منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • بهینه سازی شبکه های اجتماعی چیست؟ در کنار سئو از تکنیک SMO کمک بگیرید!

بهینه سازی شبکه های اجتماعی چیست؟ در کنار سئو از تکنیک SMO کمک بگیرید!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهینه سازی شبکه های اجتماعی چیست؟ در کنار سئو از تکنیک SMO کمک بگیرید!

سلام دوستان عزیز؛ در جلسات قبلی به تمامی روش های موجود و تکنیک های امروزی برای توسعه سریع وب سایت پرداختیم. که هک رشد چیست؟ و از چه موضوعاتی افزایش ترافیک و بهبود رتبه بیایید استفاده کنیم یکی دیگر از تکنیک های موثر بهینه سازی شبکه های اجتماعی است. به آن دلیل، هک رشد باید شامل روش های رسانه های اجتماعی نیز باشد. از این مقاله برای بهبود خود استفاده کنید.

در این مقاله توسط پشتیبانی از وردپرس ما در مورد اهمیت بهینه سازی رسانه های اجتماعی صحبت خواهیم کرد. رسانه های اجتماعی آنها پتانسیل بسیار بالایی برای افزایش سهم کاربران در وب سایت دارند. اگر بتوانید در هر یک از شبکه های اجتماعی پرطرفدار صفحه ای مرتبط با کسب و کار خود ایجاد کنید و از تکنیک هایی برای جلب نظر و اعتماد کاربران آن شبکه استفاده کنید، بدون شک موفقیت شما تضمین می شود.

همچنین بهتر است بدانید که فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از اصول مهم است سئو و- فعالیت اولیه و صحیح در این شبکه ها بدون شک تاثیر بسزایی در رشد رتبه موتور جستجوی شما خواهد داشت. اما با وجود تأثیر بسیار قوی شبکه های اجتماعی در رشد وب سایت، متاسفانه اکثر مدیران وب سایت ها به فعالیت در شبکه های اجتماعی ارزش چندانی نمی دهند و توجهی به آن نمی کنند.

اما فعال بودن در شبکه های اجتماعی به معنای ایجاد صفحه و کپی و ارسال مطالب نیست، بلکه باید اطلاعات کافی در مورد بهینه سازی شبکه های اجتماعی یا SMO داشته باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهینه سازی رسانه های اجتماعی یا SMO چیست؟

SMO مخفف عبارت بهینه سازی رسانه های اجتماعی و این به معنای بهینه سازی رسانه های اجتماعی است. SMO شامل مجموعه ای از قوانین است که طراحان و مدیران وب سایت پیاده سازی و بهینه سازی می کنند طراحی وب سایت ترافیک کاربران شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و غیره رسانه های اجتماعی به وب سایت خود هدایت کنید.

به عبارت دیگر، SMO را می توان مشابه بهینه سازی موتورهای جستجو در نظر گرفت، در هر دو مورد هدف افزایش میزان ترافیک وب سایت است.

به طور کلی بهینه سازی سایت برای شبکه های اجتماعی به معنای بهینه سازی محتوای آن و اشتراک گذاری مناسب آن در شبکه های اجتماعی است. SMO با کیفیت محتوا، اعتبار نویسنده و تجربه کاربری مرتبط با محتوا و نویسنده سروکار دارد.

بهینه سازی شبکه های اجتماعی

آیا بهینه سازی یک وب سایت برای شبکه های اجتماعی رتبه آن را در موتورهای جستجو بهبود می بخشد؟

قبل از سال 2006، بهینه سازی رسانه های اجتماعی مطرح نبود و فعالیت در این شبکه ها بر رتبه وب سایت شما در نتایج جستجو تأثیری نداشت. اما از سال 2006 به بعد شبکه های اجتماعی بسیار گسترده شدند و کاربران آنها نیز بسیار افزایش یافتند. موتورهای جستجو آنها همچنین به فعالیت بهینه در این شبکه ها اهمیت زیادی می دهند.

در موتور جستجوی گوگل الگوریتم مرغ مگس خوار این مسئول یافتن محتوای با کیفیت بالا، معتبر و قابل اشتراک گذاری است. جالب است بدانید که هر چه یک مقاله از وب سایت شما بیشتر توسط کاربران در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و مورد پسند کاربران قرار گیرد، بیشتر بر رتبه موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد. در واقع، در این به اصطلاح، مقاله خود را در یک نمودار اجتماعی استدلال شده است که موتورهای جستجو مانند گوگل به محتوایی که در نمودار اجتماعی قرار می گیرد اهمیت زیادی می دهند.

مزایای بهینه سازی رسانه های اجتماعی

 1. ترافیک رسانه های اجتماعی را به سمت وب سایت شما هدایت می کند.
 2. شما می توانید وب سایت و خدمات خود را بسیار سریعتر ارائه دهید.
 3. ارتباط مشتری با شما بسیار ساده تر و دوستانه تر است.
 4. رسانه های اجتماعی یک منبع عالی و رایگان برای تبلیغات هستند.
 5. هدف گذاری آسان تر مشتریان هدف
 6. رابطه شما با مشتریان تقویت خواهد شد.

فرصت هایی برای بهینه سازی شبکه های اجتماعی یا SMO

ایجاد محتوا برای اشتراک گذاری: با استفاده از مطالب مفید می توانید آگاهی یا اعتبار تجاری بسیار ساده و هدفمند رشد کنید و اجتماعی آنلاین را برای مخاطبین خود فراهم کنید.

استفاده از تصاویر اینفوگرافیک (اینفوگرافیک): تصاویر اینفوگرافیک یکی از مفیدترین و بهترین راه ها برای جلب توجه کاربران و هدایت آنها به منبع مورد نظر (مانند وب سایت) است.

نشانک های اجتماعی: یکی از منابع مورد استفاده موتورهای جستجو گوگل است لینک های مفید و با کیفیت آنها سایت های نشانه گذاری اجتماعی در نظر گرفته می شوند.

اشتراک اسناد: به اشتراک گذاری اسناد مانند PDF، Word، PowerPoint و غیره یک رویکرد است خارج از صفحه در سئو است.

بهینه سازی سایت شبکه اجتماعی وردپرس

وردپرس ابزارهای زیادی را برای بهینه سازی ترافیک شبکه اجتماعی وب سایت شما ارائه می دهد که در زیر به برخی از محبوب ترین آنها خواهیم پرداخت.

 1. با استفاده از ماژول ها جت پک: با استفاده از این ابزار می توانید به راحتی دکمه های اشتراک گذاری در وب سایت خود را شخصی سازی کنید. یکی دیگر از ویژگی های بسیار مفید jetpack ارسال خودکار محتوای به روز شده به حساب اجتماعی شما است.
 2. افزونه بهترین رسانه های اجتماعی: این افزونه 16 طرح مختلف را برای بیش از 200 شبکه اجتماعی مختلف در اختیار شما قرار می دهد. یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی این افزونه امکان شخصی سازی کامل این دکمه ها است.
 3. SumoMe Image Sharer: این ابزار برای به اشتراک گذاری فایل بصری طراحی شده است. با استفاده از این ابزار، دکمه های اشتراک گذاری ماوس بر روی بخش های مختلف در اطراف آیکون ماوس در وب سایت شما ظاهر می شود.

بهینه سازی شبکه های اجتماعی وردپرس

ابزارهای زیادی برای بهینه سازی وب سایت های وردپرسی برای شبکه های اجتماعی وجود دارد که با جستجو در مخزن وردپرس و بررسی ویژگی ها و رضایت کاربران به راحتی می توانید آن ها را بسیار جذاب و موثر بیابید. برای مثال می توانید از ابزارهای ذکر شده در Buffer برای زمان بندی شبکه های اجتماعی استفاده کنید که بسیار موثر و پرکاربرد است. همچنین از پلاگین دکمه های اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی برای افزودن دکمه های اشتراک گذاری به وب سایت استفاده کنید.

گسترش قابلیت های الکترونیکی

در نهایت، یک اقدام مهم برای بسیاری بررسی پیشرفت بسیاری از سایت‌ها، تغییرات نرخ تبدیل و میزان سود آنهاست. اگر هدف شما فروش آنلاین است، از این افزونه ها استفاده کنید:

 1. افزونه ووکامرس: افزونه WooCommerce معروف ترین افزونه رایگان برای ایجاد فروشگاه های آنلاین برای وردپرس است که بسیار محبوب نیز می باشد. با استفاده از این افزونه هر آنچه که برای فروش آنلاین نیاز دارید در اختیار شما قرار می گیرد.
 2. دانلود دیجیتال آسان: که به پسوند EDD نیز معروف است. چندین روش پرداخت را برای فروشندگان محصولات مجازی ارائه می دهد.

هک رشد وردپرس به طور خلاصه

یکی از هک های رشد روش های بازاریابی این روش که در بین استارتاپ ها محبوب است، برای وب سایت ها نیز کاربرد دارد و با بازاریابی قدیمی که فقط به رشد فکر می کند متفاوت است.

در این مقاله در ما پیدا می کنیم هک رشد چیست و چگونه از آن در وردپرس استفاده کنیم. همانطور که می بینید، انعطاف پذیری پلتفرم، ابزارهای موجود و کمک به تکنیک های متعدد در این زمینه، وردپرس را به ابزاری عالی برای هک رشد وب سایت تبدیل کرده است.

ابزارها و پلاگین های پیشنهادی به شما کمک می کنند تا یک هک وردپرس ایجاد کنید. با این حال، هنوز گزینه های دیگری برای توسعه وب سایت وجود دارد.

بهینه سازی شبکه های اجتماعی برای توسعه و رشد کسب و کار

نتیجه گیری نهایی

بهینه سازی رسانه های اجتماعی که به SMO نیز معروف است، اگر قوانین و توصیه های آن را به درستی رعایت کنیم، می توانیم ترافیک زیادی را از شبکه های اجتماعی به وب سایت خود هدایت کنیم. ترافیک بیشتر وب سایت، علاوه بر افزایش رتبه آن در موتورهای جستجو، برابر با فروش بیشتر و در نتیجه درآمد بیشتر است. ابزارهای مختلفی برای اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی وجود دارد که استفاده از آنها مفید است.

جالب است بدانید سئوی وب سایت تحت تاثیر 25 درصد سئوی خارجی خب یکی از دپارتمان های سئو خارجی هم همینطور فعالیت در شبکه های اجتماعی و- با انتشار پست های خاص و مرتبط می توانید تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود را افزایش دهید. حتی می تواند ترافیک را هدایت کند. شما همچنین می توانید کاربران عادی را پیدا کنید و در میان آنها می توانید کاربران هدف را پیدا کنید. پس برای کسب اطلاعات بیشتر و جذب کاربران جدید به مقوله بهینه سازی شبکه های اجتماعی توجه ویژه ای داشته باشید.

در جلسات قبل روش های برای افزایش نرخ تبدیل وب سایت، افزایش بازدید، فروش بیشتر، بهبود رتبه وب سایت و… اشاره کردیم. تکنیک هک رشد ما آن را معرفی کرده ایم که هدف آن بهبود وب سایت و پیشرفت است و با ترکیب تکنیک های مختلف در نهایت بستری برای رسیدن به هدف شما فراهم می کند.

برای مطالعه جلسات قبل می توانید به مطالب زیر مراجعه کنید:

جلسه اول: تاثیر شگفت انگیز تکنیک هک رشد در وب سایت

جلسه دوم: آشنایی با تکنیک های هک رشد وردپرس

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای