منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

با سلام خدمت دوستان پشتیبانی سایت می توان گفت که تصاویر موجود در یک وب سایت جزء لاینفک آن هستند. سایت بدون عکس برای خواننده جذاب نیست و بسیار خسته کننده است. اما اگر تصاویری که در وب سایت خود قرار می دهید بهینه نباشند، سرعت بارگذاری وب سایت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و باعث خروج سریع کاربران از آن می شود. بنابراین توجه به بهینه سازی تصاویر وردپرس بسیار مهم است. امروز در این مقاله می خواهم افزونه EWWW Image Optimizer را معرفی کنم که یکی از بهترین هاست افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس ما داریم

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین و محبوب ترین افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس است که بیش از 500000 نصب فعال در مخزن وردپرس دارد. این افزونه که توسط تیم Shane Bishop توسعه یافته است، به راحتی و به سرعت حجم تصاویر وب سایت را کاهش داده و سرعت وب سایت را افزایش می دهد.

ویژگی های افزونه EWWW Image Optimizer

  • بهینه سازی و کاهش تعداد تصاویر
  • افزایش سرعت بارگذاری وب سایت
  • فضای سرور و مصرف پهنای باند را کاهش دهید.

نصب و راه اندازی افزونه EWWW Image Optimizer

برای نصب و فعال سازی افزونه EWWW Image Optimizer از منوی وردپرس به مسیر Plugin > Add بروید و آن را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، گزینه ای به نام EWWW Image Optimizer در منوی وردپرس ایجاد می شود. روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

نصب و راه اندازی افزونه EWWW Image Optimizer

تنظیمات پایه

قسمت اول تنظیمات افزونه Basic Settings نام دارد که مربوط به تنظیمات اولیه افزونه می باشد. در ادامه به توضیح کامل این بخش خواهیم پرداخت.

تنظیمات پایه

کلید API بهینه سازی ابری:

پس از تایید ایمیل خود، کلید API به ایمیل شما ارسال می شود. می توانید به ایمیل خود مراجعه کرده و پس از کپی کد آن را در این قسمت ارسال نمایید.اشکال زدایی: با فعال کردن این گزینه در صورت بروز مشکل. این افزونه شما را راهنمایی می کند تا مشکل را حل کنید.حذف ابرداده: این عملکرد تمام اطلاعات اضافی موجود در تصویر از جمله مکان، زمان ثبت تصویر و غیره را حذف می کند. گزینه های دیگر این صفحه مربوط به بهینه سازی تصاویر، گیف ها، فایل های پی دی اف می باشد. شما می توانید تنظیمات آن را بر اساس نیاز خود پیکربندی کنید.

تنظیمات پیشرفته

این قسمت مربوط به تنظیمات پیشرفته بهینه سازی تصویر می باشد.

تنظیمات پیشرفته افزونه EWWW Image Optimizer

سطح کیفیت JPG:

از این قسمت می توانید سطح کیفیت پیش فرض وردپرس را با واردکردن عددی از 1 تا 100 تغییر دهید، پیشنهاد می شود از عدد 82 استفاده کنید.بهینه سازی موازی: این گزینه باید همگام با آپلود بهینه شود. اگر سرور شما کند است، فعال کردن این گزینه ممکن است برای وب سایت شما مشکل ایجاد کند.بهینه سازی برنامه ریزی شده: با فعال کردن این گزینه، بهینه سازی ها در زمان بازدید از وب سایت شما برنامه ریزی و اجرا می شوند.شامل پوشه های کتابخانه رسانه: این گزینه مربوط به اسکن تمام عکس ها از دو پوشه کتابخانه آخر در طول بهینه سازی زمان بندی شده و بهینه سازی دسته ای است.پوشه هایی برای بهینه سازی: در این قسمت مسیرهایی که حاوی تصاویر برای بهینه سازی هستند را وارد کنید.پوشه هایی که باید نادیده گرفته شوند: اگر می خواهید فایل های خاصی را بهینه نکنید، آدرس آنها را در این قسمت وارد کنید.

تغییر اندازه تنظیمات

این قسمت مربوط به تنظیمات تغییر اندازه خودکار تصویر است.

تغییر اندازه تنظیمات

ExtractDN:

این گزینه مربوط به فعال سازی CDN و تغییر اندازه خودکار تصاویر بر اساس اندازه صفحه است.تشخیص تغییر اندازه: این گزینه مربوط به برچسب گذاری و تغییر اندازه تصاویر در کنترل پنل کاربری می باشد.تغییر اندازه تصاویر رسانه: این گزینه در مورد تغییر اندازه تصاویری است که مستقیماً به کتابخانه وردپرس وارد می شوند. تصاویر آپلود شده از پست ها و … را لایک کنید که می توانید آنها را مطابق میل خود تنظیم کنید.تغییر اندازه تصاویر دیگر: این گزینه مربوط به تغییر اندازه تصاویری است که به صورت غیر مستقیم به کتابخانه وردپرس وارد می شوند. لایک تصاویر قالب و … که می توانید آن را به دلخواه تنظیم کنید.غیرفعال کردن تغییر اندازه: از این تب می توانید برنامه تغییر اندازه را برای گروه خاصی از تصاویر غیرفعال کنید.

تنظیمات تبدیل

تنظیمات این قسمت مربوط به تبدیل تصاویر به فرمت های سبک تر است.

تنظیمات تبدیل

پنهان کردن لینک های تبدیل: این گزینه مربوط به پنهان کردن لینک های تبدیل است.حذف اصل: با فعال کردن این گزینه، تصاویر اصلی پس از تبدیل تصویر از سرور حذف خواهند شد.فعال کردن تبدیل JPG به PNG: با فعال کردن این گزینه تمامی تصاویر از فرمت JPG به PNG تبدیل می شوند.فعال کردن تبدیل GIF به PNG: با فعال کردن این گزینه تمامی تصاویر از فرمت GIF به PNG تبدیل می شوند.

تنظیمات WebP

این بخش مربوط به تنظیمات تصویر فرمت WebP می باشد.

تنظیمات WebP

با فعال کردن تنظیمات WebP در این صفحه، تصاویر JPG و PNG به تصاویر WebP تبدیل می شوند.

بهینه سازی دسته ای

اکنون که با تنظیمات افزونه آشنا شدید، از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس، روی گزینه Bulk Optimize از تب media کلیک کنید. برای بهینه سازی تمام تصاویر موجود در کتابخانه وردپرس، کافی است در این قسمت Scan For unoptimized images را کلیک کنید و سپس گزینه Start Optimizing را کلیک کنید.

نتیجه نهایی

همانطور که می بینید، کار با افزونه EWWW Image Optimizer نسبتا ساده است. تنها با چند کلیک می توانید تمام تصاویر وب سایت وردپرس خود را بهینه کنید. بدون شک افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس موجود است. :

خدمات شتاب دهنده سایت وردپرس

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای