منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزونه Embedded Linked Posts – آموزش افزونه Embedded Linked Posts

افزونه Embedded Linked Posts – آموزش افزونه Embedded Linked Posts

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزونه Embedded Linked Posts - آموزش افزونه Embedded Linked Posts

پلاگین برای پست های مرتبط تعبیه شده

افزونه Inline Related Posts یکی از بهترین افزونه ها برای نمایش جدیدترین پست ها و مطالب مرتبط در وردپرس می باشد که با نمایش سایر پست های مرتبط باعث افزایش بازدید از صفحه شما می شود و باعث می شود کاربران زمان بیشتری را در سایت وردپرسی خود بگذرانند.

در این سری از آموزش های رایگان طراحی سایت، با افزونه Embedded Linked Posts آشنا می شویم.

آموزش افزونه پست های پیوندی درون خطی

افزونه Embedded Linked Posts یک افزونه ساده و رایگان وردپرس است که به طور خودکار مطالب و پست های مرتبط را در پست های وردپرس شما قرار می دهد و تجربه جدیدی را برای بازدیدکنندگان شما ایجاد می کند.

نکته جالب در مورد این افزونه این است که شما لازم نیست نگران درج کد کوتاه یا ویرایش پست باشید. وقتی کاربر از پست های شما بازدید می کند، همه چیز به صورت خودکار انجام می شود.

افزونه Embedded Linked Posts در دو نسخه رایگان و پرمیوم ارائه می شود. در نسخه Pro افزونه می توانید ویژگی های پیشرفته از جمله موارد زیر را داشته باشید.

کادرها را برای نمایش محتوای مرتبط نامحدود پیکربندی کنید
قالب های حرفه ای جعبه تصویر برجسته
جلوه نگه داشتن را با رنگ های مختلف پیکربندی کنید
حمایت کامل
با استفاده از این افزونه می توانید به راحتی فیلدهایی مانند تصویر زیر را در تمامی پست های سایت خود قرار دهید.

آموزش افزونه پست های پیوندی درون خطی

آموزش افزونه جاسازی پست های لینک شده و نمایش محتوای لینک شده در پست های وردپرس

ابتدا افزونه را دانلود کرده و در قسمت افزونه ها در سایت خود نصب کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، در داشبورد وردپرس خود به Settings » Embedded Related Posts بروید. صفحه ای مشابه صفحه زیر مشاهده خواهید کرد.

نمایش مطالب مرتبط در پست های وردپرس

کادر مربوط به گزینه Active را فعال کنید. به محض فعال شدن این گزینه، پنجره ای باز می شود که در آن می توانید تمام تنظیمات مربوط به سفارشی سازی فیلد نمایش محتوای مرتبط را پیکربندی کنید.

در بخش تنظیمات سبک، می‌توانید ظاهر کادر نمایش محتوای مرتبط را سفارشی کنید.

نمایش مطالب مرتبط در پست های وردپرس

در این بخش می توانید متنی را برای تشویق کاربران به خواندن مطالب مرتبط یا دعوت به اقدام، قالب، درصد اشغال کادر نمایش محتوای مرتبط در صفحه، حاشیه بالا و پایین (در CSS)، رنگ متن، رنگ عنوان پست انتخاب کنید. ، رنگ پس زمینه سفارشی کردن پس زمینه جعبه، رنگ حاشیه جعبه (در صورت فعال بودن).

اگر تیک گزینه Show border shadow را بزنید، سایه به عنوان لبه های کادر در نظر گرفته می شود و اگر کادر متن Show Made By را فعال کنید، متن Made by Embedded Linked Posts در داخل کادر نمایش داده می شود.

از آنجایی که افزونه پست‌های پیوندی تعبیه‌شده با پیش‌نمایش هم‌زمان ارائه می‌شود، می‌توانید تغییرات خود را به صورت زنده در کادر پیش‌نمایش هم‌زمان مشاهده کنید.

در قسمت بعدی می توانید تنظیمات افزونه را انجام دهید. این تنظیمات نشان می دهد که پلاگین پست های وابسته تعبیه شده چگونه در وب سایت شما رفتار می کند.

نمایش مطالب مرتبط در پست های وردپرس

به طور پیش فرض، این افزونه تنظیم شده است تا پست های مرتبط را به تمام مقالات وب سایت شما اضافه کند.

در قسمت How many boxes per post می توانید تعداد باکس های نمایش داده شده در هر پست را مشخص کنید.

گزینه Only posts from the last N. days به شما این امکان را می دهد که نمایش پست های مرتبط قدیمی را محدود کنید و فقط پست هایی را نشان دهید که مربوط به N روز گذشته هستند (تعداد روز را در فیلد مشخص کنید).

در قسمت Margin Spacing می توانید فاصله حاشیه ها از یکدیگر را در متن مشخص کنید. عددی که در این قسمت وارد می کنید تعداد کلمات را تعیین می کند.

اگر گزینه Insert at end of post را فعال بگذارید، می توانید یک پست مرتبط را در انتهای پست نمایش دهید.

حتی می توانید پست های مرتبط درون خطی را به صفحات استاتیک وردپرس اضافه کنید.

از آنجایی که الگوریتم افزونه سلسله مراتب هدر را درک می کند، پست های درون خطی محتوای شما را قطع نمی کنند. بنابراین لازم نیست نگران باشید که افزونه پست‌های پیوندی تعبیه‌شده، جملات شما را برای نمایش لینک‌ها به نصف کاهش دهد.

قسمت بعدی مربوط به «تنظیمات موتور» است. تنظیمات این بخش بسته به استراتژی ها و تکنیک های سئوی شما اختیاری است و تعیین می کند که چگونه پلاگین پست های مرتبط تعبیه شده پست های مشابه را انتخاب کند.

نمایش مطالب مرتبط در پست های وردپرس

به طور پیش فرض، این افزونه دسته ها و برچسب ها را برای نمایش محتوای مشابه جستجو می کند. با این حال، می توانید از دسته ها یا برچسب ها استفاده کنید.

متأسفانه افزونه Inline Related Posts برای یافتن پست های مرتبط اسکن نمی کند. با این حال، می توانید با استفاده از دسته ها و برچسب ها در وردپرس، محتوای خود را بهتر سازماندهی کنید.

در تب ویژگی «rel» پیوند، می‌توانید پیوندها را لغو فالو کنید و در تب ویژگی «هدف» پیوند، می‌توانید پیوندها را در یک تب جدید مرورگر باز کنید.

در نهایت، ویژگی ادغام Metabox را پیکربندی کنید. با این کار یک متاباکس برای پست‌های مرتبط تعبیه‌شده در پست‌ها یا صفحات اضافه یا حذف می‌شود.

متاباکس گزینه ای است که می توانید هنگام ایجاد محتوا از آن استفاده کنید تا انتخاب کنید پست های مرتبط در محتوای خود نمایش داده شوند یا نه. در آموزش بعدی بیشتر در مورد این ویژگی صحبت خواهیم کرد.

پس از انجام تنظیمات، روی دکمه ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید.

توجه داشته باشید که فاصله بین فیلدها حداقل تعداد کلماتی است که باید قبل از نمایش فیلد توسط افزونه نمایش داده شود. بنابراین اگر مقاله یا صفحه ای با تعداد کمتر از این تعداد داشته باشید، پست تعبیه شده نمایش داده نمی شود.

غیرفعال کردن نمایش پست های مرتبط در پست ها و برگه ها

اگر نمی خواهید پست های مرتبط در پست ها یا صفحات خاصی ظاهر شوند، باید از متاباکس ها استفاده کنید.

برای انجام این کار، یک رکورد/برگ جدید ایجاد کنید یا رکورد/صفحه مورد نظر را در حالت ویرایش باز کنید.

غیرفعال کردن نمایش پست های مرتبط در پست ها و برگه ها

در نوار کناری سمت چپ صفحه، می‌توانید کادر Meta Related Posts از IntellyWP را ببینید. با فعال کردن کادر پست بدون پست مرتبط، می‌توانید نمایش پست‌های مرتبط تعبیه‌شده را برای آن محتوای خاص غیرفعال کنید.