منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • استفاده مجدد از بلوک های گوتنبرگ در وردپرس

استفاده مجدد از بلوک های گوتنبرگ در وردپرس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استفاده مجدد از بلوک های گوتنبرگ در وردپرس

حتما نام ویرایشگر وردپرس گوتنبرگ را شنیده اید. شاید خودتان از این ویرایشگر استفاده کنید و محتوای نوشته هایتان را با آن ایجاد کنید. هنگام کار با این ویرایشگر، حتماً می خواستید بلوک هایی را که با این ویرایشگر ایجاد کرده اید کپی کنید و در سایت دیگری استفاده کنید. در این مقاله نحوه استخراج بلوک های گوتنبرگ و درج و استفاده از آنها در سایت دیگری را توضیح خواهیم داد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بلوک های گوتنبرگ قابل استفاده مجدد هستند

گوتنبرگ یکی از ویرایشگرهای وردپرس است که محتوا را در حالت بلوک مانند تولید می کند. احتمالاً با اصطلاح بلاک آشنایی دارید. به طور خلاصه، بلوک ها جعبه های جداگانه ای هستند، هر بخش محتوای خاص خود را دارد. هر محتوایی که در ویرایشگر گوتنبرگ اضافه کنیم به عنوان یک بلوک جداگانه خواهد بود. کاربر می تواند هر بلوک را به دلخواه شخصی سازی کند و از این ویژگی ها برای تولید محتوا استفاده کند. گوتنبرگ گزینه های بسیار خوبی برای ایجاد بلوک در اختیار کاربران قرار می دهد و کاربران به راحتی می توانند محتوای خود را ایجاد کنند. اما هنگام کار با این ویرایشگر عنصری وجود دارد که بسیار مفید است و اکثر کاربران از وجود آن اطلاعی ندارند. چیزی که اکثر کاربران نمی دانند این است که این بلوک ها به گونه ای هستند که کاربر می تواند آنها را به طور کامل حذف کرده و در یک سایت جدید قرار دهد.

برای پاکسازی سایت بعد از هک شدن چه کنیم؟ (جلسه سوم)

اگر یادگیری این مطلب برای شما جالب است، با ما همراه باشید.

واکشی بلوک های گوتنبرگ برای استفاده در سایت جدید

می‌توانید از بلوک‌های محتوای گوتنبرگ در سایت فعلی یا در سایت دیگری استفاده مجدد کنید. این آیتم بسیار کاربردی بوده و در زمان صرفه جویی زیادی می کند و کمک زیادی به کاربران و حامیان سایت می کند. برای این کار ابتدا باید وارد صفحه مدیریت بلاک شوید تا بتوانید کار را شروع کنید. با کلیک بر روی گزینه نشان داده شده در تصویر زیر می توانید وارد صفحه مدیریت بلاک شوید.

Gutenberg-manage-reusable-block

پس از کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه مدیریت بلاک می شویم که در تصویر زیر مشاهده می کنید:

بلوک های کنترل

در این صفحه است که می‌توانیم بلوک‌های محتوای گوتنبرگ را ویرایش، حذف، حذف یا درج کنیم.

مرحله 1: بلوک محتوای مورد نظر خود را برش دهید

برای استخراج بلوک محتوای ایجاد شده با گوتنبرگ همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است:

صادرات به عنوان json

در زیر هر بلوکی که می خواهید انتقال دهید، گزینه Export as Json را انتخاب کنید. معنی این جمله خروجی با فرمت json است. پس از انجام این کار، بلوک انتخاب شده با فرمت json برای ما دانلود می شود و در سیستم شخصی ما ذخیره می شود. فایل دانلود شده به شرح زیر است:

دانلود شده-json

البته با اسم دیگه این فایل ذخیره شده در سیستم همان بلوکی است که ما می خواهیم و اکنون می توانیم از آن در هر سایت دیگری استفاده کنیم.

مرحله دوم: بلوک را در سایت جدید قرار دهید

اکنون که مرحله قبل را انجام داده اید، باید فایل بلوکی را که از سایت قدیمی دانلود کرده اید در سایت جدید آپلود کنید.

چک لیست جامع SEO برای سال 2020

در سایت جدید به قسمت مدیریت بلوک (همانطور که قبلا به شما گفته شد) و مطابق تصویر زیر بروید:

وارد کردن به عنوان json

گزینه import from json را انتخاب کنید که به معنای وارد کردن فایل json است. با کلیک بر روی این دکمه پنجره ای مانند تصویر زیر باز می شود:

یک فایل را انتخاب کنید

با زدن دکمه انتخاب فایل می توانید فایلی را که در سیستم خود ذخیره کرده اید انتخاب کنید. پس از انتخاب فایل مطابق تصویر زیر، دکمه import را فشار دهید:

وارد كردن

سپس وردپرس این بلوک را در پایگاه داده ذخیره می کند و شما می توانید مانند هر بلوک دیگری از آن استفاده کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا پیشنهادی دارید خوشحال می شویم در قسمت نظرات با شما در میان بگذاریم. با پشتیبانی وردپرس همراه باشید.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای