منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • انتخاب رمز عبور مناسب وردپرس! با رعایت این نکات رمز عبوری ایجاد کنید که قابل هک نباشد

انتخاب رمز عبور مناسب وردپرس! با رعایت این نکات رمز عبوری ایجاد کنید که قابل هک نباشد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
انتخاب رمز عبور مناسب وردپرس! با رعایت این نکات رمز عبوری ایجاد کنید که قابل هک نباشد

با سلام خدمت دوستان پشتیبانی سایت آیا تا به حال برای ایجاد یک حساب کاربری جدید ثبت نام کرده اید، اما انتخاب رمز عبور مناسب دشوار است؟ به خاطر سپردن یک رمز عبور سخت است، چه رسد به چند کلمه عبور. برای امنیت بیشتر توصیه می شود چندین عدد و کاراکتر به رمز عبور اضافه کنید. اما مشکل این است که چگونه آن را به خاطر بسپاریم؟ چرا دسترسی شخصی به این حساب مشکل دارد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل این دسته از پشتیبانی وردپرس بپردازیم.

انتخاب رمز عبور مناسب در وردپرس

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه یک رمز عبور امن برای وب سایت خود ایجاد کنیم؟

قبلاً در مورد رمزهای عبور ایمن و انتخاب رمز مناسب صحبت کرده ایم و این موضوع همچنان مهم است. هکرها پیشرفت های جدیدی در شکستن رمز عبور داشته اند. به همین دلیل انتخاب رمز عبور پیچیده علاوه بر مناسب بودن بسیار مهم است.

انتخاب رمز عبور مناسب و حملات نیروی بی رحم

پنل مدیریت یا حساب FTP فقط باید توسط شما یا چند نفر قابل دسترسی باشد، رمز عبور اغلب تنها راه جلوگیری از دسترسی غیرمجاز است. هنگامی که گزارشی از چندین تلاش ناموفق برای ورود دریافت می کنید، این گزارش می تواند هشداری برای آن باشد حملات نیروی بی رحم یا به عنوان هک یا تلاش برای نفوذ به سیستم شما شناخته می شود. لازم به ذکر است که روبات ها دائماً در تلاش هستند تا رمزهای عبور رایج را حدس بزنند. این ربات ها بی رحم هستند و چیزی جز زمان برای از دست دادن ندارند! سعی کنید رمز عبور خود را دریافت کنید. هرچه رمز عبور سخت تر باشد، احتمال کمتری دارد که حساب شما را دریافت کنند.رمز عبور صحیح را انتخاب کنیداگر هکرها از طریق پنل مدیریت و FTP به سرور شما دسترسی پیدا کنند، باید با اعتبار و رتبه سئو خود خداحافظی کنید. در این صورت سایت شما حاوی بدافزار خواهد بود و آلوده می شود. سپس ربات می تواند همه بازدیدکنندگان شما را اسپم کند. همانطور که در درس های قبل گفتیم یکی از نشانه های هک شدن سایت و سوء استفاده از وب سایت شما اسپم کردن کاربران است.

بنابراین باید با انتخاب رمز عبور مناسب و قوی از هرگونه نفوذ احتمالی جلوگیری کنیم و از خود در برابر ربات ها محافظت کنیم.

رمز عبور خوب باید چه باشد؟ چگونه یک رمز عبور قوی بسازیم؟

در زیر تمام ویژگی های یک رمز عبور مناسب را به صورت کلید بررسی می کنیم.

رمز عبور خوب باید چه باشد؟

1- کد قابل استعلام و قابل پیش بینی

شاید قبلاً گفته باشیم، اما رمزهای عبور مانند 123 یا 123456 یا هر ترکیب واضحی از اعداد و حروف متوالی به راحتی قابل حدس زدن هستند. همچنین استفاده از نام یا تاریخ تولد و چنین اطلاعاتی منطقی نیست و برای هر کسی در وب بدون هیچ تلاشی قابل اطلاع است. یکی از ترفندهای انتخاب رمز عبور خوب، اجتناب از استفاده از رمزهای عبور قابل پیش بینی است.کد قابل نقل و پیش بینی

2- توجه به طول رمز عبور

هر چه رمز عبور طولانی تر انتخاب کنید، بهتر است. اگر کاراکترهای بیشتری داشته باشید، از نظر ریاضی و احتمال، رمز عبور شما کمتر شناخته شده است. هنگام انتخاب رمز عبور مناسب، کاراکترهای بیشتر برابر با رمز عبور قوی تر است.

3- پیچیدگی رمز عبور

افزودن اعداد و کاراکترهای منحصر به فرد رمز عبور شما را پیچیده می کند. هر کسی می تواند از نام سگ خود به عنوان هری در رمز عبور خود استفاده کند. با اضافه کردن اعداد، کاراکترها و ترکیب حروف بزرگ و کوچک، به عنوان مثال &H4RrY)*7 رمز عبور را دشوارتر خواهید کرد. انتخاب رمز عبور مناسب با رعایت اصل پیچیدگی امکان پذیر است.

پیچیدگی رمز عبور

4- منحصر به فرد بودن رمز عبور

مطمئن شوید که رمز عبور را منحصربفرد کرده اید تا دیگر کسی نتواند از آن استفاده کند. اگر یکی از حساب های شما به خطر افتاده است، باید اطمینان حاصل کنید که حساب های شما جدا هستند. یعنی از رمزهای عبور تکراری استفاده نکنید. اگر چندین اکانت دارید و همه آنها رمز عبور یکسانی دارند، در صورت حمله نه تنها وب سایت بلکه حریم خصوصی شما نیز آسیب می بیند.

رمز عبور صحیح را انتخاب کنید

چالش: چگونه رمز عبور را به خاطر بسپاریم؟

اگر فکر می کنید داشتن رمز عبور برای همه حساب ها دشوار است، من برای شما راه حلی دارم. ساده ترین راه استفاده از برنامه های مدیریت رمز عبور مانند LastPass و LastPass است. این برنامه ها همه رمزهای عبور را در یک مکان ذخیره می کنند و رمز عبور را به صورت خودکار وارد می کنند، حتی اگر از توسعه دهنده مرورگر استفاده شود. همچنین نگرانی های مربوط به رمزهای عبور دشوار و ایجاد آنها را برطرف می کند.

چگونه رمز عبور را به خاطر بسپاریم

نتیجه گیری نهایی

یکی از عناصر مهم امنیت وب سایت، استفاده از رمزهای عبور قوی است. افزودن کاراکترها و اعداد بیشتر، حدس زدن رمز عبور را طولانی‌تر و سخت‌تر می‌کند. هکرها ابزارهای زیادی برای هک کردن وب سایت ها دارند، بنابراین ما باید با سخت کردن رمز عبور کار را برای آنها سخت کنیم. همچنین می توانید از فایروال یا فایروال برنامه های وب استفاده کنید که آدرس های IP ناخواسته را از ورود به سایت مسدود می کند و از حملات جلوگیری می کند. همانطور که قبلا ذکر شد، پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین سعی کنید از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد برای جلوگیری از حدس زدن رمز عبور استفاده کنید. موفق باشید.

افزایش امنیت وردپرس

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای