منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • افزونه ورود Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

افزونه ورود Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افزونه ورود Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

با افزونه Ajax وارد شوید

اگر در سایت است وردپرس شما ثبت نام کاربر را خودتان فعال کرده اید، داشتن یک فرم ورود ساده که همه کاربران بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند بسیار مفید خواهد بود. افزونه Ajax Login به شما این امکان را می دهد که با استفاده از آن یک فرم ورود ساده و قابل تنظیم اضافه کنید ویجت، کد کوتاه یا الگوی برچسب می دهد. شما می توانید تمام فعالیت هایی را که کاربران در سایت عضویت خود انجام می دهند با استفاده از افزونه های مدیریت کاربران وردپرس کنترل و مدیریت کنید.

AJAX مخفف Asynchronous Javascript و XML است و فناوری است که انجام اقدامات را بدون رفتن به صفحه جدید امکان پذیر می کند. افزونه Ajax Login یک فرم ورود ساده در سایت شما ایجاد می کند تا کاربران بتوانند بدون مراجعه به صفحه پنل مدیریت، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و وارد شوند. همچنین به کاربران امکان دسترسی سریع به نمایه، لینک خروج و فرم ثبت نام را می دهد، با این فرض که شما این ویژگی ها را فعال کرده اید.

با افزونه Ajax وارد شوید

می توانید مشخص کنید که در کدام قسمت از سایت فرم ورود و کدام قسمت از فرم نمایش داده شود. همچنین می توانید مشخص کنید که کاربران پس از ورود یا خروج به کدام صفحه هدایت شوند.

از سری مقالات آموزش رایگان طراحی سایت امروز افزونه لاگین Ajax را یاد می گیریم. افزونه های دیگری که برای این منظور طراحی شده اند عبارتند از: افزونه Theme My Login و پلاگین لاگین را پاک کنید نقل شده.

❇️افزونه ورود Ajax را بیاموزید و فرم ورود سفارشی را به وردپرس اضافه کنید

ابتدا افزونه را دانلود کرده و در قسمت افزونه ها در سایت خود نصب کنید.

پس از نصب افزونه، آن را فعال کنید. پس از فعال کردن افزونه، در داشبورد وردپرس خود به تنظیمات » Ajax Login بروید تا صفحه تنظیمات افزونه نمایش داده شود.

این صفحه شامل بخش های مختلفی است که می توانید افزونه را راه اندازی کنید.

افزونه ورود Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

قسمت اول مربوط به تنظیمات کلی افزونه لاگین Ajax می باشد.

💠قالب پیش فرض: در پنجره بازشوی این قسمت می توانید قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید. گزینه های “divs-only” و “default” یک فیلد متنی ساده نام کاربری و رمز عبور به همراه یک دکمه ورود را نشان می دهند. گزینه “modal” پیوندهای ورود، خروج یا ثبت نام را نشان می دهد که یک پنجره بازشو با کادرهای متنی باز می کند.

💠refresh را در هنگام ورود غیرفعال کنید: به‌طور پیش‌فرض، هنگام ورود یا خروج، صفحه به‌روزرسانی می‌شود. دلیل این امر این است که گاهی اوقات مطالب مختلفی برای کاربرانی که وارد شده اند نمایش داده می شود، بنابراین صفحه نیاز به رفرش دارد. اگر این مورد برای سایت شما صدق نمی کند، می توانید این فیلد را فعال کنید.

با آموزش افزونه Ajax وارد شوید و یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

افزونه ورود Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

قسمت Login Redirection Settings در صفحه تنظیمات افزونه Ajax Login به شما این امکان را می دهد که کاربران را هنگام ورود یا خروج به مسیر مورد نظر هدایت کنید.

💠تغییر مسیر مجله جهانی: در این قسمت می توانید مشخص کنید که کاربران پس از ورود موفق به کجا هدایت شوند. به طور پیش فرض، آنها در صفحه ای که در حال حاضر در آن هستند وارد می شوند. می توانید تنظیمات را همانطور که هستند رها کنید، یا یک URL خاص (مانند صفحه اصلی) را وارد کنید یا از کد کوتاه %USERNAME% برای هدایت آنها به صفحه نمایه خود استفاده کنید.

شما می توانید همین کار را با تغییر مسیر خروج جهانی انجام دهید. با این تفاوت که در اینجا باید آدرسی که می خواهید کاربر پس از خروج از سایت به آن هدایت شود را وارد کنید. به طور پیش فرض پس از خروج از سیستم، صفحه ورود به وردپرس به کاربر نمایش داده می شود. می توانید کد کوتاه %LASTURL% را در این قسمت وارد کرده و به صفحه ای که کاربر در آن قرار دارد هدایت شوید.

💠تغییر مسیرهای ورود به سیستم مبتنی بر نقش سفارشی و تغییر مسیرهای خروج از سیستم مبتنی بر نقش سفارشی: در این دو قسمت می توانید لیستی از نقش های کاربری (مدیر، ویرایشگر و …) که در سایت شما وجود دارد را مشاهده کنید. برای هر نقش کاربری، می‌توانید URL متفاوتی را وارد کنید که آن نقش کاربری خاص پس از ورود یا خروج به آن می‌رود. تغییر مسیر خواهد بود اگر فیلدهای این بخش را خالی بگذارید، هر نقش کاربر به آدرس جهانی که در بالا مشخص کرده اید هدایت می شود.

با آموزش افزونه Ajax وارد شوید و یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

آخرین بخش تنظیمات افزونه لاگین Ajax مربوط به تنظیمات اعلان است.

اگر ثبت نام رایگان در سایت وردپرسی خود را فعال کرده باشید، فرم ورود دارای لینک “ثبت نام” برای کاربرانی است که وارد نشده اند. در صورت تمایل می توانید فیلد “Override Default Email?” را فعال کنید. و بخش موضوع و پیام را ویرایش کنید، ایمیلی را که کاربران جدید دریافت می کنند، بازنویسی کنید.

اگر مطمئن نیستید که ثبت نام رایگان در سایت شما مجاز است یا خیر، می توانید به تنظیمات » عمومی در داشبورد وردپرس خود بروید.

سپس بررسی کنید که آیا در قسمت عضویت کادر “همه می توانند ثبت نام کنند” فعال است یا خیر.

افزونه ورود Ajax یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

در صورت فعال بودن کادر، لینک ثبت نام در فرم پیش فرض ورود به وردپرس وارد می شود.

افزودن فرم ورود به وردپرس

شما می توانید فرم ورود به سایت وردپرس خود را به سه روش مختلف اضافه کنید:

 • ویجت
 • کد کوتاه
 • الگوی برچسب

❇️ افزودن فرم ورود با استفاده از ویجت

اولین مورد استفاده از ویجت ها است. برای دسترسی به صفحه ابزارک ها، در داشبورد وردپرس خود به مشاهده » ویجت ها بروید. سپس ویجت ورود به سیستم AJAX را بکشید و آن را در نوار کناری سایت یا هر قسمت ویجت دیگر ارائه شده توسط قالب خود رها کنید.

با آموزش افزونه Ajax وارد شوید و یک فرم ورود سفارشی به وردپرس اضافه کنید

سپس در قسمت تنظیمات ویجت می توانید متن لینک ورود به سیستم را برای کاربرانی که وارد نشده اند مشخص کنید، پیام نمایش داده شده را برای کاربران وارد شده، نوع قالب استفاده شده و لینک هایی که باید نمایش داده شوند را سفارشی کنید (لینک پروفایل ، ثبت نام و بازیابی رمز عبور).

در نهایت روی دکمه ذخیره کلیک کنید. حالا می توانید سایت جلو ماژول اجرایی فرم ورود را در نوار کناری سایت ببینید و ببینید.

یک فرم ورود کد کوتاه اضافه کنید

افزونه Ajax Login به شما امکان می دهد از یک کد کوتاه برای افزودن فرم ورود استفاده کنید. با این روش حتی زمانی که صفحه «به زودی برمی گردیم» نیز می توانید این فرم را نشان دهید و به کاربر اجازه دهید به راحتی وارد شود.

فقط کد کوتاه زیر را در متن یا قسمت مورد نظر خود وارد کنید.

[login-with-ajax profile_link=1 registration=1 remember=1 template="modal"]

کد بالا پیوندهای پروفایل، ثبت نام و رمز فراموش شده را نشان می دهد. اگر می‌خواهید پیوندهای بالا نشان داده نشوند، کافی است گزینه‌های «پیوند_پروفایل»، «ثبت‌نام» یا «به خاطر بسپار» را به ترتیب به 0 تغییر دهید.

همچنین می توانید ویژگی “template” را به “divs-only” یا “default” تغییر دهید. اگر می خواهید گزینه های سراسری را در فرم خود نگه دارید، می توانید از شورت کد زیر بدون پارامتر استفاده کنید.

[login-with-ajax]

❇️ استفاده از الگوی برچسب برای افزودن فرم ورود

آخرین روش استفاده از قالب تگ است. می‌توانید از یک تگ الگو برای اضافه کردن فرم ورود به فایل‌های PHP قالب خود استفاده کنید، و دوباره به صورت اختیاری از پارامترها برای تغییر رفتار پیش‌فرض استفاده کنید:

$ajaxArgs = array(
 'profile_link' => true,
 'template' => 'modal',
 'registration' => false,
 'remember' => true
 );
 
login_with_ajax($ajaxArgs);

برای مشاهده فرم ورود، کافی است به صفحه سایتی که فرم را در آن قرار داده اید بروید و از آنجا وارد شوید. همه چیز در این صفحه به گونه ای تنظیم شده است که به راحتی اجرا شود. بنابراین کاربران بدون هیچ تلاشی و بدون نیاز به مراجعه به سایت بک اند می توانند به سرعت و به راحتی وارد سایت شوند.