منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزونه WP-Optimize یک افزونه مناسب برای بهینه سازی حجم پایگاه داده است

افزونه WP-Optimize یک افزونه مناسب برای بهینه سازی حجم پایگاه داده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزونه WP-Optimize یک افزونه مناسب برای بهینه سازی حجم پایگاه داده است

سلام دوستان پشتیبانی وردپرس; یکی از بحث های مهم در سئو سایت سرعت بارگذاری است. شاید از خود بپرسید که سرعت چه تاثیری بر سئو دارد. هنگامی که کاربر از یک وب سایت بازدید می کند، اگر سرعت بارگذاری آن بهینه نباشد، احتمالاً آن وب سایت را ترک کرده و به وب سایت های دیگر می رود. این خروج سریع کاربر باعث کاهش محبوبیت وب سایت در موتورهای جستجو و حذف آن از اولین نتایج موتور جستجو می شود. به همین دلیل است که باید به کش وردپرس توجه زیادی داشته باشید افزایش سرعت بارگذاری وردپرس و صفحات وب سایت یکی از افزونه هایی که برای این منظور می توان استفاده کرد افزونه WP-Optimize است که به بررسی آن می پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

با افزونه WP-Optimize سرعت بارگذاری وردپرس را افزایش دهید

راه های زیادی برای افزایش سرعت بارگذاری وردپرس وجود دارد که با بهینه سازی و ارتقای آن ها می توان سرعت بارگذاری وب سایت را تا حد زیادی افزایش داد. اما یکی از راه های عملی برای افزایش سرعت بارگذاری وردپرس، بهینه سازی پایگاه داده وردپرس است. زمانی که پایگاه داده وردپرس را با حذف اطلاعات غیر ضروری و بلااستفاده بهینه می کنیم، حجم پایگاه داده وردپرس را کاهش می دهیم و در نتیجه مصرف منابع سرور و هاست را کاهش می دهیم. تمامی این اقدامات به دلیل مدیریت و کاهش درخواست ها به سرور دیتابیس باعث افزایش سرعت بارگذاری وردپرس می شود که در این مقاله قصد معرفی یک افزونه حرفه ای و قدرتمند را داریم. که به کمک آن می توانید خیلی سریع و آسان از شر اطلاعات غیر ضروری و اضافی در پایگاه داده خود خلاص شوید.

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس

با افزونه WP-Optimize سرعت بارگذاری وردپرس را افزایش دهید

WP-Optimization این یکی از بهترین افزونه های موجود برای بهینه سازی پایگاه داده و افزایش سرعت بارگذاری وردپرس است. با کمک این افزونه بسیار ساده، می توانید پایگاه داده وب سایت وردپرس خود را بهینه کنید و از شر محتوای پیش نویس ناخواسته، نظرات تایید نشده و سایر کپی های اضافی خلاص شوید. این افزونه که توسط تیم Updraft، روحانی رابین و دیوید اندرسون توسعه یافته است، موفق به ثبت بیش از 600000 نصب فعال در مخزن وردپرس شده است.

ویژگی های افزونه WP-Optimize

  • تمام اطلاعات غیر ضروری مانند نظرات اسپم، رونوشت ها و غیره را از پایگاه داده حذف کنید.
  • کنترل کامل بر بهینه سازی اطلاعات
  • امکان بهینه سازی برنامه ریزی شده
  • با نصب و فعال سازی UpdraftPlus قبل از هر بهینه سازی به صورت خودکار یک فایل پشتیبان تهیه می کند.
  • کاهش فشار روی سرور پایگاه داده و خواندن سریعتر اطلاعات از آن.
  • نمایش منظم وضعیت پایگاه داده به صورت جدول.

افزونه WP-Optimize را نصب کنید

برای نصب و اجرای افزونه WP-Optimize از منوی وردپرس به مسیر Plugin > Add بروید و افزونه را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، گزینه ای به نام WP-Optimize در منوی وردپرس ایجاد می شود.

افزونه WP-Optimize را نصب کنیدبا کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید. این صفحه دارای چهار بخش است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

WP-Optimization

اولین بخش صفحه تنظیمات افزونه WP-Optimize نام دارد. همانطور که می بینید افزونه کاملا فارسی است. از این رو برای هر قسمت توضیحاتی کلی خواهیم داد.

WP-Optimize را نصب کنید

نکته: توجه داشته باشید که قبل از بهینه سازی دیتابیس وردپرس از آن یک فایل پشتیبان تهیه کنید، از این قسمت قادر خواهید بود اطلاعات موجود در پایگاه داده را حذف و بهینه کنید و سرعت بارگذاری وردپرس را افزایش دهید. برای شروع بهینه سازی پایگاه داده قسمت هایی را که می خواهید حذف یا بهینه سازی کنید را انتخاب کنید و در نهایت روی گزینه Run all selected optimizations کلیک کنید بخش های قرمز رنگ مشخص شده در تصویر عملیات بهینه سازی فشرده تری هستند بنابراین اگر سرور شما به اندازه کافی قدرتمند نیست ، احتمال خراب شدن اطلاعات شما در دیتابیس بسیار زیاد است.پس در صورت تمایل این گزینه ها را نیز انتخاب کنید.توصیه می کنیم قبل از شروع بهینه سازی یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

اطلاعات جدول

بخش دوم همانطور که از نامش پیداست، تمام اطلاعات و داده های پایگاه داده را با جزئیات کامل به صورت جدولی فهرست می کند.

اطلاعات جدول در افزونه WP-Optimize

تنظیمات

در تب تنظیمات همانطور که مشاهده می کنید با تیک زدن گزینه “اجازه حذف برنامه ریزی شده و بهینه سازی” افزونه با توجه به تنظیمات و بازه زمانی انتخابی شما بهینه سازی های منظم پایگاه داده را انجام می دهد.

تنظیمات در افزونه WP-Optimize

بخش آخر اطلاعاتی در مورد تولیدکنندگان افزونه است و نیازی به توضیح ندارد.

نتیجه نهایی

یکی از مشکلات اکثر وب سایت هایی که مطالب زیادی منتشر کرده اند کندی دیتابیس است که تنها با بهینه سازی و حذف فایل های غیر ضروری که حجم زیادی از منابع سرور را اشغال می کنند می توان به آن دست یافت. امروز در این مقاله یکی از بهترین افزونه های بهینه سازی پایگاه داده وردپرس را معرفی کرده ایم و همانطور که مشاهده می کنید با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود اسکن های زمان بندی شده پایگاه داده خود را انجام دهید و فایل ها و اطلاعات اضافی را از پایگاه داده پاک کنید. در نهایت این نکته را فراموش نکنید که قبل از هر تغییر بزرگی مانند بهینه سازی، به روز رسانی و … فراموش نکنید که یک فایل پشتیبان از پایگاه داده خود تهیه کنید.

با تشکر از همکاری شما. 😉

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای