منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس پایگاه داده وردپرس خود را بازنشانی کنید

با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس پایگاه داده وردپرس خود را بازنشانی کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس پایگاه داده وردپرس خود را بازنشانی کنید

سلام دوستان عزیز؛ همانطور که می دانید پایگاه داده بخشی جدایی ناپذیر از وردپرس است که نیاز به توجه دارد. علاوه بر حفظ اطلاعات، تمیز و مرتب نگه داشتن آن ها به گونه ای که اطلاعات قدیمی و غیر ضروری را حذف کنید و سعی کنید برای خود مشکلی ایجاد نکنید بسیار مهم است. همچنین، گاهی اوقات کاربران به دلایل مختلفی می خواهند پایگاه داده وردپرس را برای بازگشت به تنظیمات اولیه و حالت پیش فرض بازنشانی کنند. در این آموزش یک روش ساده یعنی افزونه وردپرس Database Reset را برای بازگشت به تنظیمات اولیه ارائه می دهیم که به راحتی قادر خواهید بود تمام قسمت های مورد نظر خود را انتخاب کرده و به حالت پیش فرض برگردید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

نحوه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس

اگر قصد دارید اطلاعات و داده های ذخیره شده در پایگاه داده وردپرس خود را به طور کامل پاک کنید، باید بدانید که با حذف دستی این اطلاعات، تمامی آن ها پاک نمی شوند و فقط می توانید پست ها و صفحات و سایر اطلاعات این چنینی را پاک کنید. بهترین راه برای حذف کامل اطلاعات پایگاه داده وردپرس استفاده از افزونه است. بسیاری از افزونه های بازنشانی پایگاه داده در مخازن وردپرس و دنیای وب منتشر شده اند، یکی از بهترین افزونه های موجود که امروز در این مقاله پشتیبانی وردپرس ارائه خواهیم کرد، افزونه WP Database Reset است که می تواند کمک زیادی به پاکسازی و به روز رسانی پایگاه داده وردپرس شما کند.

با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس پایگاه داده وردپرس خود را بازنشانی کنید

افزونه بازنشانی پایگاه داده وردپرس

با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس پایگاه داده وردپرس خود را بازنشانی کنید

افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس یکی از بهترین و محبوب ترین افزونه های بازنشانی پایگاه داده وردپرس است. این افزونه که توسط Chris Berthe توسعه یافته است، 80000 نصب فعال و 4.5 از 5 ستاره را در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است.ویژگی های پلاگین دیتابیس وردپرس را ریست کنید

  • پایگاه داده وردپرس خود را تنها با چند کلیک بازنشانی کنید.
  • بخش های خاصی از پایگاه داده را برای تمیز کردن انتخاب کنید.
  • کاملا ایمن و آسان برای استفاده.
  • پایگاه داده تایم لاین را بازنشانی کنید.

نصب و راه اندازی افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس

برای نصب و فعال سازی افزونه بازنشانی پایگاه داده وردپرس، از منوی سمت راست پیشخوان روی گزینه add کلیک کنید. در مرحله بعد، Reset پایگاه داده وردپرس را در کادر جستجوی افزونه وارد کنید تا وردپرس افزونه مورد نظر را پیدا کند.

با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس پایگاه داده وردپرس خود را بازنشانی کنید

پس از اتمام مراحل جستجو، افزونه مورد نظر را پیدا کرده و سپس بر روی گزینه Install Now کلیک کنید و در نهایت افزونه را فعال کنید، پس از فعال سازی افزونه، گزینه ای به نام Reset Database در زیر ایجاد می شود. منوی تب Tools که می‌توانید روی آن کلیک کنید، به صفحه تنظیمات افزونه می‌روید تا پایگاه داده وردپرس را بازنشانی کنید.

با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس پایگاه داده وردپرس خود را بازنشانی کنید

بازنشانی پایگاه داده

کار با افزونه بسیار ساده است. ابتدا در صفحه تنظیمات افزونه ریست دیتابیس وردپرس از قسمت Select Tables باید قسمت هایی را که می خواهید ریست کنید انتخاب کنید و اطلاعات موجود در آنها را پاک کنید. برای انتخاب همه به یکباره می توانید روی گزینه Select All کلیک کنید.

با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس پایگاه داده وردپرس خود را بازنشانی کنید

برای حذف قسمت های انتخاب شده می توانید روی گزینه Remove کلیک کنید. متاسفانه به دلیل فارسی بودن زبان وردپرس ما گزینه های انتخاب شده روی گزینه remove قرار گرفته اند.

نکته: توجه داشته باشید که اگر تب کاربر را انتخاب کرده باشید، پس از تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس، رمز ورود شما نیز ریست شده است. بنابراین قبل از انجام هر کاری رمز ورود به حساب کاربری را ریست کنید و پس از انتخاب قسمت های مورد نظر کد امنیتی پنج رقمی را در قسمت وارد کرده و گزینه Reset table را کلیک کنید. بنابراین با کلیک بر روی این گزینه از شما پرسیده می شود که آیا از ادامه این روند مطمئن هستید یا خیر. برای ادامه روی OK کلیک کنید در زیر تصویری از بازنشانی پایگاه داده وردپرس پس از استفاده از این افزونه است.

با افزونه تنظیم مجدد پایگاه داده وردپرس پایگاه داده وردپرس خود را بازنشانی کنیدهمانطور که مشاهده می کنید تمامی اطلاعات پایگاه داده و تنظیمات انجام شده به حالت پیش فرض وردپرس بازگشته اند.

نکته:

دوستان عزیز توصیه می شود قبل از ریست دیتابیس وردپرس یک نسخه پشتیبان از وردپرس خود تهیه کنید تا در صورت تمایل به بازگردانی آن به حالت قبل دچار مشکل نشوید. زیرا با ریست دیتابیس تمامی اطلاعات و تنظیمات انجام شده در سایت شما پاک می شود و پس از نصب جدید وردپرس آن را به حالت اول برمی گرداند.

نتیجه نهایی

بسیاری از افراد، از جمله توسعه دهندگان تم و افزونه، به افزونه هایی برای بازنشانی و به روز رسانی پایگاه داده وردپرس نیاز دارند. افزونه بازنشانی پایگاه داده وردپرس یکی از بهترین و حرفه ای ترین افزونه های موجود برای بازنشانی پایگاه داده وردپرس است که دارای ویژگی های منحصر به فردی از جمله امکان انتخاب یا عدم انتخاب بخش های مختلف برای بازخوانی و حذف اطلاعات آن بخش می باشد. توجه داشته باشید که پس از استفاده از این افزونه تمامی اطلاعات مربوط به قسمت هایی که انتخاب کرده اید به طور کامل حذف می شود و در صورتی که تمامی قسمت ها را انتخاب کرده باشید با ریست دیتابیس تمامی تنظیمات شما بازنشانی می شود.

با تشکر از همکاری شما. :

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای