منو سایت

آموزش طراحی پاورقی در المنتور

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش طراحی پاورقی در المنتور

سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه، در این مقاله میخوایم به سراغ یکی از آموزش های المنتور برویم و شما را با قسمت دیگری از المنتور آشنا کنیم. سایت خود را طراحی کنید. بهتر است مقاله (آموزش طراحی هدر المنتور) را مطالعه کرده و با استفاده از این مقاله یک هدر سفارشی برای سایت خود طراحی کنید.

در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید از Elementor برای طراحی و پیاده سازی هر نوع فوتر برای سایت خود استفاده کنید. اگر Elementor در دسترس نیست یا اگر نمی خواهید از Elementor برای شخصی سازی فوتر سایت خود استفاده کنید، باید از زبان های برنامه نویسی استفاده کنید تا بتوانید یک فوتر سفارشی برای خود طراحی کنید، اما Elementor این کار را برای شما ساده کرده است. می توانید با استفاده از روش کشیدن و رها کردن، یک پاورقی سفارشی برای سایت خود ایجاد کنید.

سفارشی کردن فوتر در المنتور

خیلی خوب، در این قسمت می خواهیم به سفارشی سازی فوتر سایت بپردازیم، ابتدا این را بگویم که نیازی به کدنویسی ندارد و شما می توانید هر نوع طراحی فوتری را که می خواهید بدون نوشتن یک خط کد طراحی و پیاده سازی کنید. یک فوتر در Elementor ایجاد کنید، باید به داشبورد وردپرس خود بروید و در تب Templates روی Add New کلیک کنید تا یک تب جدید برای خود ایجاد کنید.

طراحی فوتر سفارشی در المنتور

پس از انتخاب افزودنی جدید، می توانید تعیین کنید که کدام قسمت از سایت را می خواهید دوباره طراحی یا شخصی سازی کنید، در مقالات قبلی به شما توضیح دادیم که می توانید هدر را با استفاده از Elementor طراحی کنید، اما در این مقاله، از آنجایی که می خواهیم از فوتر استفاده کنیم ما در حال طراحی عنصری هستیم که باید در فیلد اول مشخص کنیم که می‌خواهیم پاورقی طراحی کنیم، در فیلد اول فوتر و در فیلد دوم یک نام اختیاری برای فوتر خود انتخاب کنید.

طراحی پاورقی با المنتور

پس از وارد کردن مقادیر مورد نظر، باید بر روی دکمه سبز رنگ کلیک کنید تا یک قالب ایجاد شود تا این سند جدید برای شما ساخته شود و پس از ایجاد سند، بتوانید قسمت انتخاب شده را شخصی سازی کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه ایجاد قالب، Elementor یک سری پاورقی پیش فرض از پیش طراحی شده را به شما نشان می دهد که می توانید از بین آنها انتخاب کرده و در سایت خود قرار دهید. با این روش نیازی نیست برای طراحی سفارشی وقت بگذارید. تنها با چند کلیک می توانید فوتر سایت مورد نظر را درج کرده و فوتر اصلی سایت را تغییر دهید.

آموزش طراحی پاورقی در المنتور

پیشنهاد می کنیم اگر آشنایی چندانی با المنتور ندارید و با قطعات آن آشنایی کامل ندارید از قالب های آماده المنتور استفاده کنید.

آموزش طراحی پاورقی در المنتور

طراحی فوتر همانند طراحی هدر است، تفاوت آن در این است که المنتور قسمت بالای صفحه را در اختیار شما قرار نمی دهد و باید طراحی را از پایین صفحه شروع کنید، زیرا می خواهید برای سایت خود فوتر طراحی کنید. ابتدا باید تعریف کنید که هدر شما چند قسمت باشد بهتر است این عنصر را طبق اصول 3 تا 4 قسمتی تقسیم کنید تا هدر زیاد شلوغ نشود و کاربر گیج شود.

پس از گذراندن این مراحل، می توانید فوتر خود را به هر شکلی که می خواهید و هر امکاناتی که نیاز دارید از منوی کناری Elementor طراحی و پیاده سازی کنید.

آموزش طراحی پاورقی در المنتور

خب کار ما تمام شد و موفق شدیم یک فوتر سفارشی در المنتور طراحی کنیم، به یاد داشته باشید که اگر می خواهید فوتر طراحی شده خود را در سایت نمایش دهید، باید یک سری شرایط برای سند خود در شرایط نمایش سایت تعیین کنید. نمایش داده می شود، اگر آن را به صورت صوتی منتشر کنید، در سایت فعال نمی شود و فقط یک سند مخفی باقی می ماند.

آموزش طراحی پاورقی در المنتور

برای نمایش فوتر سایت خود بهتر است شرایطی را که در تصویر می بینید برای سند خود قرار دهید و در نهایت روی دکمه سبز رنگ ذخیره و بستن کلیک کنید تا فوتر سایت فعال شود. از افزونه Elementor pro برای طراحی و پیاده سازی فوتر سایت سفارشی استفاده کنید.

کجا می توانم المنتور را به صورت حرفه ای یاد بگیرم؟

برای یادگیری Elementoz می توانید در دوره جامع پشتیبانی سایت ما ثبت نام کنید و با استفاده از آموزش هایی که ارائه می دهیم به این افزونه حرفه ای تسلط کامل داشته باشید و هر نوع طراحی را که می خواهید استفاده کنید طراحی و پیاده سازی کنید. در دوره جامع تعمیر و نگهداری سایت اطلاعات بسیار ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهیم که با این آموزش می توانید به یک نگهبان سایت حرفه ای تبدیل شوید و از تخصص خود ماهانه میلیون ها درآمد کسب کنید.

آخرین کلمه:

در این مقاله سعی شده تا شما را تا حدودی با المنتور آشنا کنیم و بتوانید با استفاده از المنتور یک فوتر سفارشی برای سایت خود ایجاد و طراحی کنید. اگر از سری آموزش های المنتور ما راضی هستید، فراموش نکنید که برای ما کامنت بگذارید تا بتوانیم آموزش ها را نیز به روز کنیم. بیایید با المنتور ادامه دهیم و در مورد تمام قسمت های المنتور صحبت کنیم.

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای