منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزونه Peter’s Login Redirect پس از ورود به وردپرس کاربر را هدایت کنید

افزونه Peter’s Login Redirect پس از ورود به وردپرس کاربر را هدایت کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزونه Peter's Login Redirect پس از ورود به وردپرس کاربر را هدایت کنید

پلاگین پیترز ورود به سیستم تغییر مسیر

زمانی که کاربران وارد سیستم می شوند وردپرس به ترتیب بلند شوید یا آن را رها کنید فرم مدیریت وردپرس یا فرم ورودی منتقل می شوند. اما اگر یک سایت عضویت دارید یا می خواهید تجربه بهتری برای مشتریان خود ایجاد کنید، می توانید پس از ورود کاربران به مکان خاصی در سایت خود هدایت کنید. افزونه Peter’s Login Redirect به شما کنترل کامل در این زمینه را می دهد.

بسیاری از وب سایت ها در وردپرس چند کاربره هستند. از جمله آنها می توان به وب سایت های چند نویسنده، فروشگاه های آنلاین یا وب سایت های عضویت اشاره کرد. بسیاری از این سایت ها از کاربران می خواهند که برای انجام برخی اقدامات و دسترسی به جزئیات حساب خود وارد سیستم شوند.

بسیاری از افزونه های عضویت وردپرس و سازندگان فروشگاه به طور خودکار صفحات ورود سفارشی را به کاربر نمایش می دهند تغییر مسیر و کاربران را به یک صفحه مدیریت حساب سفارشی هدایت می کند.

اما وب سایت هایی هستند که از چنین افزونه هایی استفاده نمی کنند. در چنین وب سایت هایی، کاربران به طور پیش فرض به قسمت مدیریت وردپرس هدایت می شوند.

پلاگین پیترز ورود به سیستم تغییر مسیر

بخش مدیریت وردپرس راهنمایی روشنی را برای کاربران در مورد اقدامات بعدی ارائه نمی دهد. این بخش ممکن است برای وبلاگ نویسان و نویسندگان مفید باشد، اما برای کاربران و مشتریان شما تجربه ی کاربر ایده آل نیست.

هدف گذاری مجدد مهم است زیرا به بهبود تجربه کاربر کمک می کند. به عنوان مثال، ممکن است پست ها یا صفحاتی در سایت خود داشته باشید که مخصوص نقش های کاربری خاص هستند. با استفاده از تغییر مسیر، کاربران مربوطه بلافاصله به محض ورود به صفحات مربوطه خود فرستاده می شوند.

موقعیت دیگری که ممکن است منجر به استفاده از تغییر مسیر کاربر پس از ورود به سیستم شود، زمانی است که محتوای پولی خود را برای نقش‌های خاص سفارشی کرده‌اید یا پست‌های خصوصی ایجاد کرده‌اید و می‌خواهید کاربران به آن دسته خاص هدایت شوند.

افزونه Peter’s Login Redirect یکی از این افزونه هاست بهترین افزونه های مدیریت کاربر و محدودیت دسترسی وردپرس به شما این امکان را می دهد که پس از ورود کاربران را به هر مکانی در سایت خود هدایت کنید. این مکان می تواند صفحه اصلی سایت شما، یک صفحه خاص در قسمت مدیریت یا هر مکان دیگری باشد.

می‌توانید نحوه تغییر مسیر کاربران را بر اساس نام کاربری، نقش کاربر (مدیر، ویرایشگر، مشترک و غیره) یا قابلیت‌های نقش انتخاب کنید. همچنین می توانید یک متغیر نام کاربری یا برخی متغیرهای دیگر مانند postid را در تغییر مسیر خود قرار دهید.

از سری مقالات آموزش رایگان طراحی سایت امروز پلاگین پیترز لاگین ریدایرکت را یاد خواهیم گرفت.

❇️ آموزش افزونه Peter’s Login Redirect، تغییر مسیر کاربر پس از ورود به وردپرس

ابتدا افزونه را دانلود کرده و در قسمت افزونه ها در سایت خود نصب کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، در داشبورد وردپرس خود به Settings » Login/Logout Redirects بروید. صفحه ای مشابه صفحه زیر مشاهده خواهید کرد.

افزونه Peter's Login Redirect پس از ورود به وردپرس کاربر را هدایت کنید

همانطور که می بینید، این افزونه از پنج نوع مختلف لاگین پشتیبانی می کند و چندین تنظیمات سفارشی سازی دارد.

همه این نقش ها دارای بخش های “URL” و “Exit URL” هستند. در قسمت URL باید آدرس صفحه ای را که می خواهید کاربران پس از ورود به آن هدایت شوند را وارد کنید و قسمت Exit URL برای تغییر مسیرها پس از خروج از سیستم است.

به عنوان مثال، با قرار دادن آدرس “http://www.YourHomePage.com” در هر یک از این قسمت ها، می توانید ورود یا خروج وردپرس را تنظیم کنید تا کاربر به صفحه اصلی سایت شما هدایت شود. نام دامنه خود را جایگزین «YourHomePage» کنید.

چندین متغیر وجود دارد که می توانید در هر یک از بخش های لیست شده استفاده کنید. اگر متغیر]نام کاربری[/variable]]در قسمت متن، نام کاربری به صورت پویا در URL درج می شود. همچنین می توانید از “homeurl” برای URL صفحه اصلی، “siteurl” برای صفحه اصلی سایت خود، و “postid-23” برای پستی که می خواهید به آن تغییر مسیر دهید در هر یک از کادرهای متنی (به جای 23 با شناسه پست) استفاده کنید. می خواهید به تغییر مسیر دهید).

❇️برای یک نام کاربری خاص، ورود به سیستم را تغییر دهید در تغییر مسیر ورود پیتر

کاربران خاص که اولین گزینه در صفحه تنظیمات است، به شما امکان می دهد فقط کاربران خاصی را تغییر مسیر دهید.

می توانید نام کاربری مورد نظر را از پنجره کشویی Add انتخاب کنید. سپس می‌توانید URLهای تغییر مسیر ورود و خروج کاربر را در فیلدهای URL و URL خروج وارد کنید.

پس از اتمام، روی دکمه Add Username Rule کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود. اگر نیاز به تنظیم تغییر مسیر برای کاربران بیشتری دارید، این کار را تکرار کنید.

❇️ تغییر مسیر ورود برای نقش های کاربری خاص

پلاگین تغییر مسیر ورود به سیستم پیتر به شما امکان می دهد تغییر مسیر ورود را بر اساس نقش وردپرس کاربر پیکربندی کنید.

کافی است نقش کاربری مورد نظر را از لیست کشویی در قسمت Add انتخاب کنید و سپس URL تغییر مسیر را وارد کنید. به عنوان مثال، می توانید ویرایشگرها را به صفحه مدیریت وردپرس و مشترکین را به یک صفحه سفارشی هدایت کنید.

❇️ تغییر مسیر ورود به سیستم را بر اساس توانایی های وردپرس تنظیم کنید

افزونه Peter’s Login Redirect به شما امکان می دهد تغییر مسیرهای ورود را بر اساس سطح و توانایی های کاربر شخصی سازی کنید. این گزینه مخصوصاً زمانی مناسب است که سیستم عضویت سایت خود را بر اساس توانایی ها به جای نقش ها تنظیم کرده باشید.

از منوی کشویی Add در قسمت Specific level، سطح کاربری را انتخاب کرده و URLهای ورودی و خروجی تغییر مسیر را وارد کنید. می توانید برای هر عدد یک ردیف تعیین کنید. با این کار نحوه حفظ و نمایش این قانون در تنظیمات افزونه مشخص می شود.

از نظر اولویت بندی بالاترین قوانین بر سایر بخش ها ارجحیت دارد. بنابراین کاربران خاص هر چیزی را که در زیر آنها قرار دارد بازنویسی می کنند.

مسیر ورود همه کاربران وردپرس را تغییر دهید

در صفحه تنظیمات افزونه پیترز ورود به سیستم، گزینه ای برای تغییر مسیر برای سایر کاربران وجود دارد. اگر کاربر هیچ یک از قوانینی را که در بالا تنظیم کرده‌اید رعایت نمی‌کند، می‌توانید با وارد کردن URL در اینجا، او را تغییر مسیر دهید.

همچنین می توانید از این تنظیم برای ایجاد تغییر مسیر سایت برای همه کاربران استفاده کنید.

افزونه Peter's Login Redirect پس از ورود به وردپرس کاربر را هدایت کنید

❇️ تنظیم تغییر مسیر ثبت نام کاربر در تغییر مسیر ورود به پیتر

هنگامی که یک کاربر جدید در سایت شما ثبت نام می کند، وردپرس آنها را به صفحه ورود هدایت می کند. می توانید یک URL تغییر مسیر در قسمت ثبت پست تنظیم کنید تا آنها را به صفحه دیگری در سایت خود هدایت کنید.

به عنوان مثال، می توانید آنها را به صفحه خوش آمدگویی با پیوندی به کارهای مختلفی که می توانند در وب سایت شما انجام دهند هدایت کنید.

تنظیمات افزونه تغییر مسیر ورود پیتر را سفارشی کنید

در این قسمت می توانید محدودیت ها، سطوح دسترسی مورد نیاز برای ویرایش ریدایرکت ها و نحوه کار با متغیرهای وردپرس را تعیین کنید. این تنظیم یک تنظیم پیشرفته است و فقط در صورتی باید تغییر یابد که دقیقاً بدانید چه کاری انجام می دهید. در غیر این صورت، آن را در حالت پیش فرض قرار دهید.