منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آسیب پذیری های امنیتی وردپرس چیست؟ وردپرس تحت تاثیر این 5 نکته است!

آسیب پذیری های امنیتی وردپرس چیست؟ وردپرس تحت تاثیر این 5 نکته است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آسیب پذیری های امنیتی وردپرس چیست؟ وردپرس تحت تاثیر این 5 نکته است!

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی در حال حاضر، بیش از 25 درصد از وب سایت ها در وب توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس پشتیبانی می شوند. و این موضوع باعث شده است که اکثر هکرها به طور کامل و دقیق این سیستم مدیریت محتوا را برای یافتن آسیب‌پذیری‌های امنیتی وردپرس و به دست آوردن حداکثر دسترسی به اکثر وب‌سایت‌های موجود در وب بررسی کنند.

متأسفانه 5 مشکل امنیتی وردپرس وجود دارد که اکثر هکرها از آنها برای نفوذ به وب سایت های وردپرسی استفاده می کنند. شاید وجود این آسیب پذیری ها در وردپرس این سوال را در ذهن کاربران ایجاد کند آیا وردپرس امن است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که در واقعیت وردپرس بسیار امن است به شرطی که از بهترین روش ها برای رفع آسیب پذیری های امنیتی وردپرس و بهبود امنیت آن استفاده کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

آسیب پذیری های امنیتی وردپرس

امروز در این مقاله از وب سایت پشتیبانی وردپرس قصد داریم این 5 مورد امنیتی را به طور کامل شرح دهیم و به شما کمک کنیم تا به راحتی این آسیب پذیری های امنیتی را برطرف کرده و سطح امنیتی وب سایت خود را ارتقا دهید. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آسیب پذیری های امنیتی وردپرس

1- حملات نیروی بی رحم (نیروی بی رحم)

یکی از مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های امنیتی وردپرس، ضعف در مدیریت حملات brute force است. در این دسته از حملات، هکرها سعی می کنند با آزمون و خطای میلیاردها میلیارد رمز عبور و نام کاربری، اطلاعات ورود مناسب را برای پیشخوان مدیریت وب سایت شما پیدا کنند. تشخیص اطلاعات ورود در سایت توسط ربات های ویژه ای انجام می شود که در صورت عدم محدودیت، توانایی تکرار صدها ترکیب حروف و اعداد در ثانیه تا رسیدن به اطلاعات ورود صحیح را دارند. شاید باور نکنید، اما اگر برنامه ای برای مقابله با این نوع حملات اندیشیده اید، مطمئناً اطلاعات ورود به سایت را پیدا خواهید کرد.

در وردپرس، متأسفانه، به‌طور پیش‌فرض، بسیاری از تلاش‌ها برای ورود به پیشخوان مدیریت مسدود نمی‌شوند، بنابراین ربات‌ها به سادگی قادر به حملات گسترده به صفحات ورود به وب‌سایت شما برای کشف رمزهای عبور و نام‌های کاربری تحت عنوان حملات Brute Force هستند. توجه داشته باشید که حتی اگر ربات نتواند اطلاعات ورود را تشخیص دهد، فشار زیادی به سرور میزبان شما وارد می کند و قطعاً وب سایت شما را با مشکل مواجه می کند.

2- سوء استفاده برای گنجاندن فایل ها

پس از حملات Brute Force، آسیب‌پذیری‌های امنیتی وردپرس از طریق کدهای php وب‌سایت وردپرسی شما، مهم‌ترین مشکل امنیتی است که توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

اکسپلویت های گنجاندن فایل زمانی اتفاق می افتد که از کد آسیب پذیر برای آپلود فایل هایی استفاده می شود که به هکرها اجازه دسترسی به وب سایت شما را می دهد. سوء استفاده از فایل یکی از رایج ترین راه هایی است که مهاجم می تواند به فایل wp-config.php وب سایت وردپرس شما دسترسی پیدا کند که یکی از مهم ترین فایل ها در نصب وردپرس شما است.

3- تزریق SQL

هر وب سایت وردپرسی از پایگاه داده MySQL استفاده می کند. در واقع، تزریق پایگاه داده روشی است که در آن یک هکر سعی می کند داده ها یا کدهای آلوده را با استفاده از پرس و جوی SQL به نرم افزار وب سایت شما تزریق کند.

تزریق SQL نیز یکی از مهم ترین آسیب پذیری های امنیتی وردپرس است و باید برای مقابله با این نوع حملات تدابیری اتخاذ کنید. در صورت موفقیت آمیز بودن این نوع حمله، هکر این توانایی را دارد که کنترل کامل وب سایت وردپرس شما را در دست بگیرد و توانایی خواندن و اصلاح تمامی داده های حساس از پایگاه داده و همچنین انجام عملیات مدیریتی بر روی آن را دارد. همچنین این امکان برای مهاجم وجود دارد که یک حساب کاربری جدید در سطح مدیریت ایجاد کند که بعداً بتواند از آن برای ورود به سایت و دسترسی کامل به وب سایت وردپرس شما استفاده کند.

4- (Scripts Cross-Site (XSS

84 درصد از تمام آسیب‌پذیری‌های امنیتی در سراسر اینترنت، حملات Cross-Site Scripting یا XSS نامیده می‌شوند. آسیب پذیری های XSS رایج ترین آسیب پذیری در افزونه های وردپرس هستند. روش حمله Cross-Site Scripting بدین صورت است که مهاجم ابتدا راهی برای بارگذاری صفحات وب با اسکریپت های جاوا اسکریپت ناامن پیدا می کند. به عنوان مثال، با باز کردن یک صفحه وب سایت یا کلیک بر روی یک لینک یا باز کردن یک ایمیل، کدهای مخرب بدون اطلاع کاربر بر روی رایانه آنها اجرا می شود و توانایی سرقت اطلاعات مهم کاربر را دارد. نمونه ای از حمله XSS یک فرم ربوده شده است که به نظر می رسد در وب سایت شما وجود دارد. اگر کاربر اطلاعاتی را در آن وارد کند، آن اطلاعات به سرقت می رود.

5- بد افزار

بدافزار مخفف (نرم افزار مخرب) است و به کد مخربی اطلاق می شود که با دسترسی غیرمجاز به وب سایت و جمع آوری اطلاعات حساس سعی در کنترل وب سایت شما دارد. یک سایت وردپرسی هک شده معمولاً به این معنی است که بدافزار به فایل های وب سایت شما تزریق شده است، اگر شما نیز مشکوک به وجود بدافزار در وب سایت خود هستید، فایل هایی را که اخیراً در وب سایت آپلود کرده اید بررسی کنید.

هزاران نوع کد مخرب در دنیای وب وجود دارد، اما وردپرس تنها در برابر چهار مورد از آنها آسیب پذیر است.

  1. درهای عقب
  2. دانلودهای درایو
  3. هک های دارویی
  4. تغییر مسیرهای مخرب

شناسایی این نوع بدافزار نیز کار سختی نیست، بدافزارهای فوق که از رایج ترین آسیب پذیری های امنیتی وردپرس هستند به راحتی قابل شناسایی و حذف دستی از وب سایت هستند. نصب نسخه جدید وردپرس یا بازیابی سایت وردپرس خود از یک نسخه پشتیبان که قبلاً آلوده نشده است نیز می تواند کمک کننده باشد.

با دنبال کردن 8 مرحله زیر به راحتی وب سایت وردپرس خود را ایمن کنید

چندین چیز می تواند از وب سایت شما در برابر آسیب پذیری ها محافظت کند، از جمله:

1- از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

استفاده از رمزهای عبور کوتاه و ساده یکی از بزرگترین آسیب پذیری های امنیتی در وردپرس است و با کمی طولانی تر و پیچیده تر کردن رمز عبور به راحتی می توانید این مشکل را حل کنید. برای ورود به پنل مدیریت وردپرس باید از یک رمز عبور بسیار قوی استفاده کنید. یک رمز عبور قوی باید ترکیبی از حروف، اعداد، کاراکترها و نمادها باشد و همچنین باید منحصر به فرد باشد، به این معنی که شما در جای دیگری از آن استفاده نکرده اید.

شما می توانید از مولد رمز عبور قوی خود وردپرس برای ایجاد رمز عبور قوی استفاده کنید.

۲- افزونه ای برای بهبود امنیت وردپرس نصب کنید

یک راه آسان و عالی برای افزایش سطح امنیت وردپرس نصب افزونه های امنیتی وردپرس است که به راحتی می توانید آن ها را از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید.

افزونه‌های iThemes Security و Wordfence Security می‌توانند گزینه‌های خوبی برای پوشش آسیب‌پذیری‌های امنیتی وردپرس باشند.

3- تایید دو مرحله ای را در وردپرس فعال کنید

احراز هویت دو مرحله ای با نیاز به کد احراز هویت از دستگاه دیگری مانند تلفن هوشمند، علاوه بر رمز عبور، یک لایه امنیتی اضافی برای ورود به ورود به سیستم وردپرس شما اضافه می کند.

4- همیشه نسخه وردپرس خود را به آخرین نسخه موجود ارتقا دهید

یکی دیگر از مواردی که می تواند وب سایت شما را در برابر آسیب پذیری های امنیتی وردپرس محافظت کند، به روز نگه داشتن وردپرس به آخرین نسخه آن است. زیرا در هر آپدیت برخی از مسائل امنیتی نسخه قبلی بهبود می یابد.

5- مجوزهای سرور را به درستی تنظیم کنید

مطمئن شوید که مجوزهای صحیح برای همه دایرکتوری های سرور شما تنظیم شده است. مجوزهای مناسب برای خواندن، ایجاد و ویرایش فایل‌ها مجاز است.

6- برنامه زمانبندی اسکن داشته باشید

با کمک برخی افزونه های امنیتی مانند iThemes Security Pro، می توانید به طور منظم و برنامه ریزی شده بدافزار را در وب سایت خود گزارش دهید و برای پاکسازی آن اقدام کنید.

7- به طور مرتب از وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

داشتن یک برنامه پشتیبان وردپرس یکی از مهم ترین استراتژی های امنیتی وردپرس و آخرین امید شما برای مقابله با آسیب پذیری های امنیتی وردپرس است. پشتیبان‌گیری‌های زمان‌بندی‌شده را فعال کنید و مطمئن شوید که پشتیبان‌گیری‌های خود را با خیال راحت خارج از سایت در مکانی امن ذخیره می‌کنید. همچنین، مطمئن شوید که نسخه پشتیبان شما دارای یک جزء بازیابی است در صورتی که نیاز به بازیابی نسخه پشتیبان دارید. افزونه UpdraftPlus برای پشتیبان گیری از وردپرس بسیار مناسب است.

8- حفاظت نیروی بی رحم وردپرس را فعال کنید

با چند مرحله ساده، می توانید به راحتی از وب سایت وردپرس خود در برابر آسیب پذیری حملات brute force محافظت کنید. برای مقابله با این نوع حملات، می‌توانید از افزونه‌های محدودکننده تلاش‌های ورود به پیشخوان مدیریت و همچنین افزونه Google reCAPTCHA استفاده کنید.

مسائل امنیتی همیشه وجود دارد و همیشه باید بهترین راه ها را برای مقابله با آنها در نظر بگیرید. امروز رایج‌ترین آسیب‌پذیری‌های امنیتی وردپرس را به شما معرفی کرده‌ایم و توضیح داده‌ایم که چگونه با دنبال کردن ۸ مرحله ساده از وب‌سایت وردپرس خود در برابر چنین آسیب‌پذیری‌هایی محافظت کنید.

علاوه بر این، تسلط بر دانش و استراتژی ایمن سازی سایت وردپرسی خود می تواند آسیب پذیری شما را در برابر حملات هکرها به میزان قابل توجهی کاهش دهد و سایت شما را ایمن نگه دارد. در زیر شما را به مطالعه توصیه های مقاله 9 برای جلوگیری از مشکلات و بهبود عملکرد وردپرس دعوت می کنیم.

شانس.

بهبود امنیت و پاکسازی کدهای مخرب وردپرس

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 2 رای