منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی خطای وب سایت وردپرس و یافتن راه حل با استفاده از گزارش خطا

بررسی خطای وب سایت وردپرس و یافتن راه حل با استفاده از گزارش خطا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی خطای وب سایت وردپرس و یافتن راه حل با استفاده از گزارش خطا

با سلام خدمت دوستان پشتیبانی سایت در برخی موارد ممکن است با خطاهایی در سایت خود مواجه شوید و در این موارد باید وب سایت خود را از نظر خطا بررسی کنید. به عنوان مثال می توان به «صفحه سفید» یا «خطای سرور داخلی 500» اشاره کرد که نتایج زیادی در مورد نحوه شکل گیری این خطا به ما نمی دهد. در این آموزش از پشتیبانی وردپرس یاد می گیریم که چگونه فایلی را که لاگ خطا در آن ذخیره شده است پیدا کنیم تا بتوانید وب سایت خود را از نظر خطا بررسی کنید. این آموزش می تواند هم برای مبتدیان و هم برای توسعه دهندگان پیشرفته مفید باشد. زیرا از این طریق می توانید خطوط خاصی را پیدا کنید که باید مشکل را برطرف کرد.

نکته: قبل از شروع، به کنترل پنل هاست خود دسترسی داشته باشید و مراحل زیر را مرحله به مرحله دنبال کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مرحله اول: ثبت خطا را فعال کنید

ابتدا باید بررسی کنید که آیا گزارش خطا در وب سایت شما فعال است یا خیر. برای این کار باید فایل را وارد کنید htaccess. به سایت خود بروید و خط زیر را در صورت نبودن فایل خود به آن اضافه کنید:

php_flag log_errors روشن است

توجه: اگر فایل htaccess را نمی شناسید. چگونه آن را پیدا کنید باید به پوشه ریشه سایت خود بروید و در آنجا به دنبال این فایل بگردید سپس باید مشخص کنید که در کجا باید ثبت خطا ذخیره شود. برای این کار فایلی با نام error_log.txt در پوشه ریشه سایت خود و آدرس این پوشه در فایل htaccess ایجاد کنید. سایت خود را قرار دهید فقط خطوط زیر را به فایل htaccess اضافه کنید. اضافه کردن.

php_value error_log /home/FTP_username/public_html/error_log.txt

دقیقاً مانند تصویر زیر (به 2 خط آخر توجه کنید).

خطاهای وب سایت را بررسی کنید

به این ترتیب خطاهای وب سایت در فایل error_log.txt در پوشه public_html سایت ما ثبت می شود و هر زمان که بخواهیم می توانیم وب سایت را از نظر خطا بررسی کنیم.

خطای ورود به سی پنل را فعال کنید

اگر از هاست cPanel استفاده می کنید، می توانید از این روش برای فعال کردن گزارش خطا نیز استفاده کنید. وارد cPanel شوید و روی Select PHP Version کلیک کنید. سپس روی پیوند Switch to PHP Options کلیک کنید.

خطای ورود به سی پنل را فعال کنید

همانطور که در تصویر بالا می بینید، اگر log_errors برابر با مقدار off است، کافیست آن را تغییر دهید و روی آن قرار دهید، سپس تغییرات را ذخیره کنید.توجه: سی پنل شما ممکن است بسته به نسخه، موضوع یا طرح میزبانی کمی متفاوت باشد. اگر نمی توانید بخش Select PHP Version را پیدا کنید، از ارائه دهنده هاست خود برای تغییر متغیرهای PHP کمک بخواهید.

مرحله دوم: گزارش خطا را باز کنید

از این پس اگر خطایی در وب سایت شما رخ دهد، یک فایل log در فایلی که ایجاد کرده اید نوشته می شود تا بتوانید محل دقیق ایجاد خطا را بدانید و خطا را در وب سایت برطرف کنید. برای اطمینان. مطمئن شوید که این فایل محل صحیح خطا را به شما می گوید، فقط یک رشته یا متن اضافی را در یکی از فایل های وب سایت خود وارد کنید و وب سایت خود را به روز کنید. سپس به فایل error_log.txt رفته و گزارش خطای تولید شده را مشاهده کنید. نگاه کن

گزارش خطا را باز کنید

مشابه تصویر بالا، گزارش ثبت شده برای خطای مورد نظر را مشاهده می کنید، در cPanel نیز می توانید خطاهای ثبت شده در پوشه public_html و فایل پیش فرض error_log را مشاهده کنید. که مشابه تصویر زیر است کافیست به قسمت File Manager بروید.

خطاهای وب سایت را بررسی کنیدخطاهای وب سایت را بررسی کنید

سطح سوم: درک گزارش خطا

از آنجایی که تجزیه و تحلیل هر گزارش خطا برای یک مبتدی که این آموزش را می‌خواند دشوار است، برخی از خطاهای رایج را در زیر تحلیل خواهیم کرد:

خطای تجزیه: خطای نحوی غیرمنتظره T_PUBLIC در /home/username/public_html/cms/components/com_content/models/article.php در خط 70

این خطا ساده است و می تواند ناشی از خطاهای دستوری یا کدگذاری باشد. به فایل log بروید و مشکل را بررسی کنید. توجه داشته باشید که شماره خط در انتهای گزارش نوشته شده است.

خطای مرگبار PHP: فراخوانی تابع تعریف نشده get_header() در /var/www/username/public/blog/wp-content/themes/theme/index.php در خط 1 هشدار می دهد که index.php

این خطا مربوط به تابعی است که وجود ندارد. به فایل ذکر شده بروید و مطمئن شوید که نام تابع به درستی نوشته شده است.

اشتباه مرگبار: بیش از حداکثر زمان اجرا 30 ثانیه در /home/username/domains/domain.com/public_html/wp-includes/class-phpmailer.php در خط 737

این خطا مربوط به زمان اجراست که با تغییر max_execution_time در تنظیمات PHP به راحتی قابل حل است. راه دیگری برای رفع اشتباه شما وجود دارد. خطای مورد نظر را در گوگل جستجو کنید. زیرا ممکن است خطایی که با آن روبرو هستید قبلاً برای شخص دیگری اتفاق افتاده باشد و به پاسخ آن رسیده باشد که با جستجو می توانید آن را پیدا کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و بتوانید به راحتی وب سایت خود را از نظر خطا بررسی کنید موفق باشید.

سرویس عیب یابی وردپرس

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای