آموزش نصب بسته های نصبی ساخته شده توسط افزونه Duplicator

آموزش نصب بسته های نصبی ساخته شده توسط افزونه Duplicator

بسته نصبی همانطور که از نامش پیداست بسته های نصبی مجموعه ای از پکیج های از پیش آماده شده برای نصب یا نصب کامل وب سایت های وردپرسی هستند.بسته های نصبی کاربردهای زیادی دارند. یکی از آنها انتقال کامل وب سایت وردپرسی خود به هاست یا مکان دیگری است همچنین بسیاری از توسعه دهندگان با ایجاد و ارائه بسته های نصبی قالب خود را با تمامی افزونه های لازم و محتوای دمو و محتوای پیش فرض ارائه می کنند تا محصول کاملی را در اختیار مشتریان قرار دهند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مکان های نصب بسته نصب

می توانید بسته ها را روی فضای داخلی (Localhost)، هاست دایرکت ادمین، هاست سی پنل و تقریباً در هر جایی که امکان ایجاد پایگاه داده وجود دارد نصب کنید.

پیش نیازها

پس از دانلود بسته نصبی باید 2 فایل داشته باشید 1- فایل installer.php که نصب کننده بسته نصبی است 2- یک فایل با فرمت zip با حجم بیشتر از فایل فوق که حاوی محتویات بسته می باشد. سپس با توجه به محل نصب (فضای داخلی – هاست) دیتابیس ایجاد کنید و یوزر و رمز عبور را مشخص کنید سپس دیتابیس و یوزر را به یکدیگر متصل کنید.

چگونه بسته نصب را نصب کنم؟

مرحله اول

1- هر دو فایل بسته نصبی را در محل مشخصی آپلود کنید (توجه داشته باشید که در محل نصب فایلی به جز این دو فایل نباشد). به عنوان مثال، اگر بسته نصب را به آدرس yoursite/public_htm آپلود می کنید، برای جلوگیری از خطا نباید در فایل های دیگر باشد. 2- با توجه به محل نصب و پوشه، صفحه installer.php را در نوار آدرس مرورگر فراخوانی کنید. به عنوان مثال، اگر آن را در صفحه اصلی وب سایت خود به این صورت قرار دهید: http://yoursite.com/installer .php، در صورت موفقیت آمیز بودن و زمانی که لینک را به درستی وارد کنید، باید تصویری مانند تصویر زیر را مشاهده کنید.

3- اگر هر دو مورد “موفقیت” هستند، روی گزینه “خواندم و قبول…” کلیک کنید تا دکمه Next برای شما روشن شود. 4- دکمه Next را بزنید. 5- صفحه جدید مانند تصویر زیر برای بررسی محتوا و موارد دیگر. فایل دیجیتال باز می شود و از شما می خواهد چند دقیقه برای پردازش صبر کنید.بعد از چند دقیقه (بسته به اندازه بسته نصب متغیر است) قدم می گذارید نصب دوم شما منتقل شده اید.

مرحله دوم

1- در این مرحله مطابق تصویر زیر نام پایگاه داده، نام کاربری و رمز عبور پایگاه داده را وارد کنید (توجه داشته باشید که پایگاه داده نیز باید عاری از هرگونه اطلاعات باشد، در غیر این صورت با این عملیات تمام اطلاعات پایگاه داده قدیمی و جدید حذف می شود. اطلاعات جایگزین آن خواهد شد.) و روی دکمه Next کلیک کنید. 2- سپس یک پنجره پاپ آپ جدید در همان صفحه باز می شود که اطلاعات وارد شده را مانند تصویر زیر به شما نشان می دهد. اگر از اطلاعات مطمئن هستید، برای رفتن روی گزینه Yes کلیک کنید مرحله سوم نصب منتقل شود

سطح سوم

1- در این مرحله اطلاعات سایت در مورد محل نصب، آدرس و عنوان وب سایت به شما نمایش داده می شود که می توانید آنها را ویرایش کنید. همچنین با کلیک روی “Options +” می توانید یک نام کاربری و رمز عبور جدید برای ایجاد ایجاد کنید و سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

مرحله چهارم

اگر تمام مراحل با موفقیت انجام شد، باید به صفحه ای مانند صفحه زیر بروید.برای ورود به وب سایت، روی دکمه ورود به سایت کلیک کنید و با نام کاربری و رمز عبور خود وارد پنل مدیریت وردپرس شوید. و در نهایت وارد صفحه اصلی سایت شوید. در نهایت برای اطمینان فایل های زیر را در کامپیوتر خود دانلود و از هاست پاک کنید. تبریک می گویم! بسته نصبی شما با موفقیت نصب و اجرا شد 🙂 شایان ذکر است که تمامی قالب های پشتیبانی وردپرس دارای بسته نصبی هستند! اگر سوال یا مشکلی دارید، در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید!

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای