مردم از سراسر جهان می‌توانند به محصولات آنها دسترسی داشته باشند و می‌توانند در هر زمان برای خرید به آنها مراجعه کنند.

افزایش فروش
یک کسب و کار آنلاین نیازی به نگهداری فروشگاه ندارد و می تواند فروش بیشتری را به صورت آنلاین با حاشیه سود بالاتر انجام دهد. آنها می توانند به روش های مختلف از مشتری پول دریافت کنند تا خرید را برای مشتری سریعتر و آسان تر کنند. با در دسترس بودن در سطح بین المللی، این مشاغل می توانند محصولات بیشتری را بفروشند.

دسترسی 24 ساعته در 365 روز سال
اگر برف می‌بارد و جاده‌ها بسته هستند، یا آنقدر گرم و مرطوب است که حتی نمی‌توانیم خانه را ترک کنیم، یا تعطیلات است و همه فروشگاه‌های شهر بسته هستند، کسب‌وکار آنلاین شما همچنان 24 ساعته در سال باز است. مشتریان، باز است، درها هرگز بسته نمی شوند و سود به رشد خود ادامه خواهد داد.

گسترش حوزه فعالیت
ترجمه یکی از ابزارهای عالی موجود در اینترنت است! بنابراین، یک تجارت آنلاین نیازی به ایجاد سایت برای هر زبانی ندارد. با بازاریابی مناسب، مشتریان در سراسر جهان می توانند وب سایت، محصولات و اطلاعات کسب و کار شما را بدون ترک خانه خود پیدا کنند.

پرداخت های مکرر را ساده کنید
با کمی تحقیق، هر کسب و کاری می تواند پرداخت های مکرر را برای خود تنظیم کند. ارائه دهنده ای را پیدا کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد تا صورتحساب به طور مداوم انجام شود و پرداخت ها به طور مداوم دریافت شود.

معاملات آنی
در تجارت الکترونیک دیگر نیازی به انتظار برای تسویه چک و یا انتظار 30 روزه برای سایر انواع پرداخت نیست. تراکنش ها بلافاصله انجام می شود یا حداکثر 2 الی 3 روز زمان نیاز دارید تا پول از طریق سیستم بانکی وارد حساب شما شود.