منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزونه ویرایشگر منوی مدیریت چگونه داشبورد وردپرس خود را ویرایش و سفارشی کنید

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت چگونه داشبورد وردپرس خود را ویرایش و سفارشی کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزونه ویرایشگر منوی مدیریت چگونه داشبورد وردپرس خود را ویرایش و سفارشی کنید

ویرایشگر منوی مدیریت یکی از این موارد است بهترین افزونه های مدیریت کاربر و محدودیت دسترسی وردپرس که به شما امکان ویرایش منوی مدیریت وردپرس را می دهد. اگر می خواهید ویژگی های منوی مدیریت وردپرس خود را مخفی کنید، تغییر دهید یا دوباره مرتب کنید، افزونه ویرایشگر منوی مدیریت دقیقا برای همین ساخته شده است.

این افزونه کنترل کاملی بر منوی مدیریت وردپرس به شما می دهد و دارای ویژگی های مفیدی مانند مخفی کردن منوها برای کاربران بر اساس نقش ها، تغییر رنگ منو، مخفی کردن پلاگین ها، پنهان کردن نوار ابزار مدیریت و بسیاری موارد دیگر است.

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت

از سری مقالات آموزش رایگان طراحی سایت امروز با افزونه Admin Menu Editor آشنا می شویم.

ابتدا افزونه را دانلود کرده و در قسمت افزونه ها در سایت خود نصب کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال کردن افزونه، به تنظیمات » ویرایشگر منو در داشبورد وردپرس خود بروید. صفحه ای شبیه به صفحه زیر خواهید دید.

آموزش افزونه Admin Menu Editor و نحوه ویرایش و شخصی سازی پیشخوان وردپرس

افزونه Admin Menu Editor گزینه های مختلفی را برای ویرایش منوهای مدیریت وردپرس در اختیار شما قرار می دهد.

صفحه ویرایشگر منو یک طرح تعاملی از پنل مدیریت سایت شما را نمایش می دهد. با کلیک بر روی هر یک از بخش ها، می توانید موارد زیر منو را مشاهده کنید. اما ابتدا باید مطمئن شوید که پلاگین همانطور که می خواهید رفتار می کند.

روی تب تنظیمات در بالای صفحه کلیک کنید.

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت

در این صفحه می‌توانید افرادی که به ویرایشگر منو دسترسی دارند، ماژول‌ها یا افزونه‌هایی که می‌توانید تغییر دهید، رنگ‌بندی و مکان نمایش منو را تغییر دهید.

توجه داشته باشید که ویرایشگر منوی مدیریت از قابلیت های چند سایت پشتیبانی می کند. این بدان معنی است که می توانید نحوه نمایش منو در شبکه وب سایت خود را تغییر دهید.

می توانید تنظیمات را به همان شکلی که هستند رها کنید یا مطابق با نیاز سایت خود تغییراتی ایجاد کنید. پس از اتمام کار، روی دکمه “ذخیره تغییرات” در پایین صفحه کلیک کنید.

❇️ منوهای پیشخوان وردپرس را ویرایش کنید

افزونه Admin Menu Editor از یک ابزار کشیدن و رها کردن برای سازماندهی منوهای مدیریت وردپرس استفاده می کند. فقط منویی را که می خواهید جابجا کنید بکشید و به محل مورد نظر رها کنید.

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت چگونه داشبورد وردپرس خود را ویرایش و سفارشی کنید

به این ترتیب، می توانید ترتیب نمایش منوهای پیشخوان وردپرس را با توجه به آنچه برای شما و سایر کاربران منطقی است تغییر دهید.

اگر می‌خواهید نام منوهای پیشخوان را تغییر دهید یا مکانی که به آن پیوند داده شده است را تغییر دهید، کافی است روی فلش کوچک در سمت راست منو کلیک کنید.

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت چگونه داشبورد وردپرس خود را ویرایش و سفارشی کنید

با این کار یک پنجره کشویی باز می شود که در آن می توانید تنظیمات زیر را ویرایش کنید:

  • عنوان منو: می توانید از این تب برای تغییر نام منوهای پیشخوان وردپرس استفاده کنید.
  • صفحه فرود: می توانید منوهای پیشخوان را به هر صفحه از سایت وردپرس خود پیوند دهید یا URL سفارشی خود را اضافه کنید. این ویژگی زمانی مفید است که یک منوی جدید ایجاد کرده اید و می خواهید آن را به منابع خارجی پیوند دهید.
  • آدرس URL: این گزینه در مواردی که صفحه فرود را سفارشی کرده اید قابل ویرایش می شود. می توانید URL سایتی را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید اضافه کنید.
  • توانایی های مورد نیاز: فقط کاربران با توانایی های خاص می توانند منو را ببینند. هنگام ایجاد یک صفحه، کاربر می تواند منوی صفحات با عملکرد “edit_pages” را که با حساب کاربری وی مرتبط است، مشاهده کند.
  • گزینه های اضافی: از طریق این گزینه می توانید منو را از دید کاربران خاصی مخفی کنید. با این کار می توانید برخی از نقش ها و قابلیت های کاربرانی که به منو دسترسی دارند را انتخاب کنید. این گزینه یک ویژگی عالی در محیط های تیمی است.

پس از انجام تنظیمات، روی دکمه “ذخیره تغییرات” در بالای صفحه کلیک کنید.

❇️ یک منوی جدید در پیشخوان وردپرس ایجاد کنید

یک نوار ابزار در بالای صفحه وجود دارد که می توانید از آن برای اضافه کردن منوی جدید به داشبورد وردپرس خود استفاده کنید.

برای این کار روی دکمه New Menu در نوار ابزار کلیک کنید. افزونه Admin Menu Editor یک منوی جدید در زیر آخرین منوی انتخاب شده ایجاد می کند.

افزونه ویرایشگر منوی مدیریت

در قسمت تنظیمات منو می توانید موارد زیر را تنظیم کنید:

در بخشی از عنوان منو عنوانی را برای منوی جدید انتخاب کنید.

در بخشی از صفحه فرود صفحه فرود را انتخاب کنید. تنظیمات صفحه فرود تعیین می کند که وقتی کاربر روی منو کلیک می کند چه اتفاقی می افتد. سه گزینه اصلی در نسخه رایگان وجود دارد که عبارتند از:

  • پیوند به یک صفحه مدیریت موجود: این گزینه منو را کپی از منوی موجود دیگر می کند. شما می توانید هر تعداد کپی که می خواهید داشته باشید، اما باید مراقب مجوزهای متناقض و URL های سطح بالای تکراری باشید. وقتی دو منو صفحه هدف یکسان دارند اما تنظیمات توانایی متفاوتی دارند، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که هر دو منو در دسترس نباشند. اگر این اتفاق افتاد، بدیهی است که یک گزینه را برای هر دو تنظیم کنید یا از دکمه “پنهان کردن بدون جلوگیری از دسترسی” استفاده کنید. در آموزش بعدی بیشتر در مورد این ویژگی توضیح خواهیم داد.
  • پیوند به URL سفارشی: انتخاب کنید از منوی کشویی صفحه هدف و یک URL معتبر در قسمت “URL” وارد کنید. با کلیک بر روی منو، URL مشخص شده در برگه فعلی به طور پیش فرض باز می شود. اگر می خواهید آن را در یک تب جدید باز کنید یا